GründerExpo 2015

Akershus · 10.mars 2015

Never Empty UB fra Ski videregående skole ble årets beste Ungdomsbedrift og skal representere Akershus i Norgesmesterskapet i april.

GründerExpo er Norges største entreprenørskapsmesse for ungdom. Ungdomsbedrift (UB) gir elever i videregående skole erfaring med bedriftsetablering innenfor trygge rammer. Gjennom et skoleår etablerer, driver og avvikler elevene ungdomsbedriften med lærer som veileder og en mentor fra lokalt næringsliv.

Ungdomsbedrifter (UB) som skal delta på GründerExpo må sende inn påmeldingsskjema til sofie.aslaksen@ue.no innen 12.desember 2014.

Last ned påmeldingsskjema og konkurransekriterier:

Andre frister som UB-ene må huske på er:

- 23. januar 2015, da skal alle bidragene til de ulike konkurransene være sendt til UE Akershus. Send til UE Akershus, PB 1200 Sentrum, 0107 Oslo.

- 2. mars 2015, må presentasjonen til konkurransen Beste Ungdomsbedrift være sendt til sofie.aslaksen@ue.no. Dere kan også sende per post.

Elevbedrifter som skal delta på GründerExpo må bruke linken  https://ue2.wufoo.com/forms/eb-pamelding-til-granderexpo-2015/  for å melde seg på.

Påmeldingsfrist er fredag 13. februar 2015. Send epost til  sofie.aslaksen@ue.no eller ring henne på mobil 994 19 320 hvis du lurer på noe.

Det er gratis å melde seg på og alle som driver en elevbedrift i Akershus kan delta.

Last ned konkurransekriterier og påmelding:

Regler for konkurransen Beste Elevbedrift:

Det er kun to elevbedrifter fra hver skole som kan være med å konkurrere i kategorien Beste Elevbedrift. Gruppen må holde en tre minutters presentasjon for juryen. Skolen eller læreren bestemmer hvem som deltar på dette.

 Andre frister som EB-ene må huske på er:

- 13. februar 2015, da skal alle bidragene (logohefte og reklamefilm) til de ulike konkurransene være sendt til UE Akershus. Send til UE Akershus, PB 1200 Sentrum, 0107 Oslo.

- 2. mars 2015, må presentasjonen til konkurransen Beste Elevberift være sendt til sofie.aslaksen@ue.no. Dere kan også sende per post.

Last opp program for Elevbedrift:

 Last opp program for ungdomsbedrift:

 Last opp det nye kartet til Norges Varemesse Hall A-B: Inngangen er nærmest Thon Hotell og garasjeporten er på baksiden av varemessen.

Oversiktene viser deltakende jurymedlemmer fordelt på de ulike
konkurranseklassene. Det kan komme endringer uten nærmere varsling.  
     
Åpning av GründerExpo 2015    
Anette Marie Solli Fylkesordfører Akershus Fylkeskommune
     
UNGDOMSBEDRIFTER fra VIDEREGÅENDE SKOLER  
     
Beste logo                       ROMERIKES BLAD    
Torild Mohn  (prisutdeler)                           Forhåndsjuryert av Rino Larsen hos Creaturene reklamebyrå Koordinator høyere utdanning Ungt Entreprenørskap Norge
     
Beste kundeopplevelse på nett   ENTERCARD GROUP    
Jenny Kjus Skaret (prisutdeler) Forhåndsjuryert av EnterCard Group Web redaktør EnterCard Groupe
Beste forretningsplan                  INNEOX    
Michael Engström (prisutdeler) Forhåndsjuryert av Inneox Innovation Liberator Inneox
     
Beste reklamefilm                     BUDSTIKKA    
Terje Tandberg (prisutdeler) Forhåndsjuryert av Morten Jacobsen hos Bajasen design & reklame Adm. direktør Budstikka
     
Beste markedsføring              TAKEDA NYCOMED    
Thomas Mogan (prisutdeler) Business Unit Director Takeda Nycomed
Knut Aandal Daglig leder Akershus Reiselivsråd
Geir Håbesland Gründer Brandgarden
Morten Jacobsen Kreatør Bajasen
Jenny Kjus Skaret Web og Meda Specialist EnterCard Group
Bjørn Sandberg Daglig leder Lillestrøm 2020
     
