GründerExpo 2017

Akershus · 01.mars 2017

Vinnere_17_2

NM og RØM vinnere fra GründerExpo 2017.

Vil du møte kremen av Akershus fremtidige gründere og arbeidstakere. Da bør du ta deg en tur til Norges Varemesse på Lillestrøm onsdag 1. mars 2017.

Siden august 2016 har elever fra ungdoms – og videregående skole lagt ned masse arbeid i bedriften. De har jobbet med ideer, produsert varer, laget forretningsplan, reklamert, markedsført seg, og solgt varer og tjenester. UB elevene har også vært med på forskjellige kurs som regnskap, markedsføring, personal og ledelse. Dette ble gjennomført av våre samarbeidspartnere Skatt Øst og NAV Arbeidslivssenter.

På messa onsdag 1. mars fra klokken 10.00 – 16.30 viser elevene frem sine bedrifter, konkurrer i forskjellige kategorier og salg av produkter.

Prisutdeling EB er klokken 15.00 - 16.00 for Elevbedrifter fra ungdomsskolen.

Prisutdeling UB er klokken 17.00 - 18.00 for Ungdomsbedrifter fra videregående skole.

Vi lover en messe full av kreativitet, samspill og skaperglede! Velkommen til GründerExpo 2017.

Info om stand

Dere må huske å bestille strøm når dere melder dere på.

Strøm for de som har bestilt:

• 500 W strøm til hver stand med en dobbel stikkontakt.

Innvendige mål på stands:

• 2,49 meter høy (alle vegger)

• 1,96 meter bred (bakvegg)

• 1,00 meter dyp (sidevegg) + 0.96 meter i utvidelse forover (uten sidevegg, men med drager). Utforming av utstillingen må være innenfor målene som er oppgitt. Dere har selv ansvar for hvordan og hva dere skal fylle utstillingen med.

Innvendige mål på stands:

• 2,49 meter høy (alle vegger)

• 1,96 meter bred (bakvegg)

• 1,00 meter dyp (sidevegg) + 0.96 meter i utvidelse forover (uten sidevegg, men med drager). Utforming av utstillingen må være innenfor målene som er oppgitt. Dere har selv ansvar for hvordan og hva dere skal fylle utstillingen med.

Dere kan ikke:

• Flytte vegger.

• 0,96 meter som er uten sidevegg, men med drager kan ikke dekkes for med hengende eller stående gjenstander pga utstillingsnaboer på hver side. Dere kan        ødelegge hverandres utstilling.

• Dere kan ikke ta med levende dyr pga allergi.

Last opp info om stand:

Stand

Informasjon om konkurranse og påmelding link: https://ungent.sharefile.com/d-s00f5666125947d18

eller last opp pdf:

Spørsmål og svar om arrangementet:

Påmeldingsfrister:

15. desember 2016 er påmeldingsfristen for innsending av bidrag til konkurransen beste logo. Logoheftet sendes inn til UE Akershus.

1. februar 2017 er påmeldingsfristen for elevbedrifter (EB). Det er elektronisk påmelding og bedriftene melder seg på. Link: https://ue2.wufoo.com/forms/r1phcxcf14aicgv/

15. februar 2017 er påmeldingsfrist for konkurransen Beste Elevbedrift. Det er lærer sitt ansvar å nominere to bedrifter fra skolen. Lærer melder på de nominerte bedriftene. Link: https://ue2.wufoo.com/forms/r1jlzp470prtn6h/

15. februar er frist for innsending av PowerPoint-presentasjon til Beste Elevbedrift. Det sendes til malin.oiseth@ue.no.

