Fylkesmesse for ungdomsbedrifter 2018

Østfold · 14.mars 2018

IMG_8176

Onsdag 14. mars arrangeres årets fylkesmesse for ungdomsbedrifter i Rakkestadhallen. 
Her deltar ungdomsbedrifter fra hele fylket, og konkurrerer i 14 ulike kategorier. 

Besøk messen og la deg inspirere og imponere over kreative ideer og verdiskapende ungdom!

FRISTER  
25. januar Frist for påmelding til fylkesmessen for ungdomsbedrifter
14. februar Frist for å sende inn materiell til de ulike konkurransene
7. mars Frist for å sende inn PowerPoint eller lignende til scenepresentasjon i beste UB

ONSDAG 14. MARS

08.00-10.00 Rigging av stand (det er mulig å rigge kl. 14.00-20.00 dagen før)

10.00-10.30 Åpning og premieutdeling
 Beste logo 
 Beste nettsted 
 Beste forretningsplan

10.30-15.30 Utstillingen åpen
 Ungdomsbedrifter fra Østfold viser sine varer og tjenester. 

10.45-14.00 Presentasjoner på scene (Pitch)
 Ungdomsbedrifter presenterer sine bedrifter på scenen.

15.30-16.30 Premieutdeling 
 Beste selger 
 Beste markedsføring
 Beste utstilling
 Beste innovative produkt, 
 HR-prisen
 Beste sosiale entreprenør
 Beste yrkesfaglige bedrift
 Bærekraftprisen
 Skatteetatens pris for beste regnskap
 Beste scenepresentasjon 
 Størst verdiskapingspotensial
 Beste ungdomsbedrift

Utstilling_messe

  

Alle ungdomsbedrifter har en utstilling/stand med en bakvegg (1,95 m x 2,50 m) og to sidevegger (1,00 m x 2,50 m). Utstillingen har en gulvflate på ca. 2,0 m x 2,0 m
NB! Det er ikke lov å stifte, tape eller lignende i gulvet. Det er heller ikke lov å male i utstillingshallen. 

Veggene er av hvitmalt trefinér og de er brukt i noen år. Vi anbefaler derfor at dere tar med stoff, tapet eller lignende for å dekke veggene. 

Det er tilgang til strøm i utstillingene, men dere må ta med egen skjøteledning. 

Det vil være mulig å rigge fra ca. 14.00 dagen før messen. Det er lov å bruke stifter, tape og lignende på utstillingsveggene, men ALT må fjernes når messa er over. 

Det er ikke lov å tilberede mat (steke/koke) i utstillingshallen. Det er heller ikke lov å spille musikk i utstillingen. Dere må ta hensyn til at det står bedrifter inntil og/eller bak dere. Vis respekt for andre utstillere og de ulike jurydeltakerne. 

FRISTER  
25. jan Frist for påmelding til fylkesmessen for ungdomsbedrifter
14. feb Frist for å sende inn materiell til de ulike konkurransene
7. mars Frist for å sende inn PowerPoint eller lignende til scenepresentasjon i beste UB

Nedenfor finner du kriterier for de ulike konkurransene: 

1. Beste logo 

2. Beste kundeopplevelse på nett 

3. Beste forretningsplan 

4. Beste markedsføring 

5. Beste innovative produkt 

6. Beste utstilling 

7. Beste selger (individuell konkurranse) 

8. Beste yrkesfaglige bedrift

9. Bærekraftprisen 

10. Spleiselagets regnskapspris

11. Beste HR-Bedrift

12. Beste sosiale entreprenør 

13. Størst verdiskapingspotensial 

14. Beste ungdomsbedrift 

I år er det 105 ungdomsbedrifter som deltar på fylkesmessen. 

