Gründerexpo 2016

Akershus · 08.februar - 09.februar 2016

Kommer du til GründerExpo?

GE2016

Vil du møte kremen av Akershus fremtidige gründere og arbeidstakere. Da bør du ta deg en tur til Norges Varemesse på Lillestrøm tirsdag 9.februar 2016.

Siden august 2015 har elever fra ungdoms – og videregående skole lagt ned masse arbeid i bedriften. De har jobbet med ideer, produsert varer, laget forretningsplan, reklamert, markedsført seg, og solgt varer og tjenester. UB elevene har også vært med på forskjellige kurs som regnskap, markedsføring, personal og ledelse. Dette ble gjennomført av våre samarbeidspartnere Skatt Øst og NAV Arbeidslivssenter.

På messa tirsdag 9. februar fra klokken 10.00 – 16.30 viser elevene frem sine bedrifter, konkurrer i forskjellige kategorier, samt selge produkter og tjenester.

Prisutdeling EB er klokken 15.00 - 16.00 for Elevbedrifter fra ungdomsskolen.

Prisutdeling UB er klokken 17.00 - 18.00 for Ungdomsbedrifter fra videregående skole.

Vi lover en messe full av kreativitet, samspill og skaperglede! Velkommen til GründerExpo 2016.

Last opp konkurransekriteriene. Du finner alt du lurer på om konkurransene og GründerExpo.

Påmeldingsfrist er 18. januar. Link til påmeldingsskjema https://ue2.wufoo.com/forms/q1bfqleh0wgtzme/

Innleveringsfrister av bidrag er 18.januar og 2.februar. Sjekkliste

Til lærere så er påmeldingsfrist for 2 EB-kandidater til konkurransen Beste Elevbedrift er 22. januar. Link til påmeldingsskjema https://ue2.wufoo.com/forms/q17i4skw017ikh0/

Det konkurreres i følgende klasser:

1.   Beste logo

2.   Beste reklamefilm

3.   Beste markedsføring

4.   Beste utstilling

5.   Beste selger

6.   Beste nyskapende vare

7.   Beste nyskapende tjeneste

8.   Gastronomiprisen

9.   Kulturprisen for sal og scene (Region Øst messe på 1. plassen)

10. Beste sosiale entreprenører (Region Øst messe på 1. plassen)

11.  Beste Elevbedrift (RegionØst messe på 1., 2., 3., plass)

Region Øst messe (RØM) 2016 arrangeres i Hedmark i mai/juni. Det er EB-messe for UE fylkene Østfold, Akershus, Oslo, Hedmark og Oppland.

Mandag 8. februar er det presentasjon og intervju for bedrifter som er påmeldt i konkurransen "Beste Ungdomsbedrift".

Last opp presentasjonstider UB her. 

Intervjutider kommer i løpet av dagen.

Last opp konkurransekriteriene. Du finner alt du lurer på om konkurransene og GründerExpo.

Påmeldingsfrist: 12. desember 2015, påmeldingsskjema.

Innleveringsfrister av bidrag: 9. januar, 29. januar og 1. februar 2016, sjekklisten. 

Scenepresentasjon og panelintervju for Beste Ungdomsbedrift: mandag 8. februar klokken 15.00 - 21.00. Mer info kommer..følg med!

Det konkurreres i følgende klasser:

1.   Beste logo

2.   Beste kundeopplevelse på nett

3.   Beste forretningsplan

4.   Beste reklamefilm

5.   Beste markedsføring

6.   Beste HR-bedrift/ IA bedrift (NM)

7.   Størst verdiskapingspotensial (NM)

8.   Beste yrkesfaglige bedrift (NM)

9.   Beste selger (NGL Canada)

10. Beste utstilling

11.  Beste innovative produkt (NM)

12. Beste regnskap

13. Beste sosiale entreprenør

14. Beste Ungdomsbedrift (NM)

Program GründerExpo 2016

Vi skal bruke Hall B.  Se kart. Nærmeste hovedinngang er ved Thon Arena. Garasjeporten er bak bygningen. Port B1 og B2. 

Når dere kommer så må bedriften registrere seg og hente en konvolutt med info om dagen.

Standoversikt for Ungdomsbedrifter (UB).

Standoversikt for Elevbedrifter (EB).

Oversiktene viser deltakende jurymedlemmer fordelt på de ulike konkurranseklassene.    
Det kan komme endringer uten nærmere varsling.    
     