Beste HR/IA-bedrift                      NAV ARBEIDSLIVSSENTER AKERSHUS    
Inger Lise Fagerli (kun prisutdeler) Avdelingsdirektør Akershus arbeidslivssenter
Unni Risløkken Rådgiver kompetanseutvikling Oslo lufthavn AS (OSL)
Maria Gram Rådgiver Akershus arbeidslivssenter
Maria Obstfelder Student HR og personalledelse Markedshøyskolen
Siri E. Abrahamsen Partner/rådgiver Right On Consulting
Anniken Overgaard Student HR og personalledelse Markedshøyskolen
Tonje Fossan-Waage Rådgiver Akershus arbeidslivssenter
     
Størst verdiskapingspotensial  NORDEA    
Håvard Lindtvedt (prisutdeler) Senior Vice Preseident Nordea
Silje Bjerkenes Markedskoordinator Nordea
Nina Raasok Banksjef Nordea avd. Jessheim
Stein Polden Prosjektbasert næringslivsleder Stein Morten Polden
Carl-Fredrik Havnås  Ansvarlig bedriftsmarked Høland & Setskog Sparebank
Kolbjørn Røstelien Banksjef Sparebank 1 Østfold Akershus
     
Beste yrkesfaglige bedrift       NHO    
Nikolai Astrup Westlie (prisutdeler) Direktør tariff og kompetanse NHO mat og landbruk
Lise M. Bekken (eller annen kollega) Rekrutteringsansvarlig Top Temp bemanning
Tina Kanstad Dokken Filialleder Trøgstad Sparebank avd. Fetsund
Dag Holen Partner Jobzone Lillestrøm
Ingunn Øglænd Nordvold  Prosjektleder fremtidsskolen Akershus fylkeskommune
Erik Bakke Næringslivskontakt Aurskog og Høland kommune
     
Beste selger (individuell pris alle)  THON EIENDOM    
Kathrine Ingerø (prisutdeler) Senterdirektør Sandvika storsenter
Maren Trones Student NMBU Ms Entreprenørskap
Christin Brandt Senterleder Jessheim Storsenter
Geir Paulshus Sales Manager Retail EMO
     
Beste utstilling                         NORGES VAREMESSE    
Grethe Thrane Johansen (prisutdeler) Koordinator Corporate Events & Kongress Norges varemesse
Beate Sletten Lokalbanksjef Asker Sparebank 1 Oslo og Akershus
Henrik K. Gislerud Daglig leder Messekompaniet
Lene Eriksen Senterleder Mo senteret
Stein Erik Lie Senterleder Amfi Eidsvoll
Sindre Bjørnstad Designer og Gründer Mekom
     
Beste innovative produkt INNOVASJON NORGE    
Egil Høyem (prisutdeler) Seniorrådgiver entreprenørskap Innovasjon Norge
Martine Helene Svanevik Seniorkonsulent Skattefunn Forskningsrådet divisjon for innovasjon
Janne Sætereng Markedssekretær Innovasjon Gardermoen
Geir Pettersson Rådgiver Follorådet
Dan Hugo Olsen Student NBMU Ms Entreprenørskap
Michael Engström Innovation Liberator Inneox
     
Beste regnskap                           SKATT ØST Veiledere: Per-Arne Reum og Erik Jungeling  
Kari Helene Foss (prisutdeler) Spesialrevisor Skatt Øst
Heidi Husum Spesialrevisor Skatt Øst
Øivind Nullmeyer Spesialrevisor Skatt Øst
Lars Erik Aamodt Rådgiver Skatt Øst
Irene Dompen Rådgiver Skatt Øst
Anne Lise H. Noren Rådgiver Skatt Øst
     
Beste sosiale entreprenør MICROSOFT NORGE    
Bjørnar Hovemoen (prisutdeler) Education lead Norway Microsoft Norge
Kathrine Lorentzen Butikksjef Fretex Jessheim
Maren Trones Student NMBU Ms Entreprenørskap

