Vinnere - Oslomesterskapet for ungdomsbedrifter 2019

Oslo · 5 mars 2019

Vinnere - Oslomesterskapet for ungdomsbedrifter 2019

5. mars arrangerte vi Oslomesterskap for ungdomsbedrifter! For en dag! 
Her er en liste med alle vinnere og finalister.

1.Beste kundeopplevelse på nett

  1. Yngrebølgen UB, Foss vgs  ( sjekk ut nettsiden)
  2. Easy Reuse UB, Kongshavn vgs  ( sjekk ut nettsiden)
  3. Hexaglow UB, Kuben vgs  ( sjekk ut nettsiden)

Finalister:

 

2. Reklamefilm

  1. 116 123 UB, Kongshavn vgs (se reklamefilmen)
  2. Trendy Reuse UB, Kongshavn vgs (se reklamefilmen)
  3. EcoCup UB, Kongshavn vgs ( se reklamefilmen)

Finalister:

 

3. Logo

  1. SafeWallet UB, Edvard Munch vgs
  2. Remakers UB, Hersleb vgs
  3. One Games UB, Foss vgs

Finalister:

  • Charmity UB, Ullern vgs
  • GiLabb UB, Ullern vgs
  • B-Safety UB, Oslo Handelsgymnasium

4. Forretningsplan

  1. Easy Reuse UB, Kongshavn vgs
  2. Remakers UB, Hersleb vgs
  3. EcoCup UB, Kongshavn vgs

Finalister:

  • Up2Change UB, Elvebakken vgs
  • 116 123 UB, Kongshavn vgs
  • Ungdomsløftet UB, Hersleb vgs
  • Charmity UB, Ullern vgs
  • Cooler UB, Ullern vgs

 

5. Markedsføring

  1. Visible Clothing UB, Nydalen vgs
  2. 116 123 UB, Kongshavn vgs
  3. Edulife UB, Oslo Handelsgymnasium

Finalister:

  • CO2NTROL UB, Kongshavn vgs
  • SimpleTech UB, Kuben vgs
  • ALT-i-1 UB, Ullern vgs
  • Gi Labb UB, Ullern vgs

 

6. Regnskap

  1. SafeWallet UB, Edvard Munch vgs
  2. Impact UB, Nydalen vgs
  3. CO2NTROL UB, Kongshavn vgs

Finalister:

  • We can hear you UB, Lambertseter vgs
  • SmartBottle UB, Ullern vgs

 

7. Den beste arbeidsplassen (HR-bedrift)

  1. Charge UB, Ullern vgs
  2. 116 123 UB, Kongshavn vgs
  3. Gi Labb UB, Ullern vgs

Finalister:

  • Impact UB, Nydalen vgs
  • Remakers UB, Hersleb vgs
  • Foss-Ligaen UB, Foss vgs
  • Key To Change UB, Lambertseter vgs
  • Play To Change UB, Lambertseter vgs

 

8. Samarbeid med næringslivet

  1. EcoCup UB, Kongshavn vgs
  2. Jalla Miljø UB, Hersleb vgs
  3. CO2NTROL UB, Kongshavn vgs

Finalister:

  • ForBarna UB, Lambertseter vgs
  • Remakers UB, Hersleb vgs
  • Easy Reuse UB , Kongshavn vgs
  • Talent UB, Oslo Handelsgymnasium
  • Key To Change UB, Lambertseter vgs.

9. Bærekraftssprisen

  1. Easy Reuse UB, Kongshavn vgs.
  2. CO2NTROL UB, Kongshavn vgs.
  3. Stovnerkassa UB, Stovner vgs.

Finalister:

  • Jalla Miljø UB, Hersleb vgs.
  • IT-Gutta UB, Lambertseter vgs.
  • Remakers UB, Hersleb vgs.
  • Epleheltene UB, Stovner vgs.
  • ClipChip UB, Ullern vgs.

 

10. Beste yrkesfaglige bedrift

Vinner: Settflex UB, Edvard Munch vgs.

