Resultatliste NM Ungdomsbedrift 2021

Nm ungdomsbedrift

VINNERE NM UNGDOMSBEDRIFT

Beste markedsføring 

 1. plassen går til: Cozy Vintage UB fra Amalie Skram vgs. i Vestland  Les om bedriften på ue.no

2. plassen går til: Lykkesmykket UB fra Roald Amundsen vgs. i Viken Les om bedriften på ue.no

3. plassen går til: Ong Media UB UB fra Hamar Katedralskole vgs. i Innlandet Les om bedriften på ue.no

Les juryens begrunnelse.

Beste forretningsplan

 1. plassen går til: SOLARSEEK UB fra Thora Storm vgs. i Trøndelag   Les om bedriften på ue.no

2. plassen går til: Cycle UB fra Thora Storm vgs. i Trøndelag  Les om bedriften på ue.no

3. plassen går til: Fjellgodt UB UB fra Nord-Gudbrandsdal vgs. (avd. Otta) i Innlandet  Les om bedriften på ue.no

Les juryens begrunnelse

Beste sosiale entreprenør

1. plassen går til: Ung velger UB fra Stranda vgs. i Møre og Romsdal Les om bedriften på ue.no

2. plassen går til: Atlas Computers UB fra Elvebakken vgs. i Oslo Les om bedriften på ue.no

3. plassen går til: Sexucation UB fra Bryne vgs. i Rogaland Les om bedriften på ue.no

Les juryens begrunnelse

Beste samarbeid med næringslivet – i samarbeid med NHO

 1. plassen går til: Marival UB fra Romsdal vgs. i Møre og Romsdal   Les om bedriften på ue.no

2. plassen går til: Pressium UB fra Ullern vgs. i Oslo  Les om bedriften på ue.no

3. plassen går til: Villvallers UB fra Valdres vgs. i Innlandet  Les om bedriften på ue.noLes juryens begrunnelse

Beste kundeopplevelse på nett – i samarbeid med Visma 

1. plassen går til: Propello Productions UB fra Sandvika vgs. i Viken Les om bedriften på ue.no

2. plassen går til: Waage Studios UB fra Nordahl Grieg vgs. i Vestland  Les om bedriften på ue.no

3. plassen går til: Studentbobla UB UB fra Sykkylven vgs. i Møre og Romsdal   Les om bedriften på ue.no

Les juryens begrunnelse

Størst verdiskapingspotensial – i samarbeid med Ferd 

1. plassen går til: Wildspotter UB fra Hvam vgs. i Viken Les om bedriften på ue.no

2. plassen går til: Fjellgodt UB fra Nord-Gudbrandsdal vgs. i Innlandet  Les om bedriften på ue.no

3. plassen går til: Marival UB fra Romsdal vgs. i Møre og Romsdal  Les om bedriften på ue.no

Les juryens begrunnelse

Beste regnskap – i samarbeid med Spleiselaget 

1. plassen går til: Heat UB fra Spjelkavik vgs. i Møre og Romsdal  Les om bedriften på ue.no

2. plassen går til: Vinyl UB fra Nord-Østerdal vgs. i Innlandet  Les om bedriften på ue.n

3. plassen går til: UB Kokkos fra Flekkefjord vgs. i Agder  Les om bedriften på ue.no

Les juryens begrunnelse

UE Alumnis lederskapspris

1. plassen går til: Emil Strøm Borgen, Safebird UB fra Thora Storm vgs. i Trøndelag Les om bedriften på ue.no

2. plassen går til: Hella Dahlsveen Christiansen, Simplex UB fra Ski vgs. i Viken Les om bedriften på ue.no

3. plassen går til: Vincent Antonio Gerdts Rojas, Plantære UB fra Amalie Skram vgs. i Vestland Les om bedriften på ue.no

Les juryens begrunnelse

Jord-fjord-bord prisen 

1. plassen går til: WildSpotter UB fra Naturbruk på Hvam vgs. i Viken Les om bedriften på ue.no

2. plassen går til: Gårsdagens UB fra Kokk-og servitør fag på Karsmund vgs. i Rogaland Les om bedriften på ue.no

3. plassen går til: PVS UB UB fra landbruk- og gartnerernæring linja Tomb vgs. i Viken  Les om bedriften på ue.no

Les juryens begrunnelse

Innovasjonsprisen – i samarbeid med Virke  

1. plassen går til: WildSpotter UB fra Hvam vgs. i Viken Les om bedriften på ue.no

2. plassen går til: Marival UB fra Romsdal vgs. i Møre og Romsdal Les om bedriften på ue.no

3. plassen går til: BTN Learn UB UB fra Kristen vgs. i Trøndelag Les om bedriften på ue.no

Les juryens begrunnelse

Beste yrkesfaglige bedrift 

1. plassen går til: Tekxpeil UB fra Kuben vgs. i Oslo  Les om bedriften på ue.no

2. plassen går til: Gisund Sollution UB fra Senja vgs. i Troms og Finnmark  Les om bedriften på ue.no

3. plassen går til: Royal UB UB fra Nord-Østerdal vgs. i Innlandet  Les om bedriften på ue.no

Les juryens begrunnelse

Beste HR-bedrift – i samarbeid med ManpowerGroup 

1. plassen går til: Involve UB fra Romsdal vgs. i Møre og Romsdal  Les om bedriften på ue.no

2. plassen går til: Safe Charge UB fra Dalane vgs. i Rogaland  Les om bedriften på ue.no

3. plassen går til: Simplex UB fra Ski vgs. i Viken   Les om bedriften på ue.no

Les juryens begrunnelse

Beste pitch  - 3 vinnere

Hook Protect UB fra Kristiansand katedralskole i Agder  Les om bedriften på ue.no

Solarseek UB fra Thora Storm vgs. i Trøndelag  Les om bedriften på ue.no

Simplex UB fra Ski vgs. i Viken Les om bedriften på ue.no

Bærekraftprisen – i samarbeid med Storebrand  

1. plassen går til: Cycle UB UB fra Thora Storm vgs. i Trøndelag   Les om bedriften på ue.no

2. plassen går til: RecycledTraining UB fra Kongshavn vgs. i Oslo  Les om bedriften på ue.no

3. plassen går til: WildSpotter UB UB fra Hvam vgs. i Viken   Les om bedriften på ue.no

Les juryens begrunnelse

Beste Ungdomsbedrift  

1. plassen går til: WildSpotter UB fra Hvam vgs. i Viken     Les om bedriften på ue.no

2. plassen går til: Cycle UB fra Thora Storm vgs. i Trøndelag  Les om bedriften på ue.no

3. plassen går til: Fjellgodt UB fra Nord-Gudbrandsdal vgs. i Innlandet Les om bedriften på ue.no

Les juryens begrunnelse

Wildspotter UB skal representere Norge under Europamesterskapet den 15. juli 2021.