Hans-Jørgen Soligard

Torstein Brandrud

Nasjonal Tilrettelegger Gatemegling

Konsulent næringslivstjenester

Norges Røde Kors

Hapro Senter for yrkeskvalifisering

     
Beste Ungdomsbedrift             AKERSHUS FYLKESKOMMUNE    
Solveig Schytz (prisutdeler)  Leder utdanningskomiteen (V) Akershus fylkeskommune
     
A) Presentasjon    
Torild Mohn Koordinator høyere utdanning Ungt Entreprenørskap Akershus
Anders Østensen Ordfører (Ap) Gjerdrum
Ildri Eidem Løvaas Ordfører (H) Oppegård
Anne Marie Oddlien Varaordfører (Sp) Fet
Eli Stensby Varaordfører (H) Ullensaker
Stein Haakonsen Fagsjef forsikring Finans Norge
     
B) Utstilling    
Ragnhild Bergheim Varaordfører (Ap) Lørenskog
Anne Lene Hojem Leder Sektorutvalg barn og unge (H) Bærum
Hans Andreas Limi Stortingsrepresentant Akershus (FrP) Stortinget
Ole Jacob Flæten Ordfører (Ap) Skedsmo
Ivar Egeberg Varaordfører (Sp) Sørum
Thomas Sørlien Formannskapsmedlem (H) Hurdal
     
C) Intervju ved stand    
Tonje Andersson Olsen Ordfører (H) Enebakk
Inge Solli Varaordfører (V) Nittedal
Thore Vestby Ordfører (H) Frogn
Halfdan Karlsen Kommunestyrerepresentant (Ap) Rærlingen
Rune Storsve Kommunestyrerepresentant (H) Eidsvoll
André Kvakkestad Varaordfører (Frp) Ski
     
D) Delårsrapport    
Kai Rune Tollefsen Seniorrådgiver Fylkesmannen i Oslo og Akershus
Kari Vangen 4-Konsulent Fylkesmannen i Oslo og Akershus
Øivind Eriksen Spesialrevisor Skatt Øst/Samarbeid mot svart økonomi (SMSØ)
     
ELEVBEDRIFTER fra UNGDOMSSKOLER  
     
Beste logo                    ROMERIKES BLAD    
Torild Mohn  (prisutdeler) Koordinator høyere utdanning Ungt Entreprenørskap Norge
Forhåndsjuryert av Helge Pedersen Tank Design    
     
Beste reklamefilm        BUDSTIKKA    
Terje Tandberg  (prisutdeler) Adm. direktør Budstikka
Forhåndsjuryert av Budstikka    
     
Beste markedsføring                BÆRUM NÆRINGSRÅD    
Ane Maria H. Mjaaseth  (prisutdeler) Direktør Bærum Næringsråd
Morten Armand Engebretsen Partner Perplex media
Kirsten Elisabeth Lundem Kommunikasjonsrådgiver ØRAS
Line Gustavsen  Markedssjef Jessheim Storsenter
Isak S. Førre Designer og Gründer Mekom
Tonje Klæboe Art Director Bajasen
     
Beste utstilling                               LO OSLO OG AKERSHUS    
Kari Hauge  (prisutdeler) Distriktssekretær LO Oslo og Akershus
Trygve Lia Leder komite teknisk, kultur og fritid (H) Asker kommune
Ritha Håkonsen Barne og ungdomsansvarlig Lillestrømbanken
Mandana Yousefi Faglig ungdomssekretær LO Oslo og Akershus
Hilde Furdal Wold Administrasjonssjef Budstikka
Nils Tro Spesialrådgiver Etablerer Akershus
     
Beste selger (individuell pris alle) AURSKOG SPAREBANK    
Tom Robert Holtet (prisutdeler) Fagansvarlig Forsikring Aurskog sparebank
Karl Henrik Laache Kommunestyrerepresentant (V) Nannestad kommune
Astrid Galstad Leder samfunnskontakt Eidsvoll 1814
Bjørn A. Mong Student og Gründer NMBU
     
Beste nyskapende vare  FRANZEFOSS    
Michael Hansen  (prisutdeler) Salgssjef Franzefoss
Markus Molin Wang Gründer Festutstyr og M. Wang Consulting
Henrik Lundberg Student HiOA Bc. Produktdesign
Harald Olderheim Prosjektleder Kjeller Innovasjon
     
