GründerExpo

Akershus · 27.februar - 28.februar 2019

DSC03843-small

Vil du møte kremen av Akershus fremtidige gründere og arbeidstakere? Da bør du ta deg en tur til Norges Varemesse på Lillestrøm torsdag 28. februar 2019.

Siden august 2018 har elever fra ungdoms – og videregående skole lagt ned masse arbeid i bedriften. De har jobbet med ideer, produsert varer, laget forretningsplan, reklamert, markedsført seg, og solgt varer og tjenester. UB-elevene har også vært med på forskjellige kurs som regnskap, markedsføring, personal og ledelse. Dette ble gjennomført av våre samarbeidspartnere Skatt Øst og NAV Arbeidslivssenter.

På messa torsdag 28. februar fra klokken 10.00 – 16.30 viser elevene frem sine bedrifter, konkurrer i forskjellige kategorier og salg av produkter.

Prisutdeling EB er klokken 15.00 - 16.00 for Elevbedrifter fra ungdomsskolen.

Prisutdeling UB er klokken 17.00 - 18.00 for Ungdomsbedrifter fra videregående skole.

Vi lover en messe full av kreativitet, samspill og skaperglede! Velkommen til GründerExpo 2019.

 

ONSDAG

27. FEBRUAR                        

 
15.00 - 21.00 Mulighet for rigging av stand for de som ønsker å komme dagen før.  
  Panelintervju og scenepresentasjon for deltakere i konkurransen Beste Ungdomsbedrift.
   

TORSDAG

28. FEBRUAR

 
08.00 - 09.45 Rigging av utstillingene
09.00 - 10.00 Jurymøte
10.00 - 11.00 Velkommen og prisutdeling i forhåndsjuryerte klasser
11.00 - 14.15 Åpen utstilling for Elevbedrifter
  Juryen besøker utstillingene
11.00 - 16.30 Åpen utstilling for Ungdomsbedrifter
  Juryen besøker utstillingene
11.15 - 14.00 Presentasjoner for deltakere til prisen Beste Elevbedrift
15.00 - 16.00 Prisutdeling ved hovedscene for elevbedriftene
17.00 - 18.00 Prisutdeling ved hovedscene for ungdomsbedriftene
   

Les mer om konkurransene og påmelding her:  https://indd.adobe.com/view/69b83d4b-05aa-4782-a4fb-42fff2d3be56

Hva skjer 27. februar 2019, altså dagen før selve messa?

Da er det scenepresentasjon og panelintervju for bedrifter som skal konkurrere i Beste Ungdomsbedrift. Det starter klokken 15.00. Dere vil få mer info om dagen når fristen for innlevering av delårsrapport er ute, altså 1. februar.

Les mer om konkurransene og påmelding her:
https://indd.adobe.com/view/4d090fbd-1376-4b79-a27d-2dc2f8a0b1a7

UNGDOMSBEDRIFT? Meld deg på her innen 14. desember: https://ue2.wufoo.com/forms/p1dckazk07jkr5f/

ELEVBEDRIFT? Meld deg på her innen 15. januar:  https://ue2.wufoo.com/forms/p11ccdfj1pmrrbs/

INNLEVERING AV BIDRAG TIL UNGDOMSBEDRIFTER

Alle bidrag leveres via denne linken:  https://ue2.wufoo.com/forms/phu38oc00m0hky/

1. Beste kundeopplevelse på nett Frist: 1. februar
2. Beste forretningsplan Frist: 1. februar
3. Bærekraftprisen Frist 1. februar
4. Beste markedsføring Ingen frist
5. Beste HR/IA-bedrift Ingen frist
6. Størst verdiskapingspotensial Ingen frist
7. Beste yrkesfaglige bedrift Frist: 1. februar
8. Beste selger Ingen frist
9. Beste utstilling Ingen frist
10. Beste innovative produkt Ingen frist
11. Beste regnskap Frist: 15. februar
12. Beste sosiale entreprenør Ingen frist
13. Beste samarbeid med næringslivet Frist: 1. februar
14. Beste Ungdomsbedrift

Delårsrapport: 1. februar

Presentasjon: 15. februar

 

INNLEVERING AV BIDRAG TIL ELEVBEDRIFTER

Alle bidrag leveres via denne linken:  https://ue2.wufoo.com/forms/p1v8voc21ailrcd/

1. Beste logo Frist: 15. januar
4. SoMe-prisen Frist: 15. januar (i påmeldingslinken)
8. Beste reklamefilm Frist: 15. januar
12. Beste Elevbedrift: Presentasjon Frist: 15. februar

Info om stand

 Størrelse:

Innvendige mål på stands:
2,49 meter høy (alle vegger)
1,96 meter bred (bakvegg)
1,00 meter dyp (sidevegg) + 0.96 meter i utvidelse forover (uten sidevegg, men med drager)

 

181204 Stand

•500 W strøm til hver stand med en dobbel stikkontakt.
 