Stand Ungdomsbedrift Skole Forretningside
1 Adapt UB Frederik II vgs 2 in 1 adapter til iphone
2 SciMar UB Greåker vgs 360-graders VR-filmer fra bedrifter 
3 Movat UB Malakoff vgs Adapter for IPhone
4 AC UB Askim vgs Aktiviteter med kombiklassen på skolen
5 AddOnKeys UB Greåker vgs Applikasjon for ekstra tegn på pc.
6 Dyrevenn UB Frederik II vgs Armbånd
7 Den Gode Fe UB Kalnes vgs Armbånd til inntekt for kreftforeninge
8 Såpebobla UB Askim vgs Badebomber
9 Nabbe Clothing UB Halden vgs Bambus kompresjonstøy
10 Klimabarna UB Frederik II vgs Barnebok om miljøet
11 Fantasi UB Glemmen vgs Barnekostymer
12 Bordpynt UB Malakoff vgs Bordpynt
13 Nettopp UB Greåker vgs Bærekraftige og praktiske handlenett
14 RIOT MEDIA UB Glemmen vgs Design innen logo og nettside
15 Delmed UB Greåker vgs  Dele kultur og historie med eldre
16 Pink Flamingoo UB Kirkeparken vgs Design/klær
17 iWOS UB Hans Nielsen Hauge vgs Egenutviklet lightning overgang
18 PREMIUMarketing UB Kirkeparken vgs Digital Markedsføring
19 Z-it UB Hans Nielsen Hauge vgs Dispenser med strikker
20 Born2live UB Mysen vgs Diverse varer fra 4Africa i Uganda
21 Bjørnstad & Humlekjær UB Glemmen vgs Dropshipping
22 Sweetpads UB Hans Nielsen Hauge vgs Svetteabsorberende innlegg
23 Lættis UB Kirkeparken vgs Det er et brettspill! 
24 Citius UB Mysen vgs Eget klesmerke
25 MAS UB Askim vgs En "lomme" til å putte ørepropper i
26 Aktiv Skole UB Malakoff vgs En aktiv vikartjeneste på barneskoler
27 Lock the Box UB Halden vgs En tett låsemekanisme til brusboks!
28 Priority FireCam UB Malakoff vgs Et kamera for brann manuell melder
29 Steady Bike UB St. Olav vgs Støtteplate til mc
30 Fart UB Malakoff vgs Farts app/bot app
31 Vennskap UB Greåker vgs foredrag og aktiviteter for ungdom
32 EasyEat UB Kalnes vgs Forenklede spisepinner
33 Oi. UB Mysen vgs Fuglekafe 
34 Marzeli UB Askim vgs Gensere med et unikt design
35 Green UB Greåker vgs Golftralle med sete
36 Kash Profilering UB Frederik II vgs Gulv Kampanje skilt
37 Multihanske UB Kalnes vgs Hanske med skrape og børste funksjon
38 Integrenser UB Frederik II vgs Hettegenser med teksten "Hællæ bror"
39 Among Others UB Glemmen vgs Hettegensere med eget design
40 Smootch UB Halden vgs Hudprodukter av tang og tare
41 Labbegodt UB St. Olav vgs Hundebånd med oppbevaringpose
42 Viridia UB Hans Nielsen Hauge vgs Hydroponi- dyrking av planter i vann
43 LanHylla UB Malakoff vgs Hylle som kan brukes på datasamlinger
44 MasterTech UB Mysen vgs Høyttalere
45 Nor-Wood UB Glemmen vgs Høyttalere og PC-kabinett
46 Import UB Malakoff vgs Importering tilbehør tlf nettbrett
47 ReGen UB Glemmen vgs Iphone deksel med innebygd powerbank
48 EasyWatch UB Frederik II vgs Klokker
49 Bubble-Boost UB Malakoff vgs Kullsyretabletter som frisker opp brus
50 T-ART UB Glemmen vgs Kunstnerisk design på klær og annet
51 Forever Living UB Askim vgs Kvalitets produkter av aloe vera 
52 Tiller Tech UB Malakoff vgs Lader/Adapter som er mer brannsikker
53 Lekser og lek UB Greåker vgs Lekser og lek for barn etter skoletid