11. Best in business

  1. Stovnerkassa UB, Stovner vgs.
  2. 116 123 UB, Kongshavn vgs.

Finalister:

  • CO2NTROL UB, Kongshavn vgs
  • SmartBottle, Ullern vgs
  • Charge UB, Ullern vgs
  • Partymekk UB, OHG
  • Charmity UB, Ullern vgs.
  • Frigus UB, Kongshavn vgs.
  • Edulife UB, OHG

 

12. Innovasjonsprisen

  1. Easy Reuse UB, Kongshavn vgs
  2. Hexaglow UB, Kuben vgs.

Finalister:

  • TekTronics UB, Kuben vgs.
  • Right temp UB, Lambertseter vgs.
  • Public toilet rescue kit, OHG   
  • B-Safety UB , OHG
  • EcoCup UB, Kongshavn vgs.
  • Lett Budsjett UB, OHG
  • SafeWallet UB, Edvard Munch vgs.

 

13. Beste sosiale entreprenør

  1. Jalla Miljø UB, Hersleb vgs.
  2. One Games UB, Foss vgs.

Finalister:

  • Sammen for ungdom UB, Elvebakken vgs.
  • Leftovers UB, OHG
  • Gi Labb UB, Ullern vgs.
  • BiMA UB, Foss vgs.
  • Play To Change UB, Lambertseter vgs
  • FAM UB, Valle Hovin vgs
  • ForBarna UB, Lambertseter vgs
  • Remakers UB, Hersleb vgs     

 

14. Best selger

Vinner Pulje 1: Ulrik Slettvoll Lien, SmartBottle UB, Ullern vgs.

Vinner Pulje 2: Doruntina Neziri, Ungdomsløftet UB, Hersleb vgs

Finalister:

  • Qaiz, Jalla Miljø UB, Hersleb vgs.
  • Kaia, ClipChip UB, Ullern vgs.
  • Sarib, Leftovers UB, OHG
  • Stine, Easy Reuse UB, Kongshvan vgs.
  • Annicken, Siyakwazi-UB, OHG
  • Morten, Cooler UB, Ullern vgs
  • Iben, Settflex UB, Edvard Munch vgs
  • David, Frigus UB, Kongshavn vgs
  • Emilie, Eco Cup UB, Kongshavn vgs
  • Helene, Alt-i-1 UB, Ullern vgs

 

15. Beste salgsteam

Vinner Pulje 1: CO2NTROL UB, Konshavn vgs

Vinner Pulje 2: EcoCup UB, Kongshavn vgs.

Finalister:

  • Sammen For Ungdom UB, Elvebakken vgs
  • Epleheltene UB, Stovner vgs
  • UBnett, Edvard Munch vgs
  • FAM UB, Valle Hovin vgs.
  • Cooler UB, Ullern vgs.
  • Foss-Ligaen UB, Foss vgs.
  • Up2Change UB, Elvebakken vgs.
  • Frigus UB, Kongshavn vgs.
  • OneGames UB , Foss vgs.

16. UE Alumnis lederskapspris

Vinner: Helena Cruse, EcoCup UB, Konhshavn vgs

Finalister:

  • Stine Simonsen, Easy Reuse UB, Kongshavn vgs..
  • Ulrik Slettvoll Lien, SmartBottle UB, Ullern vgs.
  • Christian Fagerlid, 116 123 UB, Kongshavn vgs.

Hederspris - entreprenørskapslærere

  • Kjetill Gunnarson, Hersleb vgs.
  • Claus Dahm, Kongshavn vgs.
  • Eline Hjelle, Foss vgs. 

17. Beste Ungdomsbedrift 201

Finalister:

  • 116 123 UB, Kongshavn vgs
  • Gi Labb UB, Ullern vgs
  • Hexaglow UB, Kuben vgs
  • Jalla Miljø UB, Hersleb vgs
  • EcoCup UB, Kongshavn vgs
  • OneGames UB, Foss vgs
  • CO2NTROL UB, Kongshavn vgs
  • Remakers UB, Hersleb vgs
  • Easy Reuse UB, Kongshavn vgs
  • Stovnerkassa UB, Stovner vgs
  • SafeWallet UB, Edvard Munch vgs.
  • Smart Bottle UB, Ullern vgs.

Finalen avholdes på  Sentralen 22. mars. Les mer  HER