     
Åpning av GründerExpo 2016    
Anette Marie Solli Fylkesordfører Akershus Fylkeskommune
     
     
UNGDOMSBEDRIFTER fra VIDEREGÅENDE SKOLER    
     
Forhåndsjuryerte konkurranser (prisuteling fra kl 10:00)    
     
1. Beste logo (Createurene kommunikasjon og reklame)    
Rino Larsen Daglig leder Creaturene kommunikasjon og reklame
     
2. Beste kundeopplevelse på nett (Entercard Group)    
Melita Ringvold Department Manager Corporate Brand and Communications PR & Media relations Entercard Group
     
3. Beste forretningsplan (INNEOX)    
Michael Engström Innovation Liberator Inneox
     
4. Beste reklamefilm (Bajasen design og reklame)    
Morten Jacobsen Kreativ fyr og tekstforfatter Bajasen design og reklamebyrå
     
     
Konkurranser 9. februar (prisuteling fra kl 17:00)    
     
5. Beste markedsføring (Takeda)    
Thomas Mogan Innovation & Customer Excellence Director Takeda
Geir Håbesland Gründer Brandgarden
Bjørn Sandberg Konsulent Sandberg Konsult
Morten Jacobsen Kreativ fyr og tekstforfatter Bajasen design og reklamebyrå
Kine M. Holtet Markedsansvarlig Høland- og Setskog Sparebank
Espen Solhaug Daglig leder NorskGründer.net
     
6. Beste HR/IA-bedrift (NAV Arbeidslivssenter)    
Inger Lise Fagerli (kun prisutdeler) Avdelingsdirektør NAV arbeidlivssenter Akershus
Maria Julnes Gram Rådgiver NAV arbeidlivssenter Akershus
Tone Lise Fiane Rådgiver NAV arbeidlivssenter Akershus
Anne Kristine Holstad Inspektør Arbeidstilsynet
Anat Helen Nilsen Seniorinspektør Arbeidstilsynet
Maria Obstfelder Student HR og personalledelse Høyskolen Kristiania
Anniken Overgaard Student HR og personalledelse Høyskolen Kristiania
     
7. Størst verdiskapingspotensial (Nordea)    
Martine Bakalovic Credit Process Analyst Nordea
Kolbjørn Røstelien Banksjef Private Banking SpareBank 1 Østfold Akershus
Reidar Myrvang Daglig leder Lederrådgivning
Stein Polden Opplæringskonsulent Service og samferdsel opplæringskontoret
Tore Gulli Næringssjef Bærum kommune
Thomas A. Karlsen Konsulent Lederrådgivning
     
8. Beste yrkesfaglige bedrift (ASKO Øst)    
Gjermund Strømnes Transportsjef ASKO Øst
Svein Nordnes Driftsleder RL/SL ASKO Øst
Signe Ingeborg Ekeberg Teamleder og rekrutteringsansvarlig Top Temp bemanning
Erik Bakke Næringslivskontakt Aurskog-Høland kommune
     
9. Beste selger (Thon Eiendom)    
Per Kristian Trøen Senterdirektør Strømmen Storsenter
Kathrine S. Ingerø Senterdirektør Sandvika Storsenter
Christin Brandt Senterleder Jessheim Storsenter
Gro Collet Markedssjef Ski Storsenter
Marthe Østrem Student Master in   Entrepreneurship NMBU
Lars Hovind Sales Director and Business   Development Executive IBM Norway
     
10. Beste utstilling (Norges Varemesse)    
Arild Honningsvåg Direktør eksterne Arrangementer Norges Varemesse
Erik Heier Regionsdirektør videregående opplæring Akershus fylkeskommune
Egil Eggen Daglig leder Service og samferdsel Opplæringskontoret, Partner Norsk HR Service
Henrik K. Gislerud Daglig leder Messekompaniet
Janne Kristin Svegården Seniorrådgiver fylkesadministrasjonen Akershus fylkeskommune
Anita Gerø Partner/avdelingsleder Jobzone Lillestrøm
     
11. Beste innovative produkt "vare og tjeneste" (Microsoft Norge)    
Bjørnar Hovemoen Sales Manager Education Microsoft Norge
Martine Helene Svanevik Rådgiver Forskningsrådet divisjon for innovasjon
Monica Skutlaberg Helt Partner Jobzone Lillestrøm
Rolf Risnes Advisor & Partner Hyper
Tonje Marie Solsvik Student Master in Entrepreneurship Norges miljø- og biovitenskapelige universitet
Truls Erik Opheim Student Master in Entrepreneurship Norges miljø- og biovitenskapelige universitet
     
