Resultatliste E-Messe 2016 Ungdomsbedrift/vgs.

Oslo · 10 feb 2016

Alle UB vinnerne på E-messen 2016

Resultatservice:

Beste Ungdomsbedrift 2016

1 PRIS BESTE UB Infinity Charger UB

  1. InfinityCharger UB, Lambertseter vgs
  2. SkiCork UB, Kongshavn 
  3. Lessonbay UB, Lambertseter 

Andre finalister:

  • MiniHagen UB, Foss vgs.
  • PowerWalk UB, Oslo Handelsgymnasium
  • TrackR UB, Kongshavn vgs.

Salgsteam på messa

1 SALGSTEAM Framed Lights UB

  1. Framed lights UB, Rigas Valsts 3.gim
  2. Boreas UB, Oslo Handelsgym
  3. Can U Charge me UB, Ulsrud vgs

Andre Finalister:

  • Dynasty UB, Akademiet vgs.
  • EnergYou UB, Foss vgs.
  • Heat-Up UB, Oslo Handelsgymnasium
  • LaceLock UB, Persbråten vgs.
  • New Invention UB, Ulsrud vgs.
  • Open Arms UB, Oslo Handlesgymnasium
  • Wishy Washy UB, Ulsrud vgs.

Utstilling

1 UTSTILLING SKICORK UB

  1. SkiCork UB, Kongshavn vgs
  2. DrySeat UB, Kongshavn vgs
  3. Sampa UB, Elvebakken vgs

Andre finalister:

  • Delice UB, Etterstad vgs.
  • DiveIn Beachwear UB, Fyrstikkalleen skole
  • Equal UB, Lambertseter vgs.
  • Feelgood UB, Kongshavn vgs.
  • Libellus UB, Foss vgs.
  • Ragnarok Studios UB, Ullern vgs.
  • Uten Gluten UB, Kongshavn vgs.

Selger

Beste selger Maya

  1. Maja fra Easy Charity UB, Oslo Handelsgym

Andre finalister:

  • Ahany, LACT UF, Strømstad gymnas
  • Madelene, Magnetwash UB, Lambertseter vgs
  • Sivert, Libelus UB, Foss vgs
  • Jens, On The Road Again, Oslo Handelsgymnasium
  • Karoline, Heat-up UB, Oslo Handelsgymnasium
  • Anders, Boreas UB, Oslo Handelsgymnasium
  • Pernille, PowerWalk UB, Oslo Handelsgymnasium
  • Bartek, PowerWalk UB, Oslo Handelsgymnasium

Sosialt entreprenørskap

1 SOS ENT Lessonbay UB

  1. Lessonbay UB, Lambertseter vgs
  2. Wishy Washy UB, Ulsrud vgs
  3. Co-Living UB, Oslo Handelsgym

Andre finalister:

  • Barn I Farta UB, Kongshavn vgs.
  • Easy Charity UB, Oslo Handelsgymnasium
  • Eldre@net UB, Foss vgs.
  • Tidsklemmen UB, Foss vgs.

Sosiale medier

1 SOS MED Midnight Media UB

  1. Midnight Media UB, Akademiet vgs
  2. Uten Gluten UB, Kongshavn vgs
  3. Treckster UB, Nydalen vgs.

Andre finalister:

  • Barn I Farta UB, Kongshavn vgs.
  • ChargePro UB, Kongshavn vgs.
  • DigiPant UB, Nydalen vgs.
  • Pink Box UB, Oslo Handelsgymnasium

Innovativt produkt

1 INNOVATIV PRODUKT Lucio UB

  1. Lucio UB, Foss vgs
  2. BlueWolf UB, Kuben vgs
  3. Usefood UB, Foss vgs

Andre finalister:

  • CoLiving UB, Oslo Handelsgymnasium
  • Heat-Up UB, Oslo Handelsgymnasium
  • On The Road Again UB, Handelsgymnasium
  • SwiftKeys UB Kongshavn vgs.
  • Treckster UB, Nydalen vgs.
  • Wire Cube UB, Kongshavn vgs.
  • Wishy Washy UB, Ulsrud vgs.

