Fylkesmessa 2016 - vinnere

Troms · 15 mars 2016

Fylkesmessa 2016 - vinnere

Tørkling UB fra Senja vgs er Troms' beste ungdomsbedrift 2016 - gratulerer!

Fylkesmessa arrangeres på Jekta Storsenter i Tromsø tirsdag 15. mars mellom kl. 09.30 og 15.30. Over 300 elever skal vise frem ungdomsbedriftene sine på stand, de skal ha scenepresentasjoner og overbevise dommerpanelet i intervjuer. Arrangementet er åpent for publikum og presse. 

Se program og mer informasjon på våre nettsider (lenke)

For bilder kontakt Kaja Baardsen mobil: 911 999 31

Vinnere Fylkesmessa 2016
       
Beste Ungdomsbedrift - prisutdeler:
       
1. plass: Tørkling UB, Senja vgs  
2. plass: Studenthjelpa UB, Nord-Troms vgs
3. plass: Rett fra kjæften UB, Senja vgs
       
Juryens begrunnelse    
       
Remiksprisen elevbedrift (EB) Wollip UB, Hagebyen skole
Beste selger elevbedrift (EB), Kenny Erlend Jensen, Hansnes skole
Beste elevbedrift (EB) Ung Media EB, Grønnåsen skole
       
Norinnovas innovasjonspris - prisutdeler:
       
1. plass: Relluminate UB, Stangnes vgs
2. plass: Blæst UB, Breivang vgs
3. plass: Studenthjelpa UB, Nord-Troms vgs
       
Juryens begrunnelse    
       
       
Jekta Storsenter’s pris for beste selger UB - prisutdeler: Laila Myrvang, senterleder Jekta Storsenter
       
1. plass: Kristoffer Reitland, Relluminate UB
       
Juryens begrunnelse    
       
       
Scandic’s pris for beste utstilling - prisutdeler:
       
1. plass: Relluminate UB, Stangnes vgs
2. plass: Inneklima UB, Stangnes vgs
3. plass: Bottler UB, Stangnes vgs
       
Juryens begrunnelse    
       
       
Remiksprisen UB - prisutdeler: Anne Grete Johansen, daglig leder Ungt Entreprenørskap Troms
       
1. plass: Phoenix UB,  Bardufoss Høgtun UB
       
Juryens begrunnelse    
       
       
LO’s pris for beste sosiale entreprenør - prisutdeler: Anne Grete Johansen, daglig leder Ungt Entreprenørskap Troms
       
1. plass: Ung Ambisjon UB, Senja vgs
       
Juryens begrunnelse    
       
       
Tromsprodukts pris for beste yrkesfaglige bedrift - prisutdeler: Magnus Engseth, I gang
       
1. plass: Relluminate UB, Stangnes vgs
2. plass: Blæst UB, Breivang vgs
3. plass: Inneklima UB, Stangnes vgs
       
Juryens begrunnelse    
       
       
Spleiselagets regnskapspris - prisutdeler: Bent Henriksen, Skatt Nord
       
1. plass: MT MaskinRep UB, Bardufoss Høgtun vgs
2. plass: Studenthjelpa UB, Nord-Troms vgs
       
       
Juryens begrunnelse    
       
       
NHO's markedsføringspris - prisutdeler: Charlotte Lindquister, NHO Troms
       
1. plass: Studenthjelpa UB, Nord-Troms vgs
2. plass: Rett fra Kjæften UB, Senja vgs
3. plass: Relluminate UB, Stangnes vgs
       
Juryens begrunnelse    
       
       
Næringsforeningen’s pris for beste reklamefilm - prisutdeler Nils Kristian Sørheim Nilsen, direktør i Næringsforeningen i Tromsøregionen
       
1. plass: Workit UB, Heggen vgs
2. plass: Fancy UB, Nordborg vgs
3. plass: Inneklima UB, Stangnes vgs
       
Juryens begrunnelse    
       
       
SpareBank 1 Nord–Norge’s pris for beste forretningsplan - prisutdeler Lars Nymo Trulsen, SNN
       
1. plass: Skole Fotball Ordning UB, Heggen vgs
2. plass: Relluminate UB, Stangnes vgs
3. plass: Work IT UB, Heggen vgs
       
Juryens begrunnelse    
       
       
Serit IT Partner’s pris for beste kundeopplevelse på nett - prisutdeler: Anne Grete Johansen, daglig leder Ungt Entreprenørskap Troms
       
1. plass: Studenthjelpa UB, Nord-Troms vgs
2. plass: Relluminate UB, Stangnes vgs
3. plass: Bottler UB, Stangnes vgs
       
Juryens begrunnelse    
       
       
Beste IA-bedrift - prisutdeler: Jorun Moss, NAV
       
1. plass: UB Collectors, Stangnes vgs
2. plass: Spring Rolls UB, Senja vgs
3. plass: Jahuba UB, Kvaløya vgs
       
Juryens begrunnelse    
       
       
Lerøy's pris for beste logo - prisutdeler: 
       
1. plass: Zeus Design UB, Breivang vgs
2. plass: Henry’s bakeri UB, Kvaløya vgs
3. plass: Barnas Teater UB, Senja vgs
       
Juryens begrunnelse