Beste nyskapende tjeste   BUSINESS INNOVATION    
Henning Harsem  (prisutdeler) Partner Business Innovation
Nils Blekeli Associate, Large Cap Leveraged Finance Nordea
Grete Bro Thuestad Prosjektleder demokratilæring Eidsvoll 1814
Liv Askevold Oppegård Gründer Festutstyr og M. Wang Consulting
     
Gastronomiprisen                      ASKO ØST    
Erik Mikkelsen  (prisutdeler) Driftsleder (kokk) ASKO Øst

Ove Engen

Christer Rødseth

Logistikkdirektør

Gründer

ASKO Øst

jr. Kokkelandslaget

Christian Holth Gründer og kokk Fjøset restaurant
     
Kulturprisen                                     UE AKERSHUS    
Magnus Devold  (prisutdeler) Komiker TV Norge
Lasse Aardal Eier Paddy sportsreiser
     
Beste sosiale entreprenør FLYTOGET    
Adelheid Sæther  (prisutdeler) Bærekraftsansvarlig Flytoget
Emma With   SOS-barnebyer
Monica Skutlaberg  Helt Partner Jobzone Lillestrøm
Harald R. Waugh Frivillighetskonsulent pleie- og omsorg Bærum kommune
     

Grønn og Genialt prisen

Klima- og miljødepartementet og Barne- og likestillingsdepartementet

Cathrine Jansen (prisutdeler)

Helge Gjørven

Beste Elevbedrift                         OSLO LUFTHAVN (OSL)

Leder pedagogisk avdeling

Rådgiver

UE Norge

UE Norge

Tonje Hesthagen  (prisutdeler) Avd. sjef kommunikasjon og samfunn OSL
     
A) Presentasjon    
Pia L. Løwe  Kunderådgiver PM Ringerike Hadeland Sparebank 1 avd. Nittedal
Yngve Aslaksrud Statsautorisert revisor BDO
Espen Bakke Spesialrådgiver Bærum Kommune
Peter W. Dyve Rådgiver Asker kommune
     
B) Intervju og utstilling    
Tone Wilhelmsen Trøen Stortingsrepresentant Akershus (H) Stortinget
Elin Steffenrud Andersen Kommunestyrerepresentant (Frp) Ullensaker kommune
Andreas Fjellheim Student NMBU Ms Entreprenørskap

Kristin Holstad Lunde

Berit Madsen

Jan Fredrik S. Breivik

Regional Manager

Ungdomskonsulent

Webutvikler og Gründer

Visit Asker og Bærum

LO Oslo og Akershus

Mekom

 

Her legger vi ut informasjon om vinnerne i løpet av arrangementsdagen. For foto kontakt John Obstfelder på e-post: John.Obstfelder@ue.no

Pressemeldinger sendes til lokal presse så snart vi rekker det.

-

Vinnere rangert etter tildelingsrekkefølge:

Utdeling mellom kl. 10-11:00

Årets Entreprenørskapsskole

Nannestad videregående skole

Årets hederspris

Lars Birger Salvesen, fylkesvaraordfører Akershus

Beste logo (videregående skole)

1. Phocus UB, Rosenvilde

2. Sleeping Beuty, Mailand

3. Anti gnagsokken, Roald Amundsen

Beste logo (ungdomsskole)

1. Karamellgutta EB, Ramstad

2. Student kokeboken EB, Torstad

3. Trashure EB, Torstad

Beste kundeopplevelse på nett (videregående skole)

1. Trees UB, Frogn

2. Phocus UB, Rosenvilde

3. Never Empty, UB Ski

Beste forretningsplan (videregående skole)

1. Find My Child UB, Ski

2. Knekk koden UB, Frogn

3. Never Empty UB, Ski

Beste reklamefilm (videregående skole)

1. KeyControl UB, Frogn

2. 4 Play UB, Rosenvilde

3. Helping Hand UB, Mailand

Beste reklamefilm (ungdomsskole)

1. Hand in Hand EB, Landøya

2. Digitec EB, Torstad

3. Hundelufterne EB, Ramstad

-

Utdeling mellom kl. 14-15:00

Beste markedsføring (ungdomsskole)

