Vinnere av Oslomesterskapet for ungdomsbedrifter 2017

Oslo · 23 mars 2017

Vinnere av Oslomesterskapet for ungdomsbedrifter 2017

Torsdag 23. mars ble finalen i Oslomesterskapet for ungdomsbedrifter 2017 arrangert på Sentralen i Oslo. I tillegg til å kåre årets beste Ungdomsbedrift i Oslo ble det delt ut priser for intervjukonkurranser og innsendingskonkurranser. Her finner dere resulatene! 

Beste Ungdomsbedrift 2017

Vinnere NM laget

(Foto: Sander Krogsether)

Vinner: WarmCase UB, Kongshavn vgs.

Resten av NM-laget:

  • Core UB, Ullern vgs.
  • ExRight UB, Nydalen vgs.
  • HomeRun UB, Ullern vgs.
  • Polygon UB, Stovner vgs.

Andre finalister:

  • A.K Konditori, Etterstad vgs.
  • CrashCube UB, Kongshavn vgs.
  • EasyRope UB, Oslo Handelsgymnasium
  • Get Moving UB, Nydalen vgs.
  • Leiestedet UB, Elvebakken vgs.
  • M.I.C UB, Lambertseter vgs.
  • Mirage UB, Stovner vgs./F21.
  • Save2Change UB, Oslo Handelsgymnasium
  • SunVisor UB, Kongshavn vgs.
  • Utekjøkkenet UB, Foss vgs.
  • VEVE=LEVE UB, Edvard Munch vgs.

1.Kundeopplevelse på nett

Vinnere nettsted hjelpende hånd ohg

(Foto: Sander Krogsether)

  1. Hjelpende Hånd UB, Oslo Handelsgymnasium Sjekk ut nettstedet!
  2. Mirage UB, Stovner vgs./F21 Sjekk ut nettstedet!
  3. ExRight UB, Nydalen vgs. Sjekk ut nettsiden!

Andre finalister:

  • Get Moving UB, Nydalen vgs.
  • Leiestedet UB, Elvebakken vgs.
  • Matsmulen UB, Edvard Munch vgs.
  • New Generation Jewlery UB, Foss vgs.
  • WarmCase UB

2. Reklamefilm

Vinnere reklamefilm crashcube kongshavn

(Foto: Sander Krogsether)

  1. CrashCube UB, Kongshavn vgs. ( se filmen her)
  2. Get Moving UB, Nydalen vgs. ( se filmen her)
  3. ThisCover UB, Nydalen vgs. ( se filmen her)

Andre finalister:

  • Concept Import UB, Elvebakken vgs.
  • Nouveau UB Clothing Concept, Edvard Munch vgs.
  • SerDeg UB, Akademiet vgs.
  • VEVE=LEVE UB, Edvard Munch vgs.
  • WarmCase UB, Kongshavn vgs.

3. Logo

Vinnere logo polybrush lambertseter

(Foto: Sander Krogsether)

1. Polybrush UB, Lambertseter vgs.

Polybrush ub logo Hvit

2. Clean Hands UB, Kongshavn vgs.

Clean hands UB, Kongshavn vgs, logo

3. ExRight UB, Nydalen vgs.

ExRight UB

Andre finalister:

  • Ascolta UB, Foss vgs.
  • BodyBeauty UB, Edvard Munch vgs.
  • Buddies UB, Ullern vgs.
  • M.I.C UB, Lambertseter vgs.
  • Semper Fi UB, Lambertseter vgs.

 

4. Forretningsplan

Vinnere forretningsplan warmcase kongshavn

(Foto: Sander Krogsether)

  1. WarmCase UB, Kongshavn vgs.
  2. WRING UB, Kuben vgs.
  3. Padulia UB, Nydalen vgs.

Andre finalister

  • CrashCube UB, Kongshavn vgs.
  • Get Moving UB, Nydalen vgs.
  • ThisCover UB, Nydalen vgs.
  • Simpler Living UB, Kongshavn vgs.
  • Sun Visor UB, Kongshavn vgs.

5. Markedsføring

Vinnere Exright alle nydalen

(Foto: Sander Krogsether)

  1. ExRight UB, Nydalen vgs.
  2. Get Moving UB, Nydalen vgs.
  3. WarmCase UB, Kongshavn vgs.

Andre finalister

  • A.K Konditori UB, Etterstad vgs.
  • REP-Tennis UB, Nydalen vgs.
  • Semper Fi UB, Lambertseter vgs.
  • TravelHoodie UB, Nydalen vgs.
  • Simpler Living UB, Kongshavn vgs.

6. Regnskap

Vinnere regnskap core ullern

(Foto: Sander Krogsether)

  1. Core UB, Ullern vgs.
  2. VEVE=LEVE UB, Edvard Munch vgs.
  3. Get Moving UB, Nydalen vgs.

Andre finalister:

  • Leksehjelpen UB, Ullern vgs.
  • Meraki UB, Akademiet vgs.
  • M.I.C UB, Lambertseter vgs.
  • Solution Tech UB, Kuen vgs.

7. Den beste arbeidsplassen (HR-bedrift)

Vinnere arbeidsplass core ullern

(Foto: Sander Krogsether)

  1. Core UB, Ullern vgs.
  2. Purgamentum UB, Oslo Handelsgymnas
  3. WarmCase UB, Kongshavn vgs.

Andre finalister:

  • Get Moving UB, Nydalen vgs.
  • Homerun UB, Ullern vgs.
  • Leksehjelpen UB, Ullern vgs.
  • New Generation Jewlery UB, Foss vgs.
  • TravelHoodie UB, Nydalen vgs.

 

8. Samarbeid med næringslivet

Vinnere samarbeid exright nydalen

(Foto: Sander Krogsether)

  1. ExRight UB, Nydalen vgs.
  2. Ascolta UB, Foss vgs.
  3. HomeRun UB, Ullern vgs.

Andre finalister:

  • Get Moving UB, Nydalen vgs.
  • Nouveau UB Clothing Concept, Edvard Munch vgs.

 

Årets Entreprenørskapslærer i Oslo 2017

Per Wennemo

(foto: UE Oslo)

Vinner: Per Wennemo, Lambertseter vgs.

UE Alumnis lederskapspris

Vinnere alumni pris maria save2change

(Foto: Sander Krogsether)

Vinner: Maria Fjellbirkeland, Save2Change UB, Oslo Handelsgymnasium