Presseservice NM UB 2013

Presseservice NM UB 2013

Foto: Ungt Entreprenørskap.

Her publiseres oversikt over prisvinnere, jurybegrunnelser og bilder av vinnere umiddelbart etter de tre prisutdelingene. Bilder kan brukes fritt og krediteres Ungt Entreprenørskap.

Kontaktinformasjon og forretningsideer - alle ungdomsbedrifter
Oversikt over jurymedlemmer

Pressekontakt i UE Norge: Wenche Wærner, wenche@ue.no mobil 93 43 78 00
 

PRISUTDELING PÅ ÅPNINGSSEREMONIEN TORSDAG 25. APRIL KL. 16:00  (Nominasjonskonkurranser)

 
Beste markedsføring - prisutdeler Monica Kvinge, Tank Design
 
1. plass: Nekapa UB, Hamar katedralskole, Hedmark 
2. plass: Null Krøll UB, Ski videregående skole, Akershus
3. plass: Butikkpriser UB, Nydalen videregående skole, Oslo
Juryens begrunnelse   
BILDE AV NEKAPA UB

Beste logo - prisutdeler Knut Røe, Røe Kommunikasjon

1. plass: Splash UB, Porsgrunn videregåend skole, Telemark 
2. plass: Photografia UB, Åssiden videregående skole, Buskerud
3. plass: Gleden av mat UB, Borgund videregående skole, Møre og Romsdal
Juryens begrunnelse 
BILDE AV SPLASH UB
 
EwB-prisen (Entreprise without Borders)- prisutdeler Trond Lien, SIEC - Oslo Handelsgym
 
1. plass: Young Voice Media UB, Ole Vig videregående skole, Nord-Trøndelag 
2. plass: DataN00b UB, Åfjord videregående skole, Sør-Trøndelag
3. plass: BeSeen UB, Storhamar videregående skole, Hedmark
Juryens begrunnelse 
BILDE AV YOUNG VOICE MEDIA UB
 

PRISUTDELING PÅ NM-MIDDAGEN TORSDAG 25. APRIL KL. 19:30  (Nominasjonskonkurranser)
 

EnergiDesignprisen i samarbeid med Enova - prisutdeler Tor Brekke, Enova

1. plass: Stålrøyk UB, Storsteigen videregående skole, Hedmark
2. plass: BarneFestFikserne UB, Hvam videregående skole, Akershus
3. plass: Simplex UB, Kirkeparken videregående skole, Østfold
Juryens begrunnelse 
BILDE AV STÅLRØYK UB 

Beste brukeropplevelse på nett - prisutdeler Asgeir Vikanes, NXC

1. plass: Cupcake Madness UB, Vest-Lofoten videregående skole, Nordland
2. plass: Null Krøll UB, Ski videregående skole, Akershus
3. plass: Tempus UB, Nadderud videregående skole, Akershus
Juryens begrunnelse 
BILDE AV CUPCAKE MADNESS UB
  
 
Nordeaprisen for beste forretningsplan - prisutdeler Tor Boge, Banking Norge (Nordea)
 
1. plass: Trill Tørt UB, Mailand videregående skole, Akershus
2. plass: Ganesha UB, Thora Storm, avd. Adolf Øiens skole, Sør-Trøndelag
3. plass: Transfer UB, Hadeland videregående skole, Oppland
Juryens begrunnelse 
BILDE AV TRILL TØRT UB
 
 
Beste reklamefilm - prisutdeler Hans Munkevik, Snøball
 
1. plass: Splash UB, Porsgrunn videregående skole, Telemark
2. plass: RescYou UB, Akademiet videregående skole, Rogaland
3. plass: Sharp UB, Hamar katedralskole, Hedmark
Juryens begrunnelse 
BILDE AV SPLASH UB
 
 
UE Alumnis lederskapspris
 
Vinner: Espen Sivertsen, Norgeshåndkle UB, Adolf Øien videregående skole
Juryens begrunnelse
BILDE AV ESPEN SIVERTSEN

 

