Presseservice NM UB 2014

Presseservice NM UB 2014

Foto: Ungt Entreprenørskap.

Pressekontakt: Wenche Wærner,  wenche@ue.no mobil 934 37 800

Bilder av vinnere, juryer og alle deltakende ungdomsbedrifter ligger på Flickr HER.  
  

 
Beste Ungdomsbedrift - prisutdeler; kunnskapsminister Torbjørn Røe Isaksen 

1. plass: Flex UB, Vadsø vgs, Finnmark
2. plass: Wool UB, Rosthaug vgs, Buskerud 
3. plass: Fireflash UB, Ski vgs, Akershus

Juryens begrunnelse

 

Ferdprisen for størst verdiskapingspotensial - prisutdeler; Erik Rossnes, finansdirektør, Ferd

1. plass: Vernetuppen UB, Mailand vgs, Akershus
2. plass: Safe C UB fra Oslo Handelsgym, Oslo
3. plass: LOOK UB fra Drammen vgs, Buskerud

Juryens begrunnelse
 

 
ManpowerGroups pris for beste HR-bedrift - prisutdeler; Maalfrid Brath, konsernsjef, ManpowerGroup Norge

1. plass: Smør og Kjør UB, fra Mailand vgs, Akershus
2. plass: Trefoil UB, Narvik videregående skole, Nordland
3. plass: Fireflash UB fra Ski videregående, Akershus

Juryens begrunnelse
 

 
Spleiselagets regnskapspris - prisutdeler; Hans Christian Holte, Skattedirektør

1. plass: Atem UB, Hamar Katedralskole, Hedmark
2. plass: X-Traffic UB, Odda vgs, Hordaland
3. plass: Kroken UB, Hadeland vgs, Oppland

Juryens begrunnelse
 
 

Beste utstilling - prisutdeler; Siv Lunde Kolrud, administrerende direktør, Norges Varemesse

1. plass: Taste it UB, Karmsund vgs, Rogaland
2. plass: Mobilvett UB, Ålesund vgs, Møre og Romsdal
3. plass: Firbente Gleder UB, Jønsberg vgs, Hedmark

Juryens begrunnelse

  
NorgesGruppens pris for beste selger - prisutdeler; Marianne Ødegaard Ribe, administrerende direktør, Norgesgruppen Servicehandel

1. plass: Kari  Elisabeth Dybwad, fra GoMix UB, Sandvika vgs, Akershus
2. plass: Trine Lysholm Hagan i Trekløver’n UB, Storsteigen vgs, Hedmark
3. plass: Aina Erikstad fra Flex UB, Vadsø vgs, Finnmark 

Juryens begrunnelse 
 

Beste markedsføring - prisutdeler; Georg Vestby, Olav Thon Gruppen
 
1. plass: Fireflash UB, Ski vgs, Akershus
2. plass: Gourmetkurva, Vennesla vgs, Agder
3. plass: Radontjenesten UB, Atlanten vgs, Møre og Romsdal
Juryens begrunnelse   

 

Beste logo - prisutdeler; Haakon Dahl, daglig leder, Kitchen

1. plass: qb UB, Glemmen vgs, Østfold
2. plass: Knips Design UB, Arbeiderbevegelsens Folkehøgskole, Hedmark
3. plass: Icare UB, Drammen vgs, Buskerud
Juryens begrunnelse 

 
 
EwB-prisen (Entreprise without Borders)- prisutdeler; Jan Erik Fåne, kommunikasjonsdirektør, Finans Norge
 
1. plass: Raw Media UB, Mo og Jølster vgs, Sogn og Fjordane
2. plass: Young Voice Media UB, Ole Vig vgs, Trøndelag
Juryens begrunnelse 
 
  

Beste kundeopplevelse på nett - prisutdeler; Carine Sandberg Næss, project manager, Visma Education Partner

1. plass: Politikontroller UB, Greveskogen vgs, Vestfold
2. plass: Fotokamerater UB, Rosenvilde vgs, Akershus
3. plass: Kunst 2.0 UB, Akademiet vgs, Hordaland
Juryens begrunnelse 
  
 
Nordeaprisen for beste forretningsplan - prisutdeler; Jon Brenden, konserndirektør, Nordea
 
1. plass: FireFlash UB, Ski vgs, Akershus
2. plass: KangaRun UB, Hetland vgs, Rogaland
3. plass: Clean Community UB, Kragerø vgs, Telemark
Juryens begrunnelse 
 
 
Beste reklamefilm - prisutdeler; Maalfrid Brath, konsernsjef ManpowerGroup
 
1. plass: Gjenopplev UB, Akademiet vgs, Hordaland
2. plass: Carecup UB, Akademiet vgs - Sandnes, Rogaland
3. plass: Look UB, Drammen vgs, Buskerud
Juryens begrunnelse 
 
 
UE Alumnis lederskapspris - prisutdelere Mathias Storm Mathisen og Anne Stine Hole
 
Vinner: Elina Helland Pedersen, InforME UB, Akademiet vgs, Rogaland
Juryens begrunnelse

 

Shells innovasjonspris - prisutdeler; Børre Jacobsen, direktør Salg og Distribusjon, Norske Shell 

1. plass: Vernetuppen UB, Mailand vgs, Akershus
2. plass: NEMO UB, Frøya vgs., Trøndelag
3. plass: AUTOSTEPS UB, Saltdal vgs, Nordland
Juryens begrunnelse 

 
Gastronomiprisen - prisutdeler; Hanne Maren Blåfjelldal, statssekretær, LMD

1. plass: Taste it UB fra Karmsund vgs. i Rogaland
2. plass: Nemo UB fra Frøya vgs. i Sør-Trøndelag
3. plass: Sweet & Tasty UB fra Brønnøysund vgs i Nordland

Juryens begrunnelse

 
Beste yrkesfaglige bedrift - prisutdeler; Solveig Eldegard, Utdanningsforbundet

1. plass: Firbeinte Gleder UB, Jønsberg vgs, Hedmark
2. plass: Autosteps UB, Saltdal vgs, Nordland
3. plass: Tøffeliten UB, Steinkjer vgs, Trøndelag

Juryens begrunnelse
  

Beste sosiale entreprenør - prisutdeler; Thomas Doull, gründer og daglig leder, Monsterbedriften

1. plass: InformMe UB, Akademiet vgs, Rogaland
2. plass: X-Traffic fra Odda vgs, Hordaland
3. plass: Drømmetid UB fra Gjøvik vgs, Oppland

Juryens begrunnelse