54 Logo Makers UB Malakoff vgs Lager logoer til ungdomsbedrifter
55 DirectionWorld UB Mysen vgs Læringsapplikasjon
56 HangOut UB Halden vgs Mobilapp
57 ProCase UB Mysen vgs Mobildeksler / cover
58 Mobiltilbehor UB Malakoff vgs Mobiltilbehor
59 Kaesh UB Frederik II vgs Moteriktige hettegensere til ungdom
60 Box of peaces UB Hans Nielsen Hauge vgs Oppbevaring/ system til sko
61 Russedata UB Malakoff vgs Organiseringstjeneste for russ
62 Electronics X3 UB Glemmen vgs PC support og innkjøp av elektronikk
63 Poster UB Askim vgs Personlige postere
64 UB Save it St. Olav vgs Plate som skal hjelpe med å lage plass i søppelkassen
65 Aastro UB Kirkeparken vgs Plug roller
66 Rette Linjer UB St. Olav vgs Produktet er en sammenleggbar linjal
67 Bedriftstrykk UB Halden vgs Profileringsartikler til bedrifter
68 RINS UB Malakoff vgs Quick Fill - engangsposer kosttilskudd
69 ScreenFix UB Askim vgs Reparasjon av iphone skjermer
70 Teknologiskolen Fredrikstad UB Hans Nielsen Hauge vgs Teknologikurs for barn og ungdommer
71 UrbanHype UB Askim vgs Salg & autentisering av sjeldne varer
72 Nada UB Halden vgs Salg av diverse trykk på tekstiler
73 Craftcore UB Askim vgs Dropshipping; nettbutikk via storenvy
74 Halden Russetrykk UB Halden vgs Salg av trykk av russetekstiler
75 U-trekk UB Frederik II vgs Stoff-trekk som tres utenpå urinposer
76 Vintage Clothing UB 1777 Halden vgs Salg av vintage klær på nett
77 Eureka UB Greåker vgs Scienceshow
78 Chrono UB Halden vgs Skap med heisfunksjon
79 Craft UB Hans Nielsen Hauge vgs Skape egne ting med Littlebits
80 ScoopHolder UB Malakoff vgs Skjeholder til kosttilskuddsskje
81 GripSlide UB Frederik II vgs Stang med bøyd ende til hyllerydding
82 Bailando UB Halden vgs Salg av ulike tjenester til privatpers
83 FroFood UB Hans Nielsen Hauge vgs Stor isolert fryseboks med hengelås
84 Russedesign UB Frederik II vgs Strykemerker til russedress
85 Fleece Leker UB Askim vgs Fleece leker til hund og katt
86 Tegn og Print UB Halden vgs Salg av T-skjorte med egenkomp tegning
87 Sjokolicious UB Frederik II vgs Søtsaker og kaker med sjokolade
88 håndTRYKT UB Halden vgs Trykksaker
89 Balle UB Frederik II vgs T-skjorte med #Balle trykk
90 Organize UB Glemmen vgs Tavle av gjenbrukte materialer
91 Vimasaki UB Halden vgs Ryggstøtte til moped
92 Celled UB Glemmen vgs Telefondeksel
93 UngdomsChat UB Malakoff vgs Tjeneste
94 Daydreamers UB Askim vgs Tjeneste for eldre 
95 Mediasmart UB Frederik II vgs Tjenste for bruk av sosiale medier
96 Porsnes Trykkeri UB Halden vgs Trykkeri
97 Mr. Glommasoap UB Frederik II vgs Såpe
98 Game On UB Kirkeparken vgs Utfordring- og kunnskapsspill
99 Exemplum UB Hans Nielsen Hauge vgs Vannbasert trykkeri og kopi tjenester
100 Roseli UB Glemmen vgs Vi lager håndlagde dagbøker.
101 Deadstock UB Frederik II vgs Vi selger ettertraktede klesmerker
102 Askim Lan UB Askim vgs Vi skal arrangere et LAN
103 KP Reality UB Kirkeparken vgs Videoer
104 Le-sirkulering UB Askim vgs Videreselge knuste, reparerte mobiler
105 Sexpraten UB Greåker vgs VR-app til seksualundervisningen