Dere kan ikke:

  • flytte på standveggene.
  • feste ting direkte på veggene, male, bruke spikerpistol, stifter eller lignende. Veggene skal se like fine ut etter at messen er over.
  • ta med levende dyr pga. allergi.
  • ikke dekke til sidene på metalldragene med hengende eller stående gjenstander pga. utstillingsnaboer på hver side. (Merk at de 96 cm som går ut av standen er uten en fysisk vegg, og skal ikke dekkes til under noen omstendigheter).
  • spille overdøvende høy musikk som forstyrrer standene rundt dere.
     

KONKURANSER OG PRISUTDELERE (med forbehold om endringer i jurysammensetning)

 
     

UNGDOMSBEDRIFTER fra VIDEREGÅENDE SKOLER

 
     
Offisiell åpning Akershus fylkeskommune  
John Arve Eide Fylkesdirektør Videregående utdanning Akershus fylkeskommune
     
Forhåndsjuryerte konkurranser (prisutdeling kl. 10:00-11:00)  
1. Beste kundeopplevelse på nett (UB) EnterCard Group  
Melita Ringvold (prisutdeler) Department Manager Corporate Brand and Communications PR & Media relations Entercard Group
Ansatte i EnterCard Group    
     
2. Beste forretningsplan (UB) Nordea  
Amina Omar (Prisutdeler) Business Developer, local implementation & support Team NO Nordea
Caroline Dehlimarken (Prisutdeler) Graduate Experience @ offerings Nordea
     
Konkurranser 28. februar (prisutdeling kl. 17:00-18:00)    
3. Bærekraftprisen (UB) Storebrand  
Nora Næss (Prisutdeler) Business Developer Storebrand
Henrik Andersson (Prisutdeler) HR - Emplyer Branding Storebrand
Arne S. Aukland Enhetsleder Samfunn og næring Fet kommune
Fredrik Risbø Formidlingstjenesten Eidsvoll 1814
Adelheid Sæther Bærekraftledelse Freelance
Iréne Støa Politisk sekreteriat Skedsmo kommune
     
4. Beste markedsføring (UB) EnterCard  
Kari Hillesland Markedskoordinator Explorius Education
Fredric Sama Daglig leder Merkevarebyggeren
Randi Mårdalen Head of Marketing Execution EnterCard Group
Thomas Sjøvold Ordfører Oppegård kommune
Wenche Hoel Ulvin Politiker, gruppeleder (H) Eidsvoll kommune
Jørn Høie Salgs- og Markedsleder Briga
Mats Bjørnstad Brand Manager Ahlin - Kreativt digitalbyrå
     
5. Beste HR/IA-bedrift (UB) NAV arbeidssenter Øst Viken  
Arne Hære (kun prisutdeler) Avdelingsdirektør NAV Arbeidssenter Øst Viken
Maria Julnes Gram (juryleder) Rådgiver NAV Arbeidssenter Øst Viken
Øivind Møst  Rådgiver NAV Arbeidssenter Øst Viken
Maria Obstfelder HR Consultant Magseis Fairfield
Reidar Myrvang Partner Leadership Development and Executive Outplacement Hudson Nordic
Siri E. Abrahamsen Fasilitator/rådgiver Livet & Lederskapet
Martine Løkka Delivery Coordinator Experis
     
6. Størst verdiskapingspotensial (UB) Nordea  
Håvard Lindtvedt (prisutdeler) Senior Vice Preseident Startup & Growth-team Nordea
Hanne Reese Holm  Advokat Bing Hodneland advokatselskap 
Ingunn Solaas Director Administration and Finance (substitute) Nobel Peace Center
Kristian Vågran Student Høyskolen i Kristiania
Sandra Hovland  Leder forretningsutvikling og Digital transformasjon Devoteam Fornebu Consulting
Fawad Hussain   EnterCard Group
     
     
7. Beste yrkesfaglige bedrift (UB) ASKO Øst  
Gjermund Strømnes (Prisutdeler) Transportsjef ASKO Øst
Svein Nordnes (Prisutdeler) Driftsleder RL/SL ASKO Øst
Gunvor Eldegard Prosjektleder yresfagløftet Akershus fylkeskommune
Turid Kristiansen Stortingsrepresentant (H), Akershus Stortinget
Morten Merli Site Manager KBS Norge
Stein Polden Opplæringskonsulent Service og samferdsel opplæringskontor
     
8. Beste selger (individuell konkurranse) Thon Eiendom  
Per Kristian Trøen (prisutdeler) Senterdirektør Strømmen Storsenter
Bjørn Skovli Daglig leder Oppover kommunikasjon
Gro Collet Senterdirektør Ski Storsenter
Kathrine S. Ingerø Senterdirektør Sandvika Storsenter
Line Gustavsen Senterleder Jessheim Storsenter
Ole Refsdal Student, salgsrepresentant Høyskolen i Kristiania, Elkjøp, Coca Cola
     
9. Beste utstilling (UB) Norges Varemesse  
Andreas Ljones (kun prisutdeler) Leader New business & Partnership Events Norges Varemesse
Eli Næsfeldt (juryleder) Prosjektleder Norges Varemesse
Stein-Fredrik Jore Prosjektleder Messekompaniet
Ola Rønne Arkeolog/ansvarlig for pilegrimsledene i Akershus Akershus Fylkeskommune
Tarjei Evensen Gründer og daglig leder Design
Terje Tandberg Adm. direktør Budstikka
Tom Staahle Ordfører (Frp) Ullensaker kommune
     
10. Beste innovative produkt "vare og tjeneste" (UB) Byggmakker Handel  
Kari Moberg (prisutdeler) Salgs- og Markedsdirektør Byggmakker Handel
Adam Hogstvedt Student Høyskolen i Kristiania
Morten Bastrup Næringssjef Asker kommune
Morten Pedersen Gründer/daglig leder Oppegård Næringsforum
Steinar Pedersen Rådgiver Kurs og konferanser  NITO
Stian Ulvøy Daglig leder Follo Næringsråd
     
11. Spleiselagets regnskapspris (UB) Skatteetaten  
Anne Lise H. Noren (prisutdeler) Seniorrådgiver Skatteetaten
Irene Dompen Rådgiver Skatteetaten
Kari Helene Foss Spesialrevisor Skatteetaten
Lars Erik Aamodt Rådgiver Skatteetaten
Svein Grane Seniorrådgiver Skatteetaten
     
12. Beste sosiale entreprenør (UB) Raadmannen  
Torgeir Stensli (Prisutdeler) Gründer Raadmannen
Birgit Storhaug Rådgiver og partner Advisi
Erik Falk Hansen Spesialist innenfor rekruttering og omstilling OG-S
Glenn Kasland  Jobbveileder Arba Inkludering
Marthe-Stine Tveter Virksomhetsleder Akershus Fylkeskommune - Veiledningssentrene 
Melita Ringvold Hasle Manager Corporate Brand and Coimmunications EnterCard
     
13. Beste samarbeid med næringslivet (UB) Business Lillestrøm  
Kristin Uvaag Tufte (prisutdeler) Prosjektleder  Business Lillestrøm
Aarstein Rebne Prosjektleder  Samarbeidsutvalget for nedre Romerike (SNR)
Janne Kristin Svegården Seniorrådgiver Akershus fylkeskommune
Jørn Standal Gründer og daglig leder Standal
Maria Hoff Aanes (møter 9:45) Næringssjef Skedsmo kommune
Steinar Kåsin Næringsrådgiver Ås kommune
     
14. Beste Ungdomsbedrift Akershus (UB) Stortinget "Akershus-benken"  
Sigbjørn Gjelsvik (Prisutdeler) Stortingsrepresentant (Sp), Akershus Stortinget
     
Panelintervju (27. februar)    
Gruppe 1:    
Irene Bergsland Grunnskoleansvarlig Ungt Entreprenørskap Østfold
Camilla Stormo Student UE Alumni
Morten Molin Wang Salg og markedskoordinator Bidra.no
     