12. Beste regnskap (Skatt Øst)    
Gunn Åse Albinson (kun prisutdeler) Avdelingsdirektør Skatt Øst
Anne Lise H. Noren Rådgiver Skatt Øst
Helene Dompen Rådgiver Skatt Øst
Kari Helene Foss Spesialrevisor Skatt Øst
Øivind Nullmeyer Spesialrevisor Skatt Øst
Svein Grane Seniorrådgiver Skatt Øst
     
13. Beste sosiale entreprenør (Flytoget)    
Astrid Kronborg IT-tjenesteutvikler Flytoget
Kristian Bye Gründer av BRIGHT Products og konsulent innen entreprenørskap  
Kathrine Lorentzen Butikkleder Fretex Øst-Norge avd. Jessheim
Erik Bakken Sosialt entreprørskap og   innovasjon SOS Barnebyer
Jon Fjeldstad Avdelingsleder Arba Inkludering
Lani Lunde Rektor Stav ungdomsskole
     
14. Instagramkonkurranse    
Malin Øiseth Trainee Ungt Entreprenørskap Akershus
     
15. Alumnis lederskapspris    
Jan Fredrik Breivik Teknologisk leder, marked og merkevare Mekom
Martin Bossum Student Handelshøyskolen BI
Stian Taalesen Student Handelshøyskolen BI
     
16. Beste Ungdomsbedrift Akershus (Akershus fylkeskommune)    
Eirik T. Bøe (V) (kun prisutdeler) Leder plan, næring og utvikling Akershus fylkeskommune
     
Panelintervju   (8. februar)    
Christer Engstrøm  Daglig leder UE Østfold
Sille Solberg Ansv. vgs. og høyere utdanning UE Østfold
Tor Kåpvik Fung. adm. direktør UE Norge
Torild Mohn Rådgiver høyere utdanning UE Norge
     
Presentasjon fra scene (8. februar)    
Morten Molin Wang Student BI UE Alumni
Georg Hofsnes Pedersen Gründer UE Alumni
Kiran Garcha Student BI UE Alumni
Sofie Rønvik Aslaksen Student NTNU UE Alumni
Athina Holm Veberg Student HIL UE Alumni
Anders Fjell Gründer UE Alumni
     
Salgssamtale ved stand (9. februar)    
Morten Molin Wang Student BI UE Alumni
Georg Hofsnes Pedersen Gründer UE Alumni
Kiran Garcha Student BI UE Alumni
Sofie Rønvik Aslaksen Student NTNU UE Alumni
Athina Holm Veberg Student HIL UE Alumni
Anders Fjell Gründer UE Alumni
     
Delårsrapport (Forhåndsjuryering + 9. februar)    
Kari Vangen Førstekonsulent  Fylkesmannen Oslo og Akershus
Per Viggen Seniorrådgiver Skatt Øst/Samarbeid mot svart økonomi
Øyvind Hanssen Karriereveileder  Veiledertjenesten Akershus
     
     
     
ELEVBEDRIFTER  fra UNGDOMSSKOLER  
     
Forhåndsjuryerte  konkurranser (prisuteling fra kl 10:00)    
     
1. Beste logo (Tank Design)    
Hans Erik Møller Grafisk designer Tank Design
     
2. Beste reklamefilm (Budstikka)    
Terje Tandberg Adm. direktør  Budstikka
     
     
Konkurranser 9. februar (prisuteling fra kl 15:00)    
     
3. Beste markedsføring (Rosenholm Campus)    
Anders Ombudstvedt Markedssjef Rosenholm Campus
Tonje Klæboe Art Director Bajasen kommunikasjon og reklame
Morten Armand Engebretsen Partner Perplex Media
Hans Erik Møller Grafisk designer Tank design
Knut Aandal Daglig leder Akershus reiseliv
Iselin Helene Wood  Student Master in Entrepreneurship Norges miljø- og biovitenskapelige universitet
     
4. Beste utstilling (Aurskog sparebank)    
Kristin Wilberg Kunderådgiver Aurskog Sparebank
Morten Bastrup Næringssjef Asker kommune
Ritha Håkonsen Barne og ungdomsansvarlig Lillestrømbanken
Mandana Yousefi Faglig ungdomssekretær LO Oslo og Akershus
Hilde Furdal Wold Administrasjonssjef Budstikka
Janne Sætereng  Markedssekretær Innovasjon Gardermoen
     
5. Beste selger (Franzefoss)    
Bjørnar Røe Salgsleder region Øst Franzefoss
Astrid Galstad Leder Samfunnskontakt Eidsvoll 1814
Bjørn Andreas Mong Masterstudent og Gründer NMBU
Karl Henrik Laache (V) Varaordfører Nannestad kommune
Siri E. Abrahamsen Partner/rådgiver Right On Consulting
Paal Riise Markedssjef Fornebubanken
     