PRISUTDELING FREDAG 26. APRIL KL. 15:00

Shells innovasjonspris - prisutdeler Børre Jacobsen, A/S Norske Shell

1. plass: SeaSaver UB, Sortland videregående skole, Nordland
2. plass: DesignEntreprenørane, Stranda videregående skole, Møre og Romsdal
3. plass: Soda Stick UB, Thor Heyerdal videregående skole, Vestfold
Juryens begrunnelse 
BILDE AV SEASAVER UB

 
Gastronomiprisen - prisutdeler Anne Marie Aanerud, Landbruks- og matdepartementet

1. plass: Sugar & Spice UB, Brønnøysund videregående skole, Nordland
2. plass: Dip it UB, Karmsund videregående skole, Rogaland
3. plass: Urtekilden UB, Gjennestad videregående skole, Vestfold
Juryens begrunnelse
BILDE AV SUGAR & SPICE UB

 
Beste yrkesfaglige bedrift - prisutdeler Kristian Tangen, LO

1. plass: Vargs UB, Kvadraturen videregående skole, Vest-Agder
2. plass: Concreto Design UB, Ålesund videregånde skole
3. plass: Find Me UB, Thor Heyerdal videregående skole, Vestfold
Juryens begrunnelse
BILDE AV VARGS UB

 
Beste sosiale entreprenør - prisutdeler Anne Dubrau, Epleslang

1. plass: Focus UB, Drammen videregående skole, Buskerud
2. plass: Leselyst UB, Odda videregående skole, Hordaland
3. plass: Fargeklatten UB, Hadeland videregående skole, Oppland
Juryens begrunnelse
BILDE AV FOCUS UB

Beste utstilling - prisutdeler Siv Lunde Kolsrud, Norges Varemesse

1. plass: Concreto Design UB, Ålesund videregående skole, Møre og Romsdal
2. plass: Hestegjengen UB, Mo og Jølster videregående skole, Sogn og Fjordane
3. plass: Vargs UB, Kvadraturen videregående skole, Vest-Agder
Juryens begrunnelse
BILDE AV CONCRETO DESIGN UB

 
NorgesGruppens pris for beste selger - prisutdeler Tommy Korneliussen, NorgesGruppen

1. plass: Tuve Hexeberg Evensen, Sine Cura UB, Nydalen videregående skole, Oslo
2. plass: Sindre Lysø, Unge Tider UB, Malakoff videregående skole, Østfold
3. plass: Atle Lauritsen, Find Me UB, Thor Heyerdal videregående skole, Vestfold
Juryens begrunnelse
BILDE AV TOVE HEXEBERG EVENSEN

 
Ferdprisen for størst verdiskapingspotensial - prisutdeler Tom Erik Myrland, Ferd

1. plass: Nordstjerna UB, Hammerfest videregående skole, Finnmark
2. plass: Kort Sagt UB, Hetland videregående skole, Rogaland
3. plass: Glowe UB, Atlanten videregående skole, Møre og Romsdal
Juryens begrunnelse
BILDE AV NORDSTJERNA UB

 
ManpowerGroups pris for beste HR-bedrift - prisutdeler Maalfrid Brath, ManpowerGroup

1. plass: Eldre Event UB, Sandvika videregående skole, Akershus
2. plass: HOA UB, Olav Dun videregående skole, Nord trøndelag
3. plass: Lastebilpakken UB, Mailand videregående skole, Akershus
Juryens begrunnelse
BILDE AV ELDRE EVENT UB

 
Spleiselagets regnskapspris - prisutdeler Svein Kristensen, Skatteetaten

1. plass: Phone it UB, Mailand videregånde skole, Akershus
2. plass: Multisky UB, Hamar Katedral skole, Hedmark
3. plass: Folkelokk UB, Odda viderergående skole, Hordaland
Juryens begrunnelse
BILDE AV PHONE IT UB
 
 
Beste Ungdomsbedrift - prisutdeler Anne Kathrine Slungård, Ungt Entreprenørskap Norge

1. plass: Folkelokk UB, Odda videregående skole, Hordaland
2. plass: Prosleeve UB, Ski videregående skole, Akershus
3. plass: Soda Stick UB, Thor Heyerdal videregående skole, Vestfold
Juryens begrunnelse
BILDE AV FOLKELOKK UB
BILDE AV PROSLEEVE UB
BILDE AV SODA STICK UB