Konkurransene:

1. Beste logo
2. SoMe-prisen "sosiale medier"
3. Beste profilering
4. Beste selger
5. Beste nyskapende vare
6. Beste nyskapende tjeneste
7. Beste smaksopplevelse
8. Beste kulturopplevelse
9. Beste samarbeid med næringslivet
10. Beste grønne entreprenør
11. Beste sosiale entreprenør
12. Beste Elevbedrift

Informasjon om konkurranse og stand:

Link https://ungent.sharefile.com/d-s6cdc513496a42839

Last opp PDF:

Spørsmål og svar om arrangementet:

Påmeldingsfrister:

12. desember 2016 er påmeldingsfristen til GründerExpo.

1. februar 2017 er fristen for innsending av materiell til konkurransene.

15. februar 2017 er fristen for innsending av regnskapspermen.

15. februar 2017 er fristen for å sende inn presentasjonen. Det er kun for de som skal konkurrere i beste ungdomsbedrift.

Hva skjer 28. februar 2017?

Da er det scenepresentasjon og panelintervju for bedrifter som skal konkurrere i Beste Ungdomsbedrift. Det starter klokken 15.00. Dere vil få mer info om dagen.

Konkurransene:

1. Beste logo
2. Beste kundeopplevelse
3. Beste forretningsplan
4. Beste reklamefilm
5. Beste markedsføring
6. Beste HR/IA-bedrift
7. Størst verdiskapingspotensial
8. Beste yrkesfaglige bedrift
9. Beste selger
10. Beste utstilling
11. Beste innovative produkt
12. Spleiselagets regnskapspris
13. Beste sosiale entreprenør
14. Beste samarbeid med næringslivet
15. Beste Ungdomsbedrift

Program

Med forbehold om endringer.

Tirsdag 28. februar 2017

1500 - 2100 Rigging av stand for de som ønsker å komme før.

                   Panelintervju og scenepresentasjon for Beste Ungdomsbedrift.

Onsdag 1. februar 2017

0800 - 0945 Rigging av stand.

0900 - 1000 Jurymøte.

1000 - 1100 Velkommen, og prisutdeling i forhåndsjuryerte klasser.

1100 - 1630 Åpen utstilling for Ungdomsbedrifter. Juryen besøker utstillingene.

1100 - 1415 Åpen utstilling for Elevbedrifter. Juryen besøker utstillingene.

1115 - 1400 Presentasjon for deltakere til prisen Beste Elevbedrift. 

1500 - 1600 Prisutdeling ved hovedscene for elevbedrifter.

1700 - 1800 Prisutdeling ved hovedscene for ungdomsbedrifter. 

Link: https://ungent.sharefile.com/d-s16e274c088a4d1db

GründerExpo 2017    
KONKURANSER OG PRISUTDELERE  
     
UNGDOMSBEDRIFTER fra VIDEREGÅENDE SKOLER  
     
Offisiell åpning Akershus fylkeskommune  
Lars Birger Salvesen (KrF) Fylkesvaraordfører Akershus fylkeskommune
     
Forhåndsjuryerte konkurranser (prisutdeling fra kl. 10:00)  
1. Beste logo XLP  
Petter Skotland (prisutdeler) juryert av Rune Larsen, Produksjon og PrePress XLP Extra Large Print
     
2. Beste kundeopplevelse på nett EnterCard Group  
Melita Ringvold (prisutdeler) Department Manager Corporate Brand and Communications PR & Media relations Entercard Group
     
3. Beste forretningsplan Nordea  
Sven-Egil Risnes (prisutdeler) Relationship Manager Nordea
Pål Thiis Heldal (prisutdeler) Relationship Manager Nordea
Joachim Aldrin (prisuteler) Relationship Manager Nordea
     
4. Beste reklamefilm Budstikka  
Terje Tandberg (prisutdeler) Adm. Direktør Budstikka
     
     
Konkurranser 1. mars (prisutdeling fra k.l 17:00)    
5. Beste markedsføring  (95) Takeda  
Thomas Mogan (prisutdeler) Innovation & Customer Excellence Director Takeda
Geir Håbesland Gründer Brandgarden
Kine M. Holtet Markedsansvarlig Høland- og Setskog Sparebank
Cathrine Molin Wang Markedsføringssjef Bilia personbil
Gry Skådinn Prosjektleder Bærum Næringsråd
Jan Erik Forseth Daglig leder Briga
     
