Fylkesmesterskap for ungdomsbedrifter 2020

Østfold · 11.mars 2020

NMdeltakere

Onsdag 11. mars arrangeres årets fylkesmesterskap for ungdomsbedrifter. 

Her deltar ungdomsbedrifter fra hele regionen, og konkurrerer i mange ulike kategorier.

FRISTER  
23. januar Frist for påmelding til fylkesmesterskap for ungdomsbedrifter
12. februar Frist for å sende inn materiell til de ulike konkurransene
4. mars Frist for å sende inn PowerPoint til scenepresentasjon i beste UB

Besøk messen og la deg inspirere og imponere over kreative ideer og verdiskapende ungdom!

ONSDAG 11. MARS

08.00-10.00 Rigging av stand (det er mulig å rigge kl. 14.00-20.00 dagen før)

PROGRAM

10.00-10.30 Åpning og premieutdeling

  • Beste logo 
  • Beste kundeopplevelse på nett
  • Beste forretningsplan 
     

10.30-15.00 Utstillingen åpen
 Ungdomsbedrifter fra Østfold viser sine varer og tjenester. 
 

1200-1230 Lunsjpause for ALLE (elever og jury)
 

10.45-14.00 Presentasjoner på scene (Pitch)
 Ungdomsbedrifter presenterer sine bedrifter på scenen (se eget skjema). 
 

15.30-16.30 Premieutdeling 

  • Beste selger (individuell konkurranse)
  • Beste markedsføring
  • Beste utstilling
  • Beste innovative produkt
  • HR-prisen
  • Beste sosiale entreprenør
  • Beste yrkesfaglige bedrift
  • Bærekraftprisen
  • Skatteetatens pris for beste regnskap
  • Beste scenepresentasjon
  • Størst verdiskapingspotensial
  • Beste ungdomsbedrift

Utstilling_messe

Alle ungdomsbedrifter har en utstilling/stand med en bakvegg (1,95 m x 2,50 m) og to sidevegger (1,00 m x 2,50 m). Utstillingen har en gulvflate på ca. 2,0 m x 2,0 m. 
NB! Det er ikke lov å stifte, tape eller lignende i gulvet. Det er heller ikke lov å male i utstillingshallen. 

Veggene er av hvitmalt trefinér og de er brukt i noen år. Vi anbefaler derfor at dere tar med stoff, tapet eller lignende for å dekke veggene. 

Det er tilgang til strøm i utstillingene, men dere må ta med egen skjøteledning. 

Det vil være mulig å rigge fra ca. 14.00 dagen før messen. Det er lov å bruke stifter, tape og lignende på utstillingsveggene, men ALT må fjernes når messa er over. 

Det er ikke lov å tilberede mat (steke/koke) i utstillingshallen. Det er heller ikke lov å spille musikk i utstillingen. Dere må ta hensyn til at det står bedrifter inntil og/eller bak dere. Vis respekt for andre utstillere og de ulike jurydeltakerne. 

FRISTER  
23. jan Frist for påmelding til fylkesmessen for ungdomsbedrifter
12. feb Frist for å sende inn materiell til de ulike konkurransene
4. mars Frist for å sende inn PowerPoint til scenepresentasjon i beste UB

KONKURRANSER 
På fylkesmesterskapet konkurreres det i 14 ulike kategorier. 

For mer informasjon om de ulike konkurransen, se vedlagt dokument "Konkurranseregler UB 2020".  

  1. Beste logo
  2. Beste kundeopplevelse på nett
  3. Beste forretningsplan
  4. Beste markedsføring
  5. Beste innovative produkt
  6. Beste utstilling
  7. Beste selger (individuell konkurranse)
  8. Beste yrkesfaglige bedrift
  9. Bærekraftprisen
  10. Spleiselagets regnskapspris
  11. Beste HR-Bedrift
  12. Beste sosiale entreprenør
  13. Størst verdiskapingspotensial
  14. Beste ungdomsbedrift

Her vil alle utstillere blir publisert etter påmeldingsfristen. 

Ungdomsbedrifter som deltar i "Beste UB" konkurransen skal ha en scenepresentasjon (PITCH) på maks 2 minutter. 
Dere disponerer 5 trådløse håndholdte mikrofoner og styrer selv deres PowerPoint presentasjonen fra scenen. 
Dere får varsel (gult kort) når det gjenstår 15 sekunder av presentasjon. 

Presentasjonene foregår i tidsrommet 10.45-12.00 og 13.00-14.00 
Dere må selv passe på tiden, og møte opp ved scenen i god tid før deres presentasjon. 

Vi vil legge ut informasjon om tid for presentasjon etter fristen for å sende inn Power Point, onsdag 4. mars. 

Her vil juryene i de ulike kategoriene bli presentert når dette er på plass. 

Pressekontakt: Kathrine Tallis,  kathrine.tallis@ue.no, 908 70 596

Pressemeldinger sendes til lokal presse så snart vi rekker etter messen er over. 

Bilder fra messen og av vinnere publiseres på Flickr: Foto: Ungt Entreprenørskap. 

Beste logo

  1. plass: 
  2. plass: 
  3. plass: 

Beste kundeopplevelse på nett

  1. plass: 
  2. plass: 
  3. plass: 

Beste forretningsplan

  1. plass: 
  2. plass: 
  3. plass:  

 

Beste markedsføring - i samarbeid med Nexans

  1. plass: 
  2. plass: 
  3. plass: 

 

Beste innovative produkt - i samarbeid med Østfold Energi

  1. plass: 
  2. plass: 
  3. plass: 

 

Beste utstilling

  1. plass: 
  2. plass: 
  3. plass: 

 

Beste selger - i samarbeid med Borregaard

  1. plass: 
  2. plass: 
  3. plass: 

 

Beste yrkesfaglige bedrift - i samarbeid med Hafslund

  1. plass: 
  2. plass: 
  3. plass: 

 

Bærekraftprisen

  1. plass: 
  2. plass: 
  3. plass: 

 

Spleiselagets regnskapspris

  1. plass: 
  2. plass: 
  3. plass: 

 

Beste HR-Bedrift

  1. plass: 
  2. plass: 
  3. plass: 

 

Beste sosiale entreprenør

  1. plass: 
  2. plass: 
  3. plass: 

 

Beste scenepresentasjon

  1. plass: 
  2. plass: 
  3. plass: 

 

Størst verdiskapingspotensial - i samarbeid med Sparebank 1 Østfold Akershus

  1. plass: 
  2. plass: 
  3. plass: 

 

Beste ungdomsbedrift - i samarbeid med Sparebank 1 Østfold Akershus

  1. plass: 
  2. plass: 
  3. plass: