PRESSESERVICE NM UB 2015

PRESSESERVICE NM UB 2015

Bilder av vinnere, juryer og alle deltakende ungdomsbedrifter blir publisert på Flickr  HER. Foto: Ungt Entreprenørskap.   

 
Se program for når de ulike prisene blir delt ut HER
Kontaktinformasjon til daglige ledere i ungdomsbedriftene ligger HER.  

 

Beste Ungdomsbedrift - prisutdeler; Robert Eriksson, Arbeids- og sosialminister  

1. plass: Trashlock UB, Spjelkavik UB, Møre og Romsdal fylke
2. plass: Westtip UB, Eid vgs, Sogn og Fjordane fylke
3. plass: Nordisk Kalesje UB, Kragerø vgs, Telemark fylke

Juryens begrunnelse

 

Ferdprisen for størst verdiskapingspotensial - prisutdeler; Jan Ivar Rønning, Chief Financial Officer, Ferd Sosiale Entreprenører

1. plass: Westtip Supplies UB, Eid vidergående skule i Sogn og Fjordane fylke
2. plass: Din Deltid UB, Thora Storm, Sør Trøndelag fylke
3. plass: Guardian UB, Nøtterøy videregående skole, Vestfold fylke

Juryens begrunnelse
 

 
ManpowerGroups pris for beste HR-bedrift - prisutdeler; Maalfrid Brath, konsernsjef ManpowerGroup

1. plass: Knekk Koden UB, Frogn videregående skole, Akershus fylke
2. plass: Utrykt  UB, Hamar Katedralskole, Hedmark fylke
3. plass: Origo UB, Greåker videregående skole, Østfold fylke 

Juryens begrunnelse
 

 
Spleiselagets regnskapspris - prisutdeler; Hans Christian Holte, skattedirektør

1. plass: Coffee Bags UB, Lister vgs Flekkefjord, Vest-Agder fylke
2. plass: Utrykt UB, Hamar katedralskole, Hedmark fylke
3. plass: Del Middag UB, Elvebakken vgs, Oslo

Juryens begrunnelse
 
 

Beste utstilling - prisutdeler; Siv Lunde Kolrud, administrerende direktør, Norges Varemesse

1. plass: Westtip supplies UB, Eid vgs, Sogn og Fjordane fylke
2. plass: Drink Safe UB, Nøtterøy vgs, Vestfold fylke
3. plass: Dr Vinyl UB, Dahlske vgs, Aust-Agder fylke

Juryens begrunnelse

  
Beste selger - prisutdeler; Marianne Ødegaard Ribe, administrerende direktør, Norgesgruppen Servicehandel

1. plass: Sindre Kolseth, Westtip Supplies UB, Eid VGS, Sogn og Fjordane fylke
2. plass: Kiram Kaur Garcha, Never Empty UB, Ski VGS, Akershus fylke
3. plass: Vegard Brandsdal Hansen, Trashlock UB, Spelkavik VGS, Møre og Romsdal fylke

Juryens begrunnelse 
 

Shells innovasjonspris - prisutdeler; Marianne Veggeberg, Internal communications & Social Investment Manager, Norske Shell 

1. plass: Westtip Supplies UB, fra Eid videregående skole i Sogn og Fjordane
2. plass: Hygenic Entry UB – Romsal videregående skole i Møre og Romsdal
3. plass: Easy tray UB– Mysen videregående skole i Østfold

Juryens begrunnelse 

 
Gastronomiprisen - prisutdeler; Leif Forsell, departementsråd, Landbruks- og matdepartementet

1. plass: Smartfood UB, Karmsund vgs. Rogaland fylke
2. plass: Glutenfri UB, Stranda vgs., Møre og Romsdal fylke
3. plass: Smak og Nyt Rå UB, Rå vgs., Troms fylke

Juryens begrunnelse

 
Beste yrkesfaglige bedrift - prisutdeler; Svein Oppegaard, direktør, NHO

1. plass: Westtip Supplies UB fra Eid videregående skole i Sogn og Fjordane
2. plass: SafeSound UB fra Årdal videregående skole i Sogn og Fjordane
3. plass: Easy Tray UB fra Mysen videregående skole i Østfold

Juryens begrunnelse
  

Beste sosiale entreprenør - prisutdeler; Solfrid Flateby, Kronprinsparets Fond

1. plass: Smartfood UB, Karmsund vgs i Rogaland fylke
2. plass: Safe&Sound UB, Akademiet vgs., Sandnes i Rogaland fylke
3. plass: Guardian UB, Nøtterøy vgs, i Vestfold fylke

Juryens begrunnelse

 

Vismas pris for beste kundeopplevelse på nett - prisutdeler; Carine Sandberg Næss, project manager, Visma Education Partner

1. plass: Watch Out UB, Elverum videregående skole, Hedmark
2. plass: Creavid UB, Hadsel videregående skole, Nordland
3. plass: Trashlock UB, Spjelkavik videregående skole, Møre og Romsdal 
Juryens begrunnelse 
   
 
Nordeaprisen for beste forretningsplan - prisutdeler; Tor Boge, konserndirektør, Nordea
 
1. plass: Glutenfri UB, Stranda videregående skole, Møre og Romsdal
2. plass: Close it UB, Hadeland videregående skole, Oppland
3. plass: Kvile UB, Thora Storm videregående skole, Sør-Trøndelag
Juryens begrunnelse 
 
  
Beste reklamefilm - prisutdeler; Morten Efraimsen Andersen, daglig leder, Pure Content
 
1. plass: Clockwork Studios UB, Hadsel videregående skole, Nordland
2. plass: Drink Safe UB, Nøtterøy videregående skole, Vestfold
3. plass: Oh my Media UB, Levanger videregående skole, Nord-Trøndelag
Juryens begrunnelse 
 
 

Beste markedsføring - prisutdeler; Ola Gaute Aas, seniorrådgiver, Askheim
 
1. plass: Knekk Koden UB, Frogn videregående skole, Akershus
2. plass: Din Deltid UB, Thora Storm videregående skole, Sør-Trøndelag
3. plass: Real Bow Ties UB, Akademiet videregående skole, Rogaland
Juryens begrunnelse   

 

Beste logo - prisutdeler; Tor Kåpvik, fung. administrerende direktør, Ungt Entreprenørskap Norge

1. plass: Vær her UB, Elverum videregående skole, Hedmark
2. plass: Phocus UB, Rosenvilde videregående skole, Akershus
3. plass: Safe & Sound UB, Akademiet videregående skole, avd. Sandnes, Rogaland
Juryens begrunnelse 

 
 
EwB-prisen (Entreprise without Borders)- prisutdeler; Hilde Johansen, fagsjef, Finans Norge
 
1. plass: Runitic UB, Vardafjell videregående skole, Rogaland
2. plass: Unit UB, Hamar katedralskole, Hedmark
3. plass: Kvile UB, Thora Storm videregående skole, Sør-Trøndelag
Juryens begrunnelse