6. Beste HR/IA-bedrift (88) NAV arbeidslivssenter Akershus  
Maria Julnes Gram (Prisutdeler) Rådgiver NAV arbeidslivssenter Akershus
Øivind Must Rådgiver NAV arbeidslivssenter Akershus
Anne Kristine Holstad Seniorinspektør Arbeidstilsynet
Monica Brox  Inspektør Arbeidstilsynet
Hilde Furdal Wold Administrasjonssjef Budstikka
Maria Obstfelder Masterstudent 5. år, organisasjon, ledelse og arbeid Universitetet i Oslo
     
7. Størst verdiskapingspotensial (88) Nordea  
Håvard Lindtvedt (prisutdeler) Avdelingsbanksjef Nordea
Lars Erik Refsahl  Avdelingsbanksjef bedriftsmarked Sparebank 1 Ringerike Hadeland
Kolbjørn Røstelien Banksjef Private Banking Sparebank 1 Østfold Akershus
Tone Blixøen Yrvum Fylkestingsrepresentant (H), Hovedutvalg plan, næring og miljø Akershus fylkeskommune
Tore Gulli Næringssjef Bærum kommune
Filip Thorhus Masterstudent i Entreprenørskap og Innovasjon Handelshøyskolen/Norges miljø- og biovitenskapelige universitet
     
8. Beste yrkesfaglige bedrift (37) ASKO Øst  
Gjermund Strømnes (Prisutdeler) Transportsjef ASKO Øst
Svein Nordnes (Prisutdeler) Driftsleder RL/SL ASKO Øst
Ida Landsverk Nordhagen Rekrutteringsrådgiver Top Temp bemanning
Stein Polden Opplæringskonsulent Service og samferdsel opplæringskontor
Marthe-Stine Tveter Virksomhetsleder Veiledningssentrene i Akershus
Markus Gjelseth HR-koordinator Mat og Drikke Gruppen på Aker Brygge
     
9. Beste selger (alle) Thon Eiendom  
Per Kristian (prisutdeler) Senterdirektør Strømmen Storsenter
Abid Q. Raja Representant (V), Kontroll- og konstitusjonskomiteen, Transport- og kommunikasjonskomiteen Stortinget
Christin Brandt Senterleder Jessheim Storsenter
Gro Collet Senterdirektør Ski Storsenter
Jens Petter Seljebu Varehussjef G-MAX Strømmen
Andreas Bye Masterstudent i Entreprenørskap og innovasjon Handelshøyskolen/Norges miljø- og biovitenskapelige universitet
     
10. Beste utstilling (131) Norges Varemesse  
Andreas Ljones (kun prisutdeler) Prosjektleder Norges Varemesse
Arild Honningsvåg Direktør eksterne Arrangementer Norges Varemesse
Ritha Håkonsen Ungdomskonsulent Lillestrømbanken
Aina Berntsen Seksjonsleder, avdeling for videregående opplæring Akershus fylkeskommune
Vibeke Limi Leder, hovedutvalg for kultur, frivillighet og folkehelse. Gruppeleder (FrP) Akershus fylkeskommune, Fylkesutvalget
Thomas Jansen Butikksjef "Årets talentutvikler i MENY 2016" Meny skedsmokorset
Roger Evjen Ordfører (Ap) Aurskog-Høland
     