UTSTILLINGSKART 

Utstilling

Ungdomsbedrifter som deltar i beste UB konkurransen skal ha en scenepresentasjon (PITCH) på maks 2 minutter. 
Dere disponerer 5 trådløse håndholdte mikrofoner og styrer PowerPoint presentasjonen selv fra scenen.
Dere får varsel (gult kort) når det gjenstår 15 sekunder av presentasjon. 

Presentasjonene foregår i tidsrommet 10.45-12.00 og 13.00-14.15 
I tabellen nedenfor finner dere rekkefølgen på presentasjonene. 
Dere må selv passe på tiden, og møte opp ved scenen i god tid før deres presentasjon.  

  Ungdomsbedrift Skole
10.45 – 12.00
1 Lock the Box UB Halden vgs
2 Rette Linjer UB St. Olav vgs
3 SciMar UB Greåker vgs
4 FroFood UB Hans Nielsen Hauge vgs
5 Eureka UB Greåker vgs
6 Roseli UB Glemmen vgs
7 AddOnKeys UB Greåker vgs
8 Steady Bike UB St. Olav vgs
9 Sweetpads UB Hans Nielsen Hauge vgs
10 Integrenser UB Frederik II vgs
11 Sexpraten UB Greåker vgs
12 GripSlide UB Frederik II vgs
13 Nettopp UB Greåker vgs
14 Game On UB Kirkeparken vgs
15 Bjørnstad & Humlekjær UB Glemmen vgs
16 Green UB Greåker vgs
17 Celled UB Glemmen vgs
18 Kash Profilering UB Frederik II vgs
19 LanHylla UB Malakoff vgs
20 Organize UB Glemmen vgs
21 Smootch UB Halden vgs
22 Tiller Tech UB Malakoff vgs
23 Vimasaki UB Halden vgs
24 RINS UB Malakoff vgs
25  Nor-Wood UB  Glemmen vgs
     
13.00 – 14.15
26 Priority FireCam UB Malakoff vgs
27 Multihanske UB Kalnes vgs
28 Fleece Leker UB Askim vgs
29 Fart UB Malakoff vgs
30 Exemplum UB Hans Nielsen Hauge vgs
31 EasyEat UB Kalnes vgs
32 HangOut UB Halden vgs
33 Import UB Malakoff vgs
34 iWOS UB Hans Nielsen Hauge vgs
35 KP Reality UB Kirkeparken vgs
36 Labbegodt UB St. Olav vgs
37 Movat UB Malakoff vgs
38 Mediasmart UB Frederik II vgs
39 Electronics X3 UB Glemmen vgs
40 Den Gode Fe UB Kalnes vgs
41 DirectionWorld UB Mysen vgs
42 Daydreamers UB Askim vgs
43 Box of peaces UB Hans Nielsen Hauge vgs
44 Bubble-Boost UB Malakoff vgs
45 Chrono UB Halden vgs
46 ScreenFix UB Askim vgs
47 Z-it UB Hans Nielsen Hauge vgs
48 Poster UB Askim vgs
49 T-ART UB Glemmen vgs
50 UrbanHype UB Askim vgs
51 Lættis UB Kirkeparken vgs

Nedenfor finner dere oversikt over hvem som deltar i de ulike juryene på fylkesmessen for ungdomsbedrifter. 

Beste kundeopplevelse på nett: 
The Pitch 
 
 
Beste forretningsplan: 
Sigvart Andersen, Drivhuset Østfold 
Jon Kalnes, Embriq 
 
 
Beste logo: 
Suveren kommunikasjon 
 
 
Beste markedsføring: 
Jon Arne Häll, Nexans 
Jens-Petter Berget, Halden kommune 
Lars Furset, Blåklader AS 
Ivar Listerud, Moss To-Takt 
 
 
Beste innovative produkt: 
Tone Sundnes Reiten, Østfold Energi 
Victor Rosenvinge, Eker Design 
Gjermund Karlsen, ATEA 
Anders Johansen, Næringshagen Østfold 
 
 
Beste utstilling: 
Nils-Arve Sjenken Savjord, Fylkesmannen 
René Rafshol, Råde kommune 
Lars Pedersen Due, Fylkespolitiker 
Sigvart Andersen, Drivhuset Østfold 
Jenny Revhaug, Capgemini 
Linda Engsmyr, Sarpsborg kommune 
Hans Jørn Rønningen, Rygge kommune 
Nanna Hoberg, Lykke 
 
 
Beste selger (individuell konkurranse): 
Hanne Andreassen, Borregaard 
Preben Hartvig Nøhr, Axxe AS 
Kevin Hermansson, KGH Customs 
Kjell Hagen, SpareBank1 Stiftelsen Halden 
Bent Skogli, Halden Taxi 
Gerd Louise Molvig, Rygge kommune 
Henning Blindheim, Blindheim Invest 
Knut Idar Pedersen, TechWeb 
 
 
Beste yrkesfaglige bedrift: 
Anita Smedstuen, Hafslund 
Tommy Kvisvik, Greåker Graving og Transport 
Lillian Ovell, Cowi 
Pål Andre Kjøniksen, Skill AS 
 
 
Bærekraftprisen: 
Endre Steinbru, Borregaard 
Ole Torp, Mjørud 
Kristin Josefsen, Østfold fylkeskommune 
 
