Fylkesmesse for Ungdomsbedrifter

Møre og Romsdal · 20.mars 2014

Fylkesmessa for ungdomsbedrifter i 2014, blir på Træffhuset i Molde den 20. mars.
Messa er åpen for publikum fra kl. 12.00.

Til NM UB 2013 Mog R

 

Vil du møte fremtidens gründere og arbeidstakere, bør du finne veien til Træffhuset 20.mars

- her vil det ose av kreatvitet, skaperglede og energi

- elevene vil vise frem sine bedrifter, selge produkter og tjenester

De fire beste bedriftene går videre til NM for ungdomsbedrifter

Pressekontakt: Kirsten Aure, mobil 977 33 156 

 

Beste Ungdomsbedrift
1. plass  Lett på kroken UB, Ålesund vgs
2. plass  Mobilvett UB, Ålesund vgs
3. plass  OmTANKEN UB, Romsdal vgs

Juryens begrunnelse
  

Beste utstilling
1. plass  Under Cover UB, Spjelkavik vgs
2. plass  Tovatøffeln UB, Sykkylven vgs
3. plass  Laundry Bag UB, Ålesund vgs

Juryens begrunnelse
 

Beste regnskap
1. plass  Under Cover UB, Spjelkavik vgs
2. plass  Certus Solutions UB, Romsdal vgs
3. plass  Eficaz UB, Romsdal vgs

Juryens begrunnelse
 

Beste yrkesfaglige bedrift
1. plass  Fønix-IT UB, Kristisansund vgs
2. plass  Søtnosen UB, Molde vgs

Juryens begrunnelse
 

HR-prisen 
1. plass  Lett på kroken UB, Ålesund vgs
2. plass  BamPuss UB, Ålesund vgs
3. plass  OmTANKEN UB, Romsdal vgs

Juryens begrunnelse
 

Størst verdiskaping
1. plass  Lett på kroken UB, Ålesund vgs
2. plass  BamPuss UB, Ålesund vgs
3. plass  Mobilvett UB, Ålesund vgs

Juryens begrunnelse
 

Beste sosiale entreprenør
1. plass  Høydepunktet UB, Spjelkavik vgs
2. plass  OmTANKEN UB, Romsdal vgs

Juryens begrunnelse
 

Beste innovativt produkt
1. plass  Mobilvett UB, Ålesund vgs
2. plass  Lett på kroken UB, Ålesund vgs
3. plass  iTide UB, Atlanten vgs

Juryens begrunnelse
 

Gastronomiprisen
1. plass  Det søte hjørne UB, Borgund vgs

Juryens begrunnelse

-----------------------------------

Beste markedsføring - prisutdeler Ingrid Kvande, Tibe AS
1. plass  Radontjenesten UB, Atlanten vgs

Juryens begrunnelse
  

Beste logo - prisutdeler Bendik Hareide, Tingh Kommunikasjon
1. plass  Under Cover UB, Spjelkavik vgs
2. plass  Shee UB, Borgund vgs og Ålesund vgs
3. plass  Pack Rack UB, Akademiet vgs, avd. Molde

Juryens begrunnelse
  

Beste forretningsplan - prisutdeler Sjur Vindal, Molde Kunnskapspark
1. plass  Eficas UB, Romsdal vgs  
1. plass  OmTANKEN UB, Romsdal vgs
3. plass  Under Cover UB, Spjelkavik vgs

Juryens begrunnelse
  

Beste reklamefilm - prisutdeler Bendik Hareide, Tingh Kommunikasjon
1. plass  Mobilvett UB, Ålesund vgs
2. plass  Estelle UB, Molde vgs
3. plass  Lett på kroken UB, Ålesund vgs

Juryens begrunnelse
  

Beste brosjyre - prisutdeler Rune Opstad, Møre og Romsdal fylkeskommune
1. plass  Tovatøffeln UB, Sykkylven vgs
2. plass  More Space UB, Volda vgs
3. plass  Søtnosen UB, Molde vgs
3. plass  Sana UB, Akademiet vgs, Molde 

Juryens begrunnelse

Her kan du laste ned konkurranser og skrive ut påmeldingskjema.

 

Her kan du laste ned følgende vedlegg:
-Praktisk informasjon
-Utstilling
-Standnummer til ungdomsbedriftene
-Oversikt over stand i Træffhallen
-Tidsskjema Beste UB 2014
-Kartbeskrivelse,Træffhuset
-Hva som skal til for å få reisestøtte

Program:
Onsdag 13. mars
16.00-18.00 Rigging

Torsdag 14.mars
08.30  –10.30 Registrering og rigging.
                      (Alle skal være ferdig til 10.30)
11.00  – 12.00 Åpningsseremoni
12.00  – 15.00 Salgsmesse
15.00  – 16.00 Demontering av stand 
                      Juryene dømmer ferdig
16.00  – 17.30 Sluttseremoni

Ungt Entreprenørskap Møre og Romsdal takker følgende bedrifter og deres medarbeidere for å delta som jurymedlem på FM for UB 2014.
Oversikt over jury er her.