11. Beste innovative produkt "vare og tjeneste" (78) Byggmakker Handel  
Kari Moberg (prisutdeler) Salgs- og markedsdirektør Byggmakker Handel
Lars Martin Ullereng Driftssjef Jakhelln Gruppen
Fredrik Berntsen Masterstudent i Entreprenørskap og innovasjon Handelshøyskolen/Norges miljø- og biovitenskapelige universitet
Signe Bøhn Bleivik Masterstudent i Entreprenørskap og innovasjon Handelshøyskolen/Norges miljø- og biovitenskapelige universitet
Marius Brendmoe Head of Tech Innovation Avanade Norway
Henrik Lundberg Student produktdesign Høgskolen i Oslo og Akershus
     
12. Spleiselagets regnskapspris Skatt Øst  
Gunn Åse Albinson (kun prisutdeler) avdelingsdirektør  Skatt Øst
Anne Lise H. Noren Rådgiver Skatt Øst
Svein Grane Seniorrådgiver Skatt Øst
Kari Helene Foss Spesialrevisor Skatt Øst
Irene Dumpen Rådgiver Skatt Øst
     
13. Beste sosiale entreprenør (59) Explorius Education  
Kjersti Halvorsen (prisutdeler) Marketing Manager Explorius Education
Lars Birger Salvesen (KrF) Fylkesvaraordfører Akershus fylkeskommune
Julia Sofie Rosseland Hansen Faglig Ungdomssekretær LO, distriktskontoret Oslo og Akershus
Anita Vatland Leder Pårørendealliansen
Martin Nielsen Øyen Digital Strategist Avande Norway
Kari Elisabeth Dybwad Student UE Alumni
     
14. Beste samarbeid med næringslivet (37) Aspelin Ramm Eiendom  
Halvor Løvlien Lutnæs (prisutdeler) Markedssjef Aspelin Ramm Eiendom
Sverre Myrli Stortingsrepresentant (Ap) Stortinget, Transport- og kommunikasjonskomiteen
Arstein Rebne Nærings- og utviklingsansvarlig Nittedal kommune
Reidar Myrvang Gründer Lederrådgivning
Andreas Bjørnnes Plan og næringssjef Skedsmo kommune
Gunnar Apeland Daglig leder Sørum Næringsforening
     
15. Beste Ungdomsbedrift Akershus (63) Akershus fylkeskommune  
Vibeke Limi (Frp) (Kun prisutdeler) Leder for Hovedutvalg kultur, frivillighet og folkehelse Akershus fylkeskommune
     
     
Panelintervju (28. februar)    
Gruppe 1:    
Tor Kåpvik Konstituert adm. Direktør Ungt Entreprenørskap Norge
Bettina Abrahamsrud Fagansvarlig videregående skole Ungt Entreprenørskap Telemark
Markus Molin Wang Gründer Festutstyr.no
     
Gruppe 2:    
Henrikke Ulvund Prosjektkoordinator Ungt Entreprenørskap Norge
Sille Solberg Ansvarlig for vgs og høgskole Ungt Entreprenørskap Østfold
Jan Fredrik Strandlie Head of Market and Sales Future Leaders Global
     
Presentasjon fra scene (28. februar)    
Gruppe 1:    
Morten Molin Wang Gründer UE Alumni
Victoria Bjelke Stein Student / Hald International Centre UE Alumni
     
Gruppe 2:    
Lotte Bugge Øen Student / Handelshøyskolen BI UE Alumni
Hakan Catalgøl Student / Handelshøyskolen BI UE Alumni
     
Salgssamtale ved stand (1. mars)    
Gruppe 1:    
Hakan Catalgøl Student / Handelshøyskolen BI UE Alumni
Lotte Bugge Øen Student / Handelshøyskolen BI UE Alumni
Markus Molin Wang Gründer Festutstyr.no
     
Gruppe 2:    
Bettina Abrahamsrud Fagansvarlig videregående skole Ungt Entreprenørskap Telemark
Morten Molin Wang Gründer UE Alumni
Jan Fredrik Strandlie Country Manager and Pioneer Future Leaders Global
     
Delårsrapport (Forhåndsjuryering + 1. mars)  
Kari Vangen Førstekonsulent  Fylkesmannen Oslo og Akershus
Hans-Henrik Hartmann Underdirektør Skatt Øst
     