Gruppe 2:    
Sille Solberg Ansvarlig for vgs og høgskole, nestleder Ungt Entreprenørskap Østfold
Markus Molin Wang Gründer og daglig leder Festutstyr
     
Presentasjon fra scene (27. februar)    
Athina Holm Veberg HR-rådgiver Innovasjon Norge
Camilla Uvaag Student UE Alumni
Elias Jacobsen Gründer Facefirst
Martine Marlene Ruud Student UE Alumni
Siri Bakken Student UE Alumni
     
Salgssamtale ved stand 28. februar)    
Gruppe 1:    
Athina Holm Veberg HR-rådgiver Innovasjon Norge
Camilla Stormo Student UE Alumni
Markus Molin Wang Gründer og daglig leder Festutstyr
     
     
Gruppe 2:    
Camilla Uvaag Student UE Alumni
Martine Marlene Ruud Student UE Alumni
Morten Molin Wang Student UE Alumni
     
Delårsrapport (Forhåndsjuryering + 28. februar)  
Kari Bjørnø Vangen Førstekonsulent Fylkesmannen i Oslo og Akershus
Hans-Henrik Hartmann Seniorrådgiver Skatteetaten
     
Innplasseres UB eller EB senere:    
Thanh Fleischer  Financial Control Specialist EnterCard Group
     

ELEVBEDRIFTER fra UNGDOMSSKOLER

   
     
Forhåndsjuryerte konkurranser (prisutdeling fra kl. 10:00)  
1. Beste logo (EB) Xidé  
Wenche Kjølen Key Account Manager Xidé
Ansatte i Xidé    
     
2. SoMe-prisen (sosial medier) (EB) Kvinner i business  
Emelie Spjuth (Prisutdeler) Design Manager and Partner Tangram Design / Kvinner i Business
Tatjana Strømme Executive digital rådgiver Sky rekruttering / Kvinner i Business
     
3. Beste reklamefilm (EB) LillestrømBanken  
Jørgen Sigernes (prisutdeler) Markedsansvarlig LillestrømBanken
Ansatte i banken    
     
Konkurranser 28. februar (prisutdeling kl. 15:00-16:00)    
4. Beste profilering på stand (EB) Aurskog Sparebank  
Helene Enger Skjønnhaug (prisutdeler) Markedssjef Aurskog Sparebank
Helene Sand Student Westerdals, Retail Design
Henriette Olavsrud Student Handelshøyskolen NMBU
Jørgen Sigernes  Markedsansvarlig LillestrømBanken
Lene Eriksen Senterleder Mosenter, Nittedal
Martine Sophie Riis Student Høyskolen i Kristiania
Victoria Bjelke Stein Student Copenhagen Business School
     
5. Beste selger (Individuell konkurranse) Høland og Setskog Sparebank  
Kine M. Holtet (prisutdeler) Banksjef PM Høland og Setskog Sparebank
Elin Steffenrud Andersen Daglig leder Tut & Kjør trafikkskole
Gry Skådinn Prosjektleder Bærum Næringsråd
Jens Petter Seljebu Markedssjef Eureca Engros
Ole Andreas Nordhaug Pedagog Vitenparken Campus Ås
Øystein Slette Ordfører Enebakk
     
6. Beste produkt "vare og tjeneste" (EB) Franzefoss  
Laila Tufte (prisutdeler) Salgsleder Franzefoss
André Thysted Student Handelshøyskolen NMBU
Elise Trandem Stubberud Student Høyskolen i Kristiania
Espen Bakke Spesialrådgiver Bærum kommune
Karianne Thomassen Næringsrådgiver Frogn kommune
Stine Svanvik Student Handelshøyskolen BI
     
7. Beste smaksopplevelse (EB) Akershus fylkeskommune (Kantine)  
Thomas Furuly (prisutdeler) Kantineleder/fagutdannet kokk Akershus fylkeskommune
Andrea Obstfelder Student Bioteknologi og kjemi / OsloMet Ferskvare MENY (deltid)
Knut Aandal Daglig leder Akershus Reiselivsråd
Inge Solli Varaordfører Nittedal kommune
     