6. Beste nyskapende vare (Festutstyr)    
Markus Molin Wang Gründer Festutstyr
Tina Kanstad Dokken Autorisert finansiell rådgiver og forsikringsrådgiver Trøgstad Sparebank
Trine Gjermundbo Kommunikasjonssjef Fretex Norge
Henrik Lundberg Student produktdesign Høgskolen i Oslo og Akershus
Christian Ringstad Schultz Student økonomi og administrasjon Norges miljø- og biovitenskapelige universitet
     
7. Beste nyskapende tjeneste (Romerikes Blad)    
Ole-Jacob Mosvold Adm. direktør Romerikes blad
Nils Blekeli Associate, Large Cap Leveraged Finance Nordea
Kirsti Kierulf Partileder Asker (H) Asker kommune
Pia L. Løwe Kunderådgiver Sparebank 1 RH avd. Nittedal
     
8. Gastronomiprisen (Fjøset restaurant)    
Christian Holth Kokk og Gründer Fjøset restaurant
Julia Sofie Rosseland Hansen Faglig ungdomssekretær LO Oslo og Akershus
     
9.   Kulturprisen for sal og scene     
Roy Botten Fylkeskontakt Akershus Ungdommens kulturmønstring
Kristin Edung Kittelsen Personaldirektør Takeda
     
10.   Beste sosiale entreprenør (LO Oslo og Akershus)    
Kari Hauge Distriktssekretær LO Oslo og Akershus
Siw Wikan Leder for eierutvalget (H) Bærum kommune
John-Erik Vika Ordfører (Sp) Eidsvoll
Runar Bålsrud Ordfører (V) Hurdal
     
11.   Beste Elevbedrift Akershus (OSL)    
Gro Jære (prisutdeler) Avdelingsleder for plan og utvikling flysidedrift Oslo Lufthavn Gardermoen (OSL)
     
Presentasjon fra scene    
Åsmund G. Aukrust Stortingsrepresentant (Ap) Stortinget
Gino Hernandez Student, leder START NMBU Norges miljø- og biovitenskapelige universitet
Mette Tønder Stortingsrepresentant (H) Stortinget
Thomas Sjøvold Ordfører (H) Oppegård
     
Salgssamtale ved stand    
Øystein Slette Ordfører (Ap) Enebakk
Anders Østensen Ordfører (Ap) Gjerdrum
Ragnhild Bergheim Ordfører (Ap) Lørenskog
Hilde Thorkildsen Ordfører (Ap) Nittedal
Camilla Edi Hille Varaordfører (V) Ski
Eirin Bolle Varaordfører (Bygdelista) Vestby

Her legger vi ut informasjon om vinnerne i løpet av arrangementsdagen. For foto kontakt Sanne Skjørland på e-post: sanne.skjorland@ue.no
Pressemeldinger sendes til lokal presse så snart vi rekker det.
-
Vinnere rangert etter tildelingsrekkefølge:
Utdeling mellom kl. 10-11:00

Årets Entreprenørskapsskole

Stav skole

Årets hederspris

Morten Bastrup, næringssjef Asker Kommune

Beste logo (videregående skole)
1. BioBam UB, Sandvika vgs.
2. Remod UB, Rosenvilde vgs.
3. MagnoCare UB, Mailand vgs.

Beste logo (ungdomsskole)
1. Hjertebrød EB, Ramstad ungdomsskole
2. Knas EB, Ramstad ungdomsskole
3. ATE Production EB, Landøya ungdomsskole

Beste kundeopplevelse på nett (videregående skole)
1. Limitless UB, Frogn vgs.
2. BioBam UB, Sandvika vgs.
3. LavaIT UB, Bleiker vgs.

Beste forretningsplan (videregående skole)
1. CareClock UB, Mailand vgs.
2. Del Din Båt UB, Frogn vgs.
3. Grønn Tråd UB, Frogn vgs.

Beste reklamefilm (videregående skole)
1. Del Din Båt UB, Frogn vgs.
2. Blair UB, Drømtorp vgs.
3. Remod UB, Rosenvilde vgs.

Beste reklamefilm (ungdomsskole)
1. Fotballakademiet EB, Bjørkelangen vgs.