     
ELEVBEDRIFTER fra UNGDOMSSKOLER    
     
Forhåndsjuryerte konkurranser (prisutdeling fra kl. 10:00)  
1. Beste logo Mailand videregående skole  
Anne Lise Nygård Koordinator entreprenørskap Mailand vgs./Medier og kommunikasjon
     
2. SoMe-prisen (sosial medier) Kvinner i business  
Toril Flåskjær (prisutdeler) Hotelldirektør Scandic Fornebu
     
     
Konkurranser 1. mars (prisutdeling fra kl. 15:00)    
3. Beste profilering (110) Aurskog Sparebank  
Helene Enger Skjønnhaug (prisutdeler) Markedssjef Aurskog Sparebank
Janne Sætereng  Markedssekretær Innovasjon Gardermoen
Stavros Evangelinos Laboratoriesjef Dentinor
Kristin Holstad Daglig leder Visit Asker og Bærum
Morten Armand Engebretsen Daglig leder Perplex
Elin Bang Langballe Konsulent Asker kommune
     
4. Beste selger (alle) Franzefoss  
Inger Solstad (prisutdeler) Personalsjef Franzefoss
Paal Riise Kundebehandler dagligbank Fornebubanken
Monica Skutlaberg Partner Job Zone Lillestrøm
Espen Hinsch Student Handelshøyskolen BI
Guri Bækkelund Student Handelshøyskolen BI
     
5. Beste nyskapende vare (49) Norges miljø- og biovitenskapelige universitet  
Kine Nossen (prisutdeler) Masterstudent i Entreprenørskap og innovasjon Handelshøyskolen/Norges miljø- og biovitenskapelige universitet
Nils Olav Tro Spesialrådgiver Etablerertjenesten i Lillestrøm
Mandana Yousefi  Faglig ungdomssekretær LO, distriktskontoret Oslo og Akershus
Kristin Kjølberg Masterstudent i Entreprenørskap og innovasjon Handelshøyskolen/Norges miljø- og biovitenskapelige universitet
     
6. Beste nyskapende tjeneste (25) Romerikes blad  
Ole-Jacob Mosvold (prisutdeler) Adm. direktør Romerikes Blad
Tina Kanstad Dokken Autorisert finansiell rådgiver og forsikringsrådgiver Trøgstad Sparebank
Marianne Bjølgerud Leder Fet Næringsråd
Kirsti Kierulf Gründer og Fylkestingsrepresentant (H) Akershus Fylkeskommune
     
7. Beste smaksopplevelse (40) Akershus fylkeskommune (Kantine)  
Thomas Furuly (prisutdeler) Kantineleder/fagutdannet kokk Akershus fylkeskommune
Heidi Hansen Innehaver Mortens kro
Atle Minothi  Gründer Minothi
Mali Konstad Brødreskift Reaktør og naturopat (NAN) Bidra
     
8. Beste kulturopplevelse (9) Ungdommens kulturmønstring Akershus  
Roy Botten (prisutdeler) Fylkeskontakt Ungdommens Kulurmønstring Akershus
Anne Siv Falkenberg Pedersen Prosjektkoordinator og kunstner Trafo Kunsthall
     
9. Beste samarbeid med næringslivet (35) Job Zone Lillestrøm  
Anita Gerø (prisutdeler) Avdelingsleder/parter Job Zone Lillestrøm
Morten Bastrup Næringssjef Bærum kommune
Erik Bakke Næringslivskontakt Aurskog-Høland kommune
Elin Kollerud Næringsrådgiver Ås kommune
     
10. Beste grønne entreprenør (30) Fretex Øst-Norge  
Eivind Madsen (Prisutdeler) Daglig leder Fretex Øst-Norge
Line Isegran Salgssjef Butikker Fretex Øst-Norge
Inge Solli Varaordfører (V) Nittedal kommune
Torill Spillhaug Eide Sosialpedagog og Gründer Bedre kunnskap Eide
     
11. Beste sosiale entreprenør (50) LO Oslo og Akershus  
Kari Hauge (prisutdeler) Distriktssekretær LOs distriktskontor Oslo og Akershus
Astrid Galstad Leder Samfunnskontakt Eidsvoll 1814
Mette Tønder Stortingsrepresentant (H) Stortinget, Familie og kulturkomiteen
Runar Bålsrud Ordfører (V) Hurdal kommune
Espen Bakke Spesialrådgiver Bærum kommune
Helle Johnsrud Masterstudent i Entreprenørskap og innovasjon Handelshøyskolen/Norges miljø- og biovitenskapelige universitet
     
12. Beste Elevbedrift Akershus (30) Stortinget  
Gunvor Eldegard (prisutdeler) Stortingsrepresentant, Kontroll- og konstitusjonskomiteen (Ap) Stortinget
     
Presentasjon fra scene    
Gunvor Eldegard Stortingsrepresentant, Kontroll- og konstitusjonskomiteen (Ap) Stortinget
Ernst-Modest Herdieckerhoff Varaordfører (MDG) Lørenskog kommune
Øystein Slette Ordfører (Ap) Enebakk kommune
Knut Aandal Daglig leder Akershus reiseliv
     
Salgssamtale ved stand    
Leif Haugland Varaordfører (Sp) Gjerdrum kommune
Hans Kristian Solberg Varaordfører (Sp) Enebakk kommune
Ninni Aarhus Tranum Daglig leder Visit Romerike
Geir Lindskog Seniorrådgiver HR Avinor

Her legger vi ut informasjon om vinnerne i løpet av arrangementdagen.

Pressekontakt John Obstfelder: john.obstfelder@ue.no (908 34 905)
Pressemeldinger sendes til lokal presse så snart vi rekker det i løpet av kvelden.

Vinnere etter tildelingrekkefølge:

Utdeling mellom kl. 10-11:00

Årets Entreprenørskapsskole

Frogn videregående skole

Årets hederspris

Ane Maria H. Mjaaseth, direktør Bærum Næringsråd

Beste logo (videregående skole)
1. Cibus UB, Sandvika
2. Fit For You UB, Bleiker
3. Easykey UB, Drømtorp

Beste logo (ungdomsskole)
1. AEO tjenester EB Mølladammen
2. Light Saver EB, Ramstad
3. Carry Me EB, Ramstad

Beste kundeopplevelse på nett (videregående skole)
1. Stojo Norge UB, Sandvika
2. Håp UB, Ski
3. Brobyggerne UB, Frogn

Beste forretningsplan (videregående skole)
1. GoLive UB, Bjørkelangen
2. Vel hjemme UB, Ski
3. Untouchable UB, Nesbru

Beste reklamefilm (videregående skole)
1. Cibus UB, Sandvika
2. Smart mug UB, Rosenvilde
3. Glow Up UB, Drømtorp

SoMe-prisen «sosiale medier» (ungdomsskole)
1. Dropshop EB, Ramstad
2. Matmums EB, Ingieråsen
3. ØkoSnack EB, Gjerdrum

 

Utdeling mellom kl. 15-16:00

Beste profilering (ungdomsskole)
1. Bag It EB, Ramstad
2. Skogprodukt, Bjørkelangen
3. MatMums EB, Ingieråsen

Beste selger (ungdomsskole)

1. Emilie Kitdal, Sweet Specials EB, Hakadal (jenteklassen)

1. Sipi Thavarajah, Med kjærlighet EB, Hammer (gutteklassen)

Beste vare (ungdomsskole)
1. Combo EB, Bekkestua
2. Recandle, EB, Li
3. Recap, Stav