1. Mett EB, RAmstad

2, ReBagit EB, Ramstad

3. Digitec EB, Torstad

Beste utstilling (ungdomsskole)

1. Kubbefakkel EB, Aursmoen

2. Sykkelgutta EB, Aursmoen

3. Flis og Fjøl EB, Gjerdrum

Beste selger (ungdomsskole)

Hedda Edvardsen, All together EB, Aursmoen

Eskil Evjen, Kubbefakkel EB, Aursmoen

Beste nyskapende vare (ungdomsskole)

1. Fold it EB, Nordby

2. Makebookup EB, Landøya

3. Hønsenetting Dekor EB, Bråte

Beste nyskapende tjeneste (ungdomsskole)

1. Nettcup EB, Torstad

2. Sykkelgutta EB, Aursmoen

3. Pakket og klart EB, Gjerdrum

Gastronomiprisen (ungdomsskole)

1. Trashure EB, Torstad

2. De søte små EB, Hammer

3. Cookie Jar EB, Ramstad

Kulturprisen (ungdomsskole)

EB Venner, Haugjordet

Beste sosiale entreprenør (ungdomsskole)

1. Trashure EB, Torstad

2. Enkelt og greit EB, Bingsfoss

3. Nattcup EB, Torstad

Grønn og Genial prisen (ungdomsskole)

1. Matomgjøringen EB, Nordby

2. Liv for grønt EB, Nordby

3. Kaffeelskerne EB, Stav

Beste Elevbedrift i Akershus (ungdomsskole)

1. Nattcup EB, Torstad

2. Cookie Jar EB, Ramstad

3. Unge hjelpere EB, Li

 -

Utdeling mellom kl. 16-17:00

Beste markedsføring (videregående skole)

1. Knekk koden UB, Frogn

2. Trees UB, Frogn

3. Never Empty UB, Ski

Beste HR/IA-bedrift (videregående skole)

1. Knekk koden UB, Frogn

2. Noctis UB, Mailand

3. Fire Charge UB, Mailand

Størst verdiskapingspotensial (videregående skole)

1. Hook Up UB, Frogn

2. Light It UB, Frogn

3. Noctis UB, Mailand

Beste yrkesfaglige bedrift (videregående skole)

1. Hoodiflex UB, Mailand

2. Phocus UB, Rosenvilde

3. Sleeping Beauty UB, Mailand

Beste selger (videregående skole)

Aurora Wangsberg, Badeglede UB, Mailand

Kiran Garcha, Never Empty UB, Ski

Tobias Linge, Normex Trading UB, Sandvika

Beste utstilling (videregående skole)

1. Geras UB, Sandvika

2. Phocus UB, Rosenvilde

3. Find my Child UB, Sandvika

Beste innovative produkt (vare og tjeneste) (videregående skole)

1. World of Vitamins UB, Mailand

2. Drink Safe UB, Ski

3. FireCharge UB, Mailand

Beste regnskap (videregående skole)

1. Food Savers UB, Ski

2. Helping Hand UB, Mailand

3. Normex UB, Sandvika

Beste sosiale entreprenør (videregående skole)

1. Grønn Gnist UB, Frogn

2. Geras UB, Sandvika

3. Knekk koden UB, Frogn

Beste Ungdomsbedrift i Akershus (videregående skole)

1. Never Empty UB, Ski

2. Find my Child UB, Ski

3. Trees UB, Frogn

 -

Følgende Ungdomsbedrifter representerer Akershus under Norgesmesterskapet for ungdomsbedrifter på Norges Varemesse 29.-30. april.

World of Vitamins UB, Mailand (Beste innovative produkt)

Geras UB, Sandvika (Beste utstilling)

Knekk koden UB, Frogn (Beste HR/IA-bedrift)

Hook Up UB, Frogn (Størst verdiskapingspotensial)

Never Empty UB, Ski (Beste Ungdomsbedrift)

Ungt Entreprenørskap Akershus gratulerer alle vinnerne, og ønsker de NM klare bedriftene lykke til med sine forberedelser til Norgesmesterskapet!

-

(Med forbehold om eventuelle feil i liste)