8. Beste samarbeid med næringslivet (EB) Romerikes Blad  
Kristina Fritsvold Nilsen Adm. direktør Romerikes Blad
Anders Bø Kundeansvarlig DnB Bedrift Oslo Nord/Follo
Synnøve Sundby Fallmyr Redaktør Talent Media
Gunnar Apeland Daglig leder Sørum Næringsforening
Tom Anders Ludvigsen Ordfører (Ap) Vestby kommune
Siri Bjørnstad Næringsrådgiver Sørum kommune
     
9. Beste grønne entreprenør (EB) Miljøhuset Gnisten  
Aaste Føllesdal (Prisutdeler) Daglig leder Miljøhuset Gnisten
Berit Madsen Organisasjonsmedarbeider LOs distriktskontor Oslo og Akershus
Ernst-Modest Herdieckerhoff Varaordfører (Miljøpartiet) Lørenskog kommune
Liv Derås Bjørnstad Pedagog Vitenparken, Campus Ås
Remi Røsand Student Høyskolen i Kristiania
Solveig Taraldset Kunderådgiver personmarked Trøgstad Sparebank 
     
10. Beste sosiale entreprenør (EB) LO Oslo og Akershus  
Irene Einan (prisutdeler) Faglig ungdomssekretær LOs distriktskontor Oslo og Akershus
Erik Fjeldstad Leder Fagforbundet Ung
Hege Andersen Næringsrådgiver Nesodden kommune
Tonje Margarita Strømmen Student Handelshøyskolen NMBU
Anders Østensen Ordfører (Ap) Gjerdrum kommune
Roger Evjen Ordfører (Ap) Aurskog-Høland kommune
     
11. Beste Elevbedrift Akershus (EB) Nordea  
Amina Omar (Prisutdeler) Business Developer, local implementation & support Team NO Nordea
Caroline Dehlimarken (Prisutdeler) Graduate Experience @ offerings Nordea
     
Presentasjon fra scene    
Amina Omar Business Developer, local implementation & support Team NO Nordea
Erik Bakke Næringslivskontakt Aurskog-Høland kommune
Ole Jacob Flæten  Ordfører (Ap) Skedsmo kommune
     
Salgssamtale ved stand    
Caroline Dehlimarken Graduate Experience @ offerings Nordea
Karl Henrik Laache Varaordfører (V) Nannestad kommune
Ninni Aarhus Tranum Daglig leder Visit Romerike

Her legger vi ut informasjon om vinnerne i løpet av arrangementdagen.

Pressekontakt John Obstfelder:  john.obstfelder@ue.no (908 34 905)
Pressemeldinger sendes til lokal presse så snart vi rekker det i løpet av kvelden.

Vinnere etter tildelingsrekkefølgen nedenfor, og bilder legges på Flickr.

TILDELING MELLOM kl. 10:00 -11:00

Årets entreprenørskapsskole

1. Bleiker videregående skole (Asker)

Årets entreprenørskapslærer

1. Sissel Nordlund, Hvam vgs. (Nes)

Hedersprisen

1. Anne Lise H. Noren, Skatteetaten

Beste Logo (ungdomsskole)

1. Mimmi’s knekkebrød, Torstad (Asker)

2. InfinityNote EB, Torstad (Asker)

3. Cotton Clean EB, Ramstad (Bærum)

Beste kundeopplevelse på nett (videregående skole)

1. SkjeRA, Roald Amundsen (Oppegård)

2. SunBlockUB, Nesodden (Nesodden)

3. WasteLine UB, Frogn (Frogn)

Beste reklamefilm (ungdomsskole)

1. Cotton Clean EB, Ramstad (Bærum)

2. Videothjelpen EB, Ingieråsen (Oppegård)

3. Wide Open EB, Ramstad (Bærum)

Beste forretningsplan (videregående skole)

1. FireSec UB, Roald Amundsen (Oppegård)

2. Redd Jorda UB, Frogn (Frogn)

3. Co-Brand UB, Frogn (Frogn)

SoMe-prisen (ungdomsskole)

1. Cotton Clean EB, Ramstad (Bærum)

2. Hverdagsheltene EB, Torstad (Asker)

3. Mimmi’s knekkebrød EB, Torstad (Asker)

.

UTDELING MELLOM kl. 15:00 -16:00

 .