 
Beste regnskap: 
Anne Lise Noren, Skatteetaten 
Svein Grane, Skatteetaten 
 
 
Beste HR-bedrift: 
Elise Johannessen, NAV Arbeidslivssenter 
Morten Sørfjordmo, NAV Arbeidslivssenter 
Heidi Wang Erlandsen, Skolelederforbundet 
Trond Hvidsten, Kingsland 
 
 
Beste sosiale bedrift: 
Trond Atle Bokerød, Nordic Media Lab 
Atle Andreassen, I-Pack 
Ellen Stav, Gerflor 
Marion Schulze, ATEA 
 
 
Beste scenepresentasjon: 
Solveig Dannevig, Østfold kulturutvikling 
Julia Tunem Bjørnstad, Østfold kulturutvikling 
Maya Nilsen Visit, Fredrikstad Hvaler 
 
 
Størst verdiskapingspotensial:
Jon Tørmoen, SpareBank1 Østfold Akershus 
Brage Evjen, SpareBank1 Østfold Akershus 
Ståle Frøshaug, SpareBank1 Østfold Akershus 
 
 
Beste ungdomsbedrift: 
Kolbjørn Røstelien, SpareBank1 Østfold Akershus 
Bjørn Horten, Østfold fylkeskommune 
Hege Aatangen, NAV Østfold 
Terje Beck, NELFO 
 
 

Pressekontakt: Kathrine Tallis,  kathrine.tallis@ue.no, 908 70 596

Pressemeldinger sendes til lokal presse så snart vi rekker etter messen er over.
Bilder fra messen og av vinnere publiseres på Flickr: Foto: UE Østfold. 

Beste logo 

  1.  Hangout UB, Halden vgs
  2.  iWOS UB, HNH vgs
  3.  Exemplum UB, HNH vgs 

Nominerte: 

  • ProCase UB, Mysen vgs
  • Nabbe Clothing UB, Halden vgs
  • Mediasmart UB, Frederik II vgs
  • HangOut UB, Halden vgs
  • Z-it UB, Hans Nielsen Hauge vgs
  • Logo Makers UB, Malakoff vgs
  • iWos UB, Hans Nielsen Hauge vgs
  • Balle UB, Frederik II vgs
  • T-Art UB, Glemmen vgs
  • Exemplum UB, Hans Nielsen Hauge vgs 
     

Beste kundeopplevelse på nett 

  1.  Kash profilering UB, Frederik II vgs
  2.  Sweetpads UB, HNH vgs
  3.  Bjørnstad o Humlekjær Redistribusjon UB, Glemmen vgs 

Nominerte: 

  • Sjokolicious UB, Frederik II vgs
  • Priority FireCam UB, Malakoff vgs
  • Kash Profilering UB, Frederik II vgs
  • iWos UB, Hans Nielsen Hauge vgs
  • SciMar UB, Greåker vgs
  • Sweetpads UB, Hans Nielsen Hauge vgs
  • Russedata UB, Malakoff vgs
  • Bjørnstad o Humlekjær Redistibusjon UB, Glemmen vgs
  • Box of peaces UB, Hans Nielsen Hauge vgs
  • Fart UB, Malakoff vgs
     

Beste forretningsplan 

  1.  Eureka UB, Greåker vgs
  2.  GripSlide UB, Frederik II vgs
  3.  Priority Firecam UB, Malakoff vgs 

Nominerte: 

  • Eureka UB, Greåker vgs
  • Kash Profilering UB, Frederik II vgs
  • GripSlide UB, Frederik II vgs
  • Klimabarna UB, Frederik II vgs
  • Priority Firecam UB, Malakoff vgs
  • RINS UB, Malakoff vgs
  • Roseli UB, Glemmen vgs
  • Sjokolicus UB, Frederik II vgs
  • Lættis UB, Kirkeparken vgs
  • SciMar UB, Greåker vgs 
     

Beste markedsføring - i samarbeid med Nexans

  1. Eureka UB, Greåker vgs
  2. MediaSmart UB, Frederik II vgs
  3. SciMar UB, Greåker vgs 

Nominerte: 