Utdeling mellom kl. 15-16:00

Beste markedsføring (ungdomsskole)
1. Posetivitet EB, Torstad u.skole
2. Kolbotn Buemakeri EB, Ingieråsen u.skole
3. BSH Technology EB, Ingieråsen u.skole

Beste utstilling (ungdomsskole)
1. Posetivitet EB, Ramstad u.skole
2. Mr. Bakery EB, Råholt u.skole
3. Eplepikene EB, Ramstad u.skole

Beste selger (ungdomsskole)

Ulrik Markussen, Karamellgutta EB, Ramstad u.skole

Mia Lie Johansen, Perfection EB, Aursmoen u.skole

Beste nyskapende vare (ungdomsskole)
1. Temprapet EB, Li u.skole
2. Grønne Lommer EB, Ramstad u.skole
3. Grillgutta EB, Stav skole

Beste nyskapende tjeneste (ungdomsskole)
1. Perfection EB, Aursmoen u.skole
2. Opus EB, Torstad u.skole
3. Valiant Music, Stav skole

Gastronomiprisen (ungdomsskole)
1. Eplepikene EB, Ramstad u.skole
2. Hjertebrød EB, Ramstad u.skole
3. Spis digg EB, Landøya u.skole

Kulturprisen sal og scene (ungdomsskole)

Trollungan EB, Aursmoen u.skole

Beste sosiale entreprenør (ungdomsskole)
1. Perfection EB, Aursmoen u.skole
2. Knyttet EB, Ramstad u.skole
3. Eldreunderholdningen EB, Solvang u.skole

Beste Elevbedrift i Akershus (ungdomsskole)
1. BSH Technology, Ingieråsen u.skole
2. Fotballakademiet EB, Bjørkelangen u.skole
3. Posetivitet EB, Ramstad u.skole

Utdeling mellom kl. 17-18:00

Beste markedsføring (videregående skole)
1. Limitless UB, Frogn vgs.
2. MagnoCare UB, Mailand vgs.
3. Del Din Båt UB, Frogn vgs.

Beste HR/IA-bedrift (videregående skole)
1. Champion UB, Frogn vgs.
2. MagnoCare UB, Mailand vgs.
3. BioBam UB, Sandvika vgs.

Størst verdiskapingspotensial (videregående skole)
1. Eyesight UB, Mailand vgs.
2. Slektsbånd UB, Ski vgs.
3. MagnoCare, Mailand vgs.

Beste yrkesfaglige bedrift (videregående skole)
1. MagnoCare UB, Mailand vgs.
2. Sandvika vgs tannklinikk UB, Sandvika vgs.
3. Teram Gruppen, Kjelle vgs.

Beste selger (videregående skole)

1. Sigurd Søbye fra GreenGame UB, Bjørkelangen vgs.

2. Nazam Zubair fra CareClock, Mailand vgs.

3. Aslak Tørm fra Airsound, Lørenskog vgs.

Beste utstilling (videregående skole)
1. Limitless UB, Frogn vgs.
2. Slektsbånd UB, Ski vgs.
3. BioBam UB, Sandvika vgs.

Beste innovative produkt (vare og tjeneste) (videregående skole)
1. The Perfect line UB, Mailand vgs.
2. Eyesight UB, Mailand vgs.
3. MagnoCare UB, Mailand vgs.

Beste regnskap (videregående skole)
1. EasySocks UB, Frogn vgs.
2. BioBam UB, Sandvika vgs.
3. EasyBrace UB, Sørumsand vgs.

Beste sosiale entreprenør (videregående skole)
1. Limitless UB, Frogn vgs.
2. MagnoCare UB, Mailand vgs.
3. Slektsbånd UB, Ski vgs.

Alumnis lederskapspris (videregående skole)

Louise Høyem, Limitless UB

Beste Ungdomsbedrift i Akershus (videregående skole)
1. Alltid tørr UB, Ski vgs.
2. Champion UB, Frogn vgs.
3. The Perfect line UB, Mailand vgs.
 

Følgende Ungdomsbedrifter representerer Akershus under Norgesmesterskapet for ungdomsbedrifter på Norges Varemesse 28.-29. april:
The Perfect line UB, Mailand vgs (Beste innovative produkt)
MagnoCare UB, Mailand vgs (Beste yrkesfaglige bedrift)
Champion UB, Frogn vgs. (Beste HR/IA-bedrift)
Eyesight UB, Mailand vgs. (Størst verdiskapingspotensial)
Alltid Tørr UB, Ski vgs. (Beste Ungdomsbedrift)
-
Ungt Entreprenørskap Akershus gratulerer alle vinnerne, og ønsker de NM-klare bedriftene lykke til med sine forberedelser til Norgesmesterskapet!
-
(Med forbehold om eventuelle feil i liste)