Beste profilering (ungdomsskole)

1. Cotton Clean EB, Ramstad (Bærum)

2. Vestbyfesten EB, Vestby (Vestby)

3. GreenBees EB, Ramstad (Bærum)

Beste selger (ungdomsskole)

Jenteklassen: 

1. Franscesca, Fresh EB, Landøya (Asker)

Gutteklassen:

1. Lars, Oppegård brus EB, Ingieråsen (Oppegård)

Beste produkt «vare og tjeneste» (ungdomsskole)

1. Environmoments EB, Torstad (Asker)

2. STS EB, Torstad (Asker)

3. Outfitplanner EB, Hammer (Lørenskog)

Beste smaksopplevelse (ungdomsskole)

1. Drink Birch EB, Landøya (Asker)

2. Oppegård brus EB, Ingieråsen (Oppegård)

3. Mellows, Ramstad (Bærum)

Beste samarbeid med næringslivet (ungdomsskole)

1. Oppegård brus EB, Ingieråsen (Oppegård)

2. Vestbyfesten EB, Vestby (Vestby)

3. Comfybelt EB, Li (Nittedal)

Beste grønne entreprenør (ungdomsskole)

1. Infinitynote EB, Torstad (Asker)

2. Environmoments EB, Torstad (Asker)

3. Drink Birch EB, Landøya (Asker)

Beste sosiale entreprenør (ungdomsskole)

1. Heat A Heart EB, Li (Nittedal)

2. Environmoments EB, Torstad (Asker)

3. Kjærlighet på pinne EB, Ramstad (Bærum)

Beste Elevbedrift Akershus (ungdomsskole)

1. Oppegård brus EB, Ingieråsen (Oppegård)

2. Mimmi’s knekkebrød EB, Torstad (Asker)

3. Cotton Clean EB, Ramstad (Bærum)

.

UTDELING MELLOM kl. 17:00 -18:00

Bærekraftprisen (videregående skole)

1. Microfri UB, Asker (Asker)

2. Crace UB, Mailand (Lørenskog)

3. WasteLine UB, Frogn (Frogn)

Beste markedsføring (videregående skole)

1. FireSec UB, Roald Amundsen (Oppegård) (NM-deltaker)

2. Tasty Beans UB, Dønski (Bærum)

3. Eldrevenner UB, Sandvika (Bærum)

Beste HR/IA-bedrift (videregående skole)

1. Walk a Dog UB, Sandvika (Bærum) (NM-deltaker)

2. Mikrofri UB, Asker (Asker)

3. Natur UB, Mailand (Lørenskog)

Størst verdiskapingspotensial (videregående skole)

1. Brodd-way UB, Asker (Asker) (NM-deltaker)

2. Tasty Beans, Dønski (Bærum)

3. Home Alone UB, Ås (Ås)

Beste yrkesfaglige bedrift (videregående skole)

1. Bidronningene UB, Hvam (Nes) (NM-deltaker)

2. Luxebomb UB, Frogn (Frogn)

3. Green Decision UB, Drømtorp (Ski)

Beste selger (videregående skole)

1. Elise, GoodBag UB, Jessheim (Ullensaker)

2. Didrik, SunBlock UB, Nesodden (Nesodden)

3. Halil, X-Ray UB, Mailand (Lørenskog)

Beste utstilling (videregående skole)

1. Second Life UB, Bjørkelangen (Sørum)

2. Brodd Way UB, Asker (Asker)

3. ShipShape UB, Eikeli (Bærum)

Beste innovative produkt (videregående skole)

1. FireSec UB, Roald Amundsen (Oppegård)

2. Enzitio UB, Frogn (Frogn)

3. WasteLine UB, Frogn (Frogn)

Spleiselagets regnskapspris (videregående skole)

1. Foreldreguiden UB, Sandvika (Bærum)

2. Treningsvenn UB, Asker (Asker)

3. Intelligis UB, Sandvika (Bærum)

Beste sosiale entreprenør (videregående skole)

1. Min læring UB, Asker (Asker)

2. Craze UB, Mailand (Lørenskog)

3. Walk a dog UB, Sandvika (Bærum)

Beste samarbeid med næringslivet (videregående skole)

1. FireSec UB, Roald Amundsen (Oppegård)

2. WasteLine UB, Frogn (Frogn)

3. Favor UB, Jessheim (Ullensaker)

Beste Ungdomsbedrift Akershus (videregående skole)

1. Favor UB, Jessheim (Ullensaker) (NM-deltaker)

2. Lettbeint UB, Asker (Asker)

3. SunBlock UB, Nesodden (Nesodden)