  • SciMar UB, Greåker vgs
  • T-Art UB, Glemmen vgs
  • Smootch UB, Halden vgs
  • Lock the Box UB, Halden vgs
  • HangOut UB, Halden vgs
  • Eureka UB, Greåker vgs
  • Box of peaces UB, Hans Nielsen Hauge vgs
  • Rette Linjer UB, St. Olav vgs
  • Balle UB, Frederik II vgs
  • Mediasmart UB, Frederik II vgs 
     

Beste innovative produkt - i samarbeid med Østfold Energi

  1. Add On Keys, Greåker vgs
  2. Sexpraten, Greåker vgs
  3. Rette linjer, St. Olav vgs 

Nominerte: 

  • Rette linjer UB, St. Olav vgs
  • U-Trekk UB, Frederik II vgs
  • Fro Food UB, Hans Nielsen Hauge vgs
  • Sexpraten UB, Greåker vgs
  • GripSlide UB, Frederik II vgs
  • SciMar UB, Greåker vgs
  • AddOnKeys UB, Greåker vgs
  • Sweetpads UB, Hans Nielsen Hauge vgs
  • Virida UB, Hans Nielsen Hauge vgs
  • Fart UB, Malakoff vgs 
     

Beste utstilling

  1. Eureka UB, Greåker vgs
  2. Sweetpads, Hans Nielsen Hauge vgs
  3. Nettopp, Gråeker vgs 

Nominerte: 

  • FroFood UB, Hans Nilsen Hauge vgs
  • Lættis UB, Kirkeparken vgs
  • Nettopp UB, Greåker vgs
  • Roseli UB, Glemmen vgs
  • Eureka UB, Greåker vgs
  • Oi UB, Mysen vgs
  • Kash Profilering UB, Frederik II vgs
  • Sweetpads UB, Hans Nilsen Hauge vgs
  • Integrenser UB, Frederik II vgs
  • Organize UB, Glemmen vgs 
     

Beste selger - i samarbeid med Borregaard

  1. Herman, Kash Profilering UB, Frederik II vgs
  2. Hanne, SciMar UB, Greåker vgs
  3. Hanja, Mediasmart UB, Frederik II vgs 

Nominerte: 

  • Herman Wenneberg, Kash Profilering UB, Frederik vgs
  • Markus Molina-Wauger, Viridia UB, Hans Nielsen Hauge vgs
  • Hanja Shah, Mediasmart UB, Frederik II vgs
  • Jakob Nesteng, Celled UB, Glemmen vgs
  • Rolf-Martin Glomsrud, AddOnKeys UB, Greåker vgs
  • Hanne Sjöqvist, SciMar UB, Greåker vgs
  • Jonathan Spaggiari, Nabbe Clothing UB, Halden vgs
  • Jenny Pham, Organize UB, Glemmen vgs
  • Alison Hansen, Nada UB, Halden vgs
  • Simon Femdal, U-Trekk UB, Frederik II vgs 
     

Beste yrkesfaglige bedrift - i samarbeid med Hafslund

  1. Kash profilering UB, Frederik II vgs
  2. Balle UB, Frederik II vgs
  3. Mediasmart UB, Frederik II vgs 

Nominerte: 

  • Multihandske UB, Kalnes vgs
  • DirectionWorld UB, Mysen vgs
  • Fantasi UB, Glemmen vgs
  • Kash Profilering UB, Frederik vgs
  • Balle UB, Frederik II vgs
  • Organize UB, Glemmen vgs
  • Integrenser UB, Frederik II vgs
  • Håndtrykt UB, Halden vgs
  • Halden Russetrykk UB, Halden vgs
  • Mediasmart UB, Frederik II vgs 
     

Bærekraftprisen

  1. Lockthebox, Halden vgs
  2. Labbegodt, St.Olav vgs
  3. Lættis UB, Kirkeparken vgs 

Nominerte: 

  • Nettopp UB, Greåker vgs
  • Lættis UB, Kirkeparken vgs
  • Lock the Box UB, Halden vgs
  • Smootch UB, Halden vgs
  • Labbegodt UB, St. Olav vgs
  • Virida UB, Hans Nilsen Hauge vgs
  • DirectionWorld UB, Mysen vgs
  • Fleece Leker UB, Askim vgs
  • Organize UB, Glemmen vgs
  • Game On UB, Kirkeparken vgs 
     

Spleiselagets regnskapspris

  1. Sweetpads UB, Hans Nielsen Hauge vgs
  2. Fantasi UB, Glemmen vgs
  3. Roseli UB, Glemmen vgs 

Nominerte: 