Beste tjeneste (ungdomsskole)
1. DareToCare EB, Li
2. Rytterspirene EB, Bjørkelangen 
3. Dropshop EB, Ramstad

Beste smaksopplevelse (ungdomsskole)
1. Øko Snack EB, Gjerdrum
2. Snukkies EB, Ramstad
3. MatMums EB, Ingieråsen

Beste kulturopplevelse (ungdomsskole)

1. Gutta fra dalen, Mølladammen

Beste samarbeid med næringslivet (ungdomsskole)
1. Memory Mill EB, Mølladammen
2. Yearbook.no EB, Drøbak Montessori
3. MatMums EB, Ingieråsen

Beste grønne entreprenør (ungdomsskole)
1. Re-Pro Apron Business EB, Nittedal
2. Dropshop EB, Ramstad

3. Skogprodukt EB, Bjørkelangen

Beste sosiale entreprenør (ungdomsskole)
1. Stop It EB, Bjørkelangen
2. Dropstop EB, Ramstad
3. Yummy Sesons EB, Landøya

Beste Elevbedrift i Akershus (ungdomsskole)
1. Carry Me EB, Ramstad
2. MatMums EB, Ingieråsen
3. Hundelufterne EB, Ingieråsen

 

Utdeling mellom kl. 17-18:00

Beste markedsføring (videregående skole)
1. Stojo Norge UB, Sandvika
2. Håp UB, Ski
3. Taskmasters UB, Den norske skolen i Rojales

Beste HR/IA-bedrift (videregående skole)
1. Stojo Norge UB, Sandvika
2. Cibus UB, Sandvika
3. PAGMA UB, Nesbru

Størst verdiskapingspotensial (videregående skole)
1. GoLive UB, Bjørkelangen
2. ReLEAF UB, Mailand
3. Funwash UB, Vestby

Beste yrkesfaglige bedrift (videregående skole)
1. ReLEAF UB, Mailand
2. NylonFix UB, Drømtorp
3. Funwash UB, Vestby

Beste selger (videregående skole)

1. Erik Dal, Cibus UB, Sandvika
2. Margrethe Tandberg, Grønn Spire UB, Frogn
3. Helene Skogseng, Avokado house UB, Bleiker

Beste utstilling (videregående skole)

1. Untouchable UB, Nesbru
2. Avokado house UB, Bleiker
3. Smartslangen UB, Eikeli

Beste innovative produkt (vare og tjeneste) (videregående skole)

1. GoLive UB, Bjørkelangen
2. Avokado house UB, Bleiker
3. Cibus UB, Sandvika

Spleiselagets regnskapspris (videregående skole)

1. Stojo Norge UB, Sandvika
2. PAGMA UB, Nesbru
3. Don't Forget, ?

Beste sosiale entreprenør (videregående skole)
1. GoLive UB, Bjørkelangen
2. Recyceling Homes UB, Frogn
3. Cibus UB, Sandvika

Beste samarbeid med næringslivet (videregående skole)
1. Vel Hjemme UB, Ski
2. Avokado house UB, Bleiker
3. SEVAK Inventions UB, Eidsvoll

Beste Ungdomsbedrift i Akershus (videregående skole)
1. GoLive UB, Bjørkelangen
2. Vel hjemme UB, Ski
3. SEVAK Inventions UB Eidsvoll

Følgende Ungdomsbedrifter representerer Akershus under Norgesmesterskapet for ungdomsbedrifter på Norges Varemesse 4.-5. mai:

SEVAK Inventions UB, Eidsvoll vgs.
ReLEAF UB, Mailand vgs. 
Stojo Norge UB, Sandvika vgs.
Vel Hjemme UB, Ski vgs.
GoLive UB, Bjørkelangen vgs.

Ungt Entreprenørskap Akershus gratulerer alle vinnerne, og ønsker de NM-klare bedriftene lykke til med sine forberedelser til Norgesmesterskapet!
-
(Med forbehold om eventuelle feil i liste)