Vinnere Oslomesterskapet for ungdomsbedrifter 2018

Oslo · 1 mars 2018

Vinnere Oslomesterskapet for ungdomsbedrifter 2018

 Her finner dere resultatene fra Oslomesterskapet for ungdomsbedrifter 2018.

1. Kundeopplevelse på nett

  1. PrivateK UB, Kuben vgs. ( Sjekk ut nettsiden!)
  2. Purify UB, Lambertseter vgs. ( Sjekk ut nettsiden!)
  3. CarryIt UB, Nydalen vgs. ( Sjekk ut nettsiden!) 

Andre finalister:

 

2. Reklamefilm

  1. Purify UB, Lambertseter vgs. ( Se reklamefilmen)
  2. Kunsten å glede UB, Kongshavn vgs. ( Se reklamefilmen)
  3. Ullerns Gang UB, Ullern vgs. ( Se reklamefilmen)

Andre finalister:

 

3. Logo

  1. Agora UB, Elvebakken vgs. 
  2. Relax UB, Ullern vgs.
  3. Dayum UB, Oslo Handelsgymnasium

Andre finalister:

  • Dünt UB, Oslo Handelsgymnasium
  • Fokus UB, Elvebakken vgs.
  • Iris UB, Ullern vgs.
  • MonoMono UB, Kuben vgs.
  • Trygg Tur UB, Lambertseter vgs.

 

4. Forretningsplan

  1. Agora UB, Elvebakken vgs.
  2. Pure Ocean UB, Kongshavn vgs.
  3. X-Ercise UB, Hersleb vgs.

Andre finalister

  • Dayum UB, Oslo Handelsgymnasium
  • Flyktningfadder UB, Foss vgs.
  • PrivateK UB, Kuben vgs.
  • Kunsten å glede UB, Kongshavn vgs.
  • Vrissh Redesign UB, Edvard Munch vgs.

5. Markedsføring

  1. Kunsten å glede UB, Kongshavn vgs
  2. Reach UB, OHG
  3. Acezy UB, Ullern vgs

Andre finalister

  • Relax UB, Ullern vgs.
  • Fyllpå UB, Ullern vgs.
  • Lumos UB, Kongshavn vgs.
  • Flyktningfadder UB, Foss vgs.
  • SM UB, Edvard Munch vgs.

 

6. Regnskap

  1. Flyktningfadder UB, Foss vgs.
  2. Relax UB, Ullern vgs.
  3. KUBEN-Strikk UB, Kuben vgs.

Andre finalister:

  • CarryIt UB, Nydalen vgs.
  • Leksekameraten UB, Foss vgs.
  • SM UB, Edvard Munch vgs.
  • Trygg Tur UB, Lambertseter vgs.

 

7. Den beste arbeidsplassen (HR-bedrift)

  1. Logo-Land UB, Foss vgs.
  2. Kunsten å glede UB, Kongshavn vgs.
  3. Flyktningfadder UB, Foss vgs.

Andre finalister:

  • Aqua Munda UB, Lambertseter vgs.
  • Lumos UB, Kongshavn vgs.
  • Reach UB, Oslo Handelsgymnasium
  • ReNet UB, Foss vgs.
  • Strømpen UB, Ullern vgs

8. Samarbeid med næringslivet

  1. Cafe B04 UB, Hersleb vgs.
  2. Flyktningfadder UB, Foss vgs.
  3. Kunsten å glede UB, Kongshavn vgs. 

Andre finalister:

  • Acezy UB, Ullern vgs.
  • KUBEN-Strikk UB, Kuben vgs.

9. Bærekraftsprisen

     1. Kunsten å glede UB, Kongshavn vgs.
     2. PureOcean UB, Kongshavn vgs.
     3. Min Kokebok UB, Lambertseter vgs.

Andre finalister:

  • Aqua Munda UB, Lambertseter vgs.
  • United Workers UB, Kongshavn vgs.
  • Zipp it UB, Edvard Munch vgs.

10. Best in business

  1. Friendly Fruit UB, Edvard Munch vgs
  2. Privatek UB, Kuben vgs

Andre finalister:

  • Logo-land UB, Foss vgs
  • Relax UB, Ullern vgs
  • Sugar Hill UB, Oslo Handelsgymnasium
  • Vrissh redesign UB, Edvard Munch vgs
  • X-Ercise UB, Hersleb vgs

 

11. Innovasjonsprisen

  1. Zipp it UB, Edvrd Munch vgs
  2. Chillow Pillow UB, Oslo Handelsgymnasium

Andre finalister:

  • Dayum UB, Oslo Handelsgymnasium
  • Happy Feet UB, Oslo Handelsgymnasium
  • Pure Ocean UB, Kongshavn vgs
  • Purify UB, Lambertseter vgs
  • Sock Lock UB, Edvard Munch vgs
  • PopDrink UB, Fyrstikkalleen skole 
  • Pads for lads UB, Lambertseter vgs

 

12. Beste sosiale entreprenør

  1. Flyktningfadder UB, Foss vgs
  2. Cafe B04, Hersleb vgs

Andre finalister:

  • Agora UB, Elvebakken vgs
  • Generasjon alfa UB, Edvard Munch vgs
  • Green catering UB, Lambertseter vgs
  • Junior Akademiet UB, Kongshavn vgs
  • KUBEN-Strikk UB, Kuben vgs
  • Kunsten å glede UB, Kongshavn vgs
  • Leksekameraten UB, Foss vgs
  • Reach UB, Oslo Handelsgymnasium
  • ReNet UB, Foss vgs

 

13. Beste yrkesfaglige bedrift

  1. Keylight UB, Fyrstikkalleen vgs
  2. SM UB, Edvard Munch vgs
  3. Glow to go UB, Stovner vgs 

Andre finalister:

  • Treehøggers UB, Natur vgs
  • KjaptPakt UB, Nydalen vgs

15. Beste selger

  1. Shad Hussain, Cafe B04 UB, Hersleb vgs
  2. Gabriel Lyche, Purify UB, Lambertseter vgs
  3. Phillip Jakobsen; Scylo UB, Oslo Handelsgymnasium

Andre finalister:

  • Hans Martin Flom, Task it UB, Oslo Handelsgymnasium
  • Philip Antonetti, Kunsten å glede UB, Kongshavn vgs.

16. Beste salgsteam

  1. Dayum UB, Oslo Handelsgymnasium
  2. OHG Kiosk UB, Oslo Handelsgymnasium
  3. Kunsten å glede, Kongshavn vgs

Andre finalister:

  • Pusterom UB, Oslo Handelsgymnasium
  • Keylight UB, Fyrstikkalleen skole

17. Alumnis lederskapspris

Vinner: Alexender Eikrem, Agora UB, Elvebakken vgs. 

18. Beste Ungdomsbedrift 2018

Vinner: Kunsten å glede UB, Kongshavn vgs.

Finalister:

  • Keylight UB, Fyrstikkalleen skole
  • Flyktningfadder UB, Foss vgs
  • Zip it UB, Edvard Munch vgs
  • Friendly fruit UB, Edvard Munch vgs
  • Café B04 UB, Hersleb vgs
  • Chillow Pillow UB, Oslo Handelsgymnasium
  • Privatek UB, Kuben vgs
  • Purify UB, Lambertseter vgs
  • Agora UB, Elvebakken vgs
  • Dayum UB, Oslo Handelsgymnesium
  • Pure Ocean UB, Kongshavn vgs

Årets Entreprenørskapslærer i Oslo 2017

Vinner: Anette Fleischer, Ullern vgs.