  • SciMar UB, Greåker vgs
  • Movat UB, Malakoff vgs
  • Fantasi UB, Glemmen vgs
  • Sweetpads UB, Hans Nilsen Hauge vgs
  • T-Art UB, Glemmen vgs
  • Procase UB, Mysen vgs
  • RINS UB, Malakoff vgs
  • Organize UB, Glemmen vgs
  • Roseli UB, Glemmen vgs 
     

Beste HR-Bedrift - i samarbeid ned NAV Østfold

  1. SciMar UB, Greåker vgs
  2. Lættis UB, Kirkeparken vgs
  3. Game On UB, Kirkeparken vgs 

Nominerte: 

  • Roseli UB, Glemmen vgs
  • SciMar UB, Greåker vgs
  • GameOn UB, Kirkeparken vgs
  • Nada UB, Halden vgs
  • Lættis UB, Kirkeparken vgs
  • KP Reality UB, Kirkeparken vgs
  • Halden Russetrykk UB, Halden vgs
  • Sweetpads UB, Hans Nilsen Hauge vgs
  • Direction world UB, Mysen vgs
  • Integrenser UB, Frederik II vgs 
     

Beste sosiale entreprenør

  1. Sexpraten UB, Greåker vgs
  2. Intergrenser UB, Frederik II vgs
  3. Eureka UB, Greåker vgs 

Nominerte: 

  • SciMar UB, Greåker vgs
  • Nettopp UB, Greåker vgs
  • Delmed UB, Greåker vgs
  • Integrenser UB, Frederik II vgs
  • Lekser og lek UB, Greåker vgs
  • Teknologiskolen UB, Hans Nilsen Hauge vgs
  • Eureka UB, Greåker vgs
  • Craft UB, Hans Nielsen Hauge vgs
  • Balle UB, Frederik II vgs
  • Sexpraten UB, Greåker vgs 
     

Beste scenepresentasjon

  1. Kash Profilering UB, Frederik II vgs
  2. Smootch UB, Halden vgs
  3. LocktheBox UB, Halden vgs 

Nominerte: 

  • FroFood UB, Hans Nilsen Hauge vgs
  • Smootch UB, Halden vgs
  • Steady Bike UB, St. Olav vgs
  • Kash Profilering UB, Frederik II vgs
  • GripSlide UB, Frederik II vgs
  • LanHylla UB, Malakoff vgs
  • Mediasmart UB, Frederik II vgs
  • Box of peaces UB, Hans Nilsen Hauge vgs
  • Lættis UB, Kirkeparken vgs
  • Lock the Box UB, Halden vgs 
     

Størst verdiskapingspotensial - i samarbeid med Sparebank 1 Østfold Akershus

  1. Kash Profilering, Frederik II vgs
  2. Sweetpads UB, Hans Nielsen Hauge vgs
  3. Lættis UB, Kirkeparken vgs 

Nominerte: 

  • Bubble-Boost UB, Malakoff vgs
  • GripSlide UB, Frederik II vgs
  • iWOS UB, Hans Nilsen Hauge vgs
  • Kash Profilering UB, Frederik II vgs
  • LanHylla UB, Malakoff vgs
  • Lættis UB, Kirkeparken vgs
  • SciMar UB, Greåker vgs
  • Sweetpads UB, Hans Nilsen Hauge vgs
  • Tiller Tech UB, Malakoff vgs
  • Viridia UB, Hans Nilsen Hauge vgs 
     

Beste ungdomsbedrift - i samarbeid med Sparebank 1 Østfold Akershus

  1. Kash Profilering, Frederik II vgs
  2. Sweetpads UB, Hans Nielsen Hauge vgs
  3. Grip Slide, Frederik II vgs 

Nominerte: 

  • Steady Bike UB, St. Olav vgs
  • Integrenser UB, Frederik II vgs
  • Sexpraten UB, Greåker vgs
  • FroFood UB, Hans Nilsen Hauge vgs
  • Kash Profilering UB, Frederik II vgs
  • Lock the Box UB, Halden vgs
  • Sweetpads UB, Hans Nilsen Hauge vgs
  • GripSlide UB, Frederik II vgs
  • AddOnKeys UB, Greåker vgs
  • SciMar UB, Greåker vgs