Regnskap

1 REGNSKAP Dux Foss Musikkmanagement UB

  1. Dux Foss Musikkmanagement UB, Foss vgs.
  2. SAMPA UB, Elvebakken vgs.
  3. Xtender UB, Kuben vgs.

Andre finalister:

  • Evolvo UB, Elvebakken vgs.
  • Nettopp UB, Lambertseter vgs.
  • TrackR UB, Kongshavn vgs.

Beste HR-bedrift

1 HR ChargePro UB

  1. ChargePro UB, Kongshavn vgs
  2. Uten Gluten UB, Kongshavn vgs
  3. Eldre@Nett UB, Foss vgs

Andre finalister:

  • Magnetwash UB, Lambertseter vgs.
  • Nettopp UB, Lambertseter vgs.
  • Tidsklemmen UB, Foss vgs.
  • Dux Foss Musikkmanagement UB, Foss vgs.
  • Libellus UB, Foss vgs.
  • Quickshake UB, Elvebakken vgs.
  • Lucio UB, Foss vgs.

Logo

Beste Logo 2016

  1. Swift Keys UB, Kongshavn vgs.
  2. Matfatet UB, Foss vgs.
  3. EnergYou UB, Foss vgs.

Andre finalister:

  • Cecilie & Naz UB, Bjerke vgs.
  • Dragonkeeper UB, Stovner vgs.
  • Re-think UB, Oslo Handelsgymnas

Beste yrkesfaglige bedrift 

1 YRKESFAG Midnight Media UB

  1. Midnight Media UB, Akademiet vgs.
  2. Delice UB, Etterstad vgs.
  3. Green Charge, Nydalen vgs.

Andre finalister:

  • ID LOCK UB, Nydalen vgs.
  • Trygg Carro UB, Nydalen vgs.

Forretningsplan

1 UTSTILLING SKICORK UB

  1. SkiCork UB, Kongshavn vgs.
  2. Lucio UB, Foss vgs.
  3. ChargePro UB, Kongshavn vgs.

Andre finalister

  • EnergYou UB, Foss vgs.
  • InfinityCharger UB, Lambertseter vgs.
  • Magnetwash UB, Lambertseter vgs.

Pitch

1 PITCH Eldre@Nett UB

  1. Eldre@nett UB, Foss vgs.
  2. EnergYou UB, Foss vgs.
  3. Nettopp UB, Lambertseter vgs.

Andre finalister:

  • Tidsklemmen UB, Foss vgs.
  • Barn i Farta UB, Kongshavn vgs.
  • Talk Together UB, Kongshavn vgs.
  • Uten Gluten UB, Kongshavn vgs.
  • Bbag, Rigas Valsts 3.gim
  • Wire Cube UB, Kongshavn vgs.

Beste flerårsbedrift

Beste flerårsbedrift Libellus UB

  1. Libellus UB, Foss vgs.

Beste kundeopplevelse på nett UB

Beste kundeopplevelse på nett UB

  1. Lessonbay UB, Lambertseter vgs. ( Bedriftens nettside)
  2. Tidsklemmen UB, Foss vgs. ( Bedriftens nettside)
  3.  Skicork UB, Kongshavn vgs. ( Bedriftens nettside)

Andre finalister:

  • Evolvo UB, Elvebakken vgs.
  • TrackR UB, Kongshavn vgs.
  • SchoolBag UB, Kongshavn vgs.

Beste reklamefilm UB

Beste reklamefilm UB

  1. Ragnarock Studios UB, Ullers vgs. ( se filmen her)
  2. TrackR UB, Kongshavn vgs. ( se filmen her)
  3. Midnight Media UB, Akademiet vgs. ( se filmen her)

Andre finalister:

  • Digipant UB, Nydalen vgs
  • Evolvo UB, Elvebakken vgs
  • InfinityCharger UB, Lambertseter 
  • Quickshake UB, Elvebakken vgs
  • Shime UB, Elvebakken
  • SkiCork UB, Kongshavn vgs
  • Treckster UB, Nydalen vgs

Årets Entreprenørskapslærer i Oslo 2016

Beste Entreprenørskaplærer VGS

Vinner: Even Ottersland, Stovner vgs. (Prisen ble delt ut av Khamshajiny Gunaratnam, varaordfører i Oslo.)