Fylkesmesse for Ungdomsbedrifter 2019

Møre og Romsdal · 13.mars 2019

Velkommen til Fylkesmessa for Ungdomsbedrifter 13. mars 2019 i Molde              

Ungdomsbedrifter fra hele Møre og Romsdal samles på Træffhuset for å vise seg fram og selge sine produkter. Dette er årets store begivenhet for elever på videregående skoler som driver med ungdomsbedrift. Vi anbefaler alle å besøke messa, der vil dere møte engasjerte og kreative elever med spennende bedrifter. Her vil det være noe for alle aldre, det er et bredt spekter av produkter og tjenester.

Frist for innsending av bidrag er fredag 25. januar 2019 kl. 16.00.

First for innsending av PowerPoint Beste UB er tirsdag 5. mars 2019 kl. 16.00. 

Dere finner link til digital innlevering i arkfanene under.

 

Alle digitale innleveringer leveres i PDF og skal merkes med:

Navn på skole.navn på UB.konkurranse 

UBer hvor deler av innsendingen mangler, må vi dessverre stryke fra konkurransen.

Konkurranse nr.5 Beste brosjyre - sendes inn pr.brev. Frist for poststempel er fredag 25.januar 2019.

Frist for innlevering er fredag 25.januar 2019 kl. 16.00.

Klikk på linkene under for å levere inn digitalt.

Konkurranser:

  1. Beste markedsføring:  https://ungent.sharefile.com/r-r6600c9a9b064fd68 

     2. Beste kundeopplevelse på nett:  https://ungent.sharefile.com/r-r03f4fd75e9f45baa 

     3. Beste forretningsplan:  https://ungent.sharefile.com/r-r9026329cf68455ca 

     4. Beste logo:  https://ungent.sharefile.com/r-rdfaf59ab6f648b89 

     5. Beste brosjyre (sendes inn pr. post)

     6. Beste samarbeid med næringslivet:  https://ungent.sharefile.com/r-r1904fbc6a36490ab 

     7. Innovasjonsprisen:  https://ungent.sharefile.com/r-rb813597b83244109 

     8. Gastronomiprisen:  https://ungent.sharefile.com/r-r5b6e2b7eec642b18 

     9. Beste yrkesfaglige bedrift:  https://ungent.sharefile.com/r-rb8f6ad7bbfb4cc59 

     10. Beste sosiale entreprenør:  https://ungent.sharefile.com/r-rab18a613022418b8 

     11. Beste utstilling (ingen innlevering)

     12. Bærekraftprisen:  https://ungent.sharefile.com/r-rb830bae1d6a491c8 

     13. Størst verdiskapingspotensial:  https://ungent.sharefile.com/r-r628d70bfe7e45808 

     14. Beste HR-bedrift:  https://ungent.sharefile.com/r-r063adc1c98046d9a 

     15. Beste regnskap:  https://ungent.sharefile.com/r-rab659cd8f5d47fa8 

     16. Beste ungdomsbedrift:  https://ungent.sharefile.com/r-r7aca461bcbd4e42b 

Forhåndsdømte konkurranser er konkurransene 1-6.

Konkurranser som dømmes på Fylkesmessa er 7-16.

 

Velkommen til Fylkesmessa for UB 13. mars 2019

Træffhuset – Molde

Alle registrerte ungdomsbedrifter i Møre og Romsdal kan delta i de 16 konkurransene.

Invitasjonen og påmeldingsskjema finner dere til høyre.

Påmeldingsfristen er 7. desember 2018. Påmeldingsskjemaet finner dere her.

Konkurransereglene og detaljert informasjon finner dere her. 

Frist for innlevering av bidrag: 25. januar 2019 kl.16.00

Foreløpig program:
Tirsdag 12.mars                   
Åpent for rigging i hallen fra 16.00 – 19.00.

Onsdag 13. mars          
Rigging fra kl.08.30 – 10.45. Vær presis og godt forberedt– det blir knapt med tid.
Åpnings-seremoni 11.00 – 12.00.
Utstillingene er åpne fra 12.00/12.30 – 15.00.
Kl. 15.00 rigge ned mens juryen dømmer ferdig.
Avslutningsseremoni kl. 16.00. Slutt ca. kl.17.30.

Det er frivillig å delta på Fylkesmesse og i konkurranser. 
Vi oppfordrer elever, lærere og skoleledelse til at alle UB ved skolen deltar.

Mvh
Sissel Tegelsrud Kolstad
Ungt Entreprenørskap Møre og Romsdal

Konkurranser på Fylkesmessa for UB 2019

Konkurranse kriteriene er i eget vedlegg til høyre.

Ungdomsbedriftene kan delta i disse konkurransene:

  1.                Beste markedsføring
  2.                Beste kundeopplevelse på nett
  3.                Beste forretningsplan
  4.                Beste logo (arrangeres bare i MR – ikke på NM)
  5.                Beste brosjyre (arrangeres bare i MR – ikke på NM)
  6.                Beste samarbeid med næringslivet
  7.                Innovasjonsprisen
  8.                Gastronomiprisen (arrangeres bare i MR – ikke på NM)
  9.                Beste yrkesfaglige bedrift
  10.                Beste sosiale entreprenør      
  11.                Beste utstilling
  12.                Bærekraftprisen     
  13.                Størst verdiskapingspotensial            
  14.                Beste HR-bedrift         
  15.                Beste regnskap
  16.                Beste ungdomsbedrift

Forhåndsdømte konkurranser er konkurransene 1-6.

Konkurranser som dømmes på Fylkesmessa er 7-16.

Deltagerne i konkurransen leverer inn PowerPoint digitalt.

Filen merkes med: skole.navn på UB.konkurranse 

Frist for innlevering er 5.mars 2019 kl. 16.00.

Ta med egen sikkerhetskopi til fremvisningen.

Lever PowerPoint presentasjon for Beste UB her:  https://ungent.sharefile.com/r-r94dc9bee16b44ca9 

Fylkesmessa er gratis.

Ungdomsbedriften må være registrert i Brønnøysund og godkjent som Ungdomsbedrift av UE MR.