GründerExpo 2014

Akershus · 11.mars 2014

Ungdomsbedrift 1. plass ProSleeve UB, Ski vgs

Foto: ProSleeve UB fra Ski videregående skole vant prisen for beste ungdomsbedrift under GründerExpo 2013.

Vil du møte kremen av fremtidige gründere og arbeidstakere. Da bør du ta deg til en tur til Norges Varemesse 11.mars 2014.

Siden august 2013 har elever fra ungdoms – og videregående skole lagt ned masse arbeid i bedriften. De har jobbet med ideer, produsert varer, laget forretningsplan, reklamert, markedsført seg, og solgt varer og tjenester. UB elevene har også vært med på forskjellige kurs som regnskap, markedsføring, personal og ledelse. Dette ble gjennomført av våre samarbeidspartnere Skatt Øst, NAV og Nordea.

 Konkurranse kriterier og påmelding til GründerExpo 2014

 

Presentasjon for UB er i rom 1 og 2. For tidspunkt, se link:

 Konkurransekriterier og påmelding. Dette er PDF-fil med konkurransekriterier, påmelding, praktiske informasjon om arrangementet, liste over innleveringsfrister, kart over Hall E 

Link: påmelding til GründerExpo 2014 for EB. Elektronisk påmelding for Elevbedrifter

Presentasjon for EB går i rom 7 og 8. For tidspunkt, se link:

På høyre side kan laste ned programmet og messemagasinet.

Et arrangement av GründerExpo sin størrelsen krever mange jurymedlemmer. Nedenfor er foreløpige bekreftede oversikt over de som vil være involvert i juryeringen av Elev- og ungdomsbedriftene. Alle jurymedlemmene stiller opp uten vederlag for å gi elevene en god og rettferdig vurdering.

Vi minner alle bedriftene om at de må være oppsøkende selgere og tiltrekke seg jurymedlemmenes oppmerksomhet. 

Pål Eskås (prisutdeler) Adm. direktør Romerikes blad
Kristoffer Vikebak (prisutdeler)                           Web og Media Specialist EnterCard Groupe
Monica Sundin (prisutdeler) Business Communication Specialist EnterCard Groupe
Michael Entström (prisutdeler) Innovation Liberator Inneox
Terje Tandberg (prisutdeler) Adm. direktør Budstikka
Monica Langeland (prisutdeler) Trade Marketing Manager Takeda Nycomed
Håvard K. Bjor Gründer og lærebokforfatter  
Knut Aandal Daglig leder Akershus Reiselivsråd
Geir Håbesland Gründer Brandgarden
Kristoffer Vikebak Web og Meda Specialist EnterCard Group
Olaf Andreas Dønnum Daglig leder Farmacon
Oddvar Paulsen (prisutdeler) Fylkesdirektør NAV Akershus
Camilla Nyquist HR rådgiver Akershus arbeidslivssenter
Aud Kristin Brevik Rådgiver Akershus arbeidslivssenter
Kjell-Åge Hjelpdahl Personalsjef Oslo Lufthavn
Siri E. Abrahamsen Partner/rådgiver Right On Consulting
Håvard Lindtvedt (prisutdeler) Senior Vice Preseident Nordea
Hedvig Halvorsen Graduate position Retail Banking Nordea
Stein Polden Prosjektbasert næringslivsleder Sporstklubben Vidar/Oslo Marathon
Stein Haakonsen Fagsjef forsikring Finans Norge
Henrik Ulrich Godaker Berge Daglig leder Akim Sparebank, ski
Kristen Eldstad Partner/Statsautorisert revisor  BDO
Eli Boran (prisutdeler) Seniorrådgiver skole og utdanning NHO Oslo og Akershus
Hildur Bernhoftsen Daglig leder Schaus Buss
Stian A. Weiseth Student NMBU/Venture Cup-ansvarlig START NMBU
Ove Engen Logistikkdirektør distribusjon ASKO Øst
Tor Eivind Nordby Vik Ass. daglig leder Nordby Maskin
Vegard Isebakke Nestleder for komité for oppvekst (A) Rælingen kommune
Georg Vestby (prisutdeler) Senterdirektør Ski storsenter
Carl "Nico" Nicolai L. Vold Senterdirektør Sandvika storsenter
Per Kristian Trøen Senterdirektør Strømmen storsenter
Bjørn Andreas Mong Student START NMBU
Geir Paulshus Sales Manager Retail EMO
Arild Honningsvåg (prisutdeler) Direktør eksterene arrangementer Norges varemesse
Beate Sletten Rådgiver Bedriftsavtaler Sparebank Oslo og Akershus
Henrik K. Gislerud Daglig leder Messekompaniet
Lene Eriksen Senterleder Mo senteret
Morten Bastrup Næringssjef Asker kommune
Pål Næss (prisutdeler) Seniorrådgiver og Gründer Innovasjon Norge
Robert Eriksen Lokalbanksjef Ringerike Hadeland Sparebank 1, avd. Nittedal
Ørjan Benonisen Team leder/avd. leder Sparebank 1 Østfold Akershus
Knut Boge Studieleder Institutt for helse, ernæring og ledelse Høyskolen i Oslo og Akershus
Erik Bakke Næringslivskontakt Aurskog og Høland kommune
Tor Danielsen Gründer og autorisert regnskapsfører Danielsen regnskap og rådgivning
Heidi Husom (prisutdeler) Spesialrevisor Skatt Øst
Svein Grane, seniorrådgiver Seniorrådgiver Skatt Øst
Irene Dompen, rådgiver Rådgiver Skatt Øst
Anne Lise H. Noren, rådgiver Rådgiver Skatt Øst
Kristin Eliesen (prisutdeler) CMO Online Norway Microsoft Norge
Solveig Schytz Leder utdanningskomiteen (V) Akershus Fylkeskommune
Mona Aronsen Partner Jobzone Lillestrøm
Lene Aarnes SOS-rådgiver utdanning/ vgs. SOS-barnebyer
Hanna Carlen  HMS-sjef Takeda Nycomed
Hilde Furdal Wold Administrasjonssjef Budstikka
Lars Birger Salvesen (prisutdeler) Varafylkesordfører (Krf) Akershus fylkeskommune
John Rognstadtangen Varaordfører (Ap) Hurdal
Ole Kristian Kaurstad Varaordfører (Sp) Nes
Anders Østensen Ordfører (Ap) Gjerdrum
Grazyna Saxegaard Rektor Aursmoen Skole
Terje Teslo Varaordfører (Sp) Eidsvoll
Eli Stensby Varaordfører (H) Ullensaker
Åge Tovan Ordfører (Ap) Lørenskog
Hanne Gro Haugland Næringssjef Bærum
Anne Marie Oddlien Varaordfører (Sp) Fet
Inge Solli Varaordfører (V) Nittedal
Nina Sandberg Ordfører (Ap) Nesodden
Tonje Andersson Olsen Ordfører (H) Enebakk
Thore Vestby Ordfører (H) Frogn
Mandana Yousefi Faglig ungdomssekretær LO Oslo og Akershus
Geir Pettersson Rådgiver Follorådet
Steinar Kristensen Daglig leder Innovasjon Gardermoen
Ida Elisabeth Krogstad Kommunestyrerepresentant (H) Ås
Gunvald Øyna Styremedlem Frogn Næringsråd
Kai Rune Tollefsen Seniorrådgiver Fylkesmannen i Oslo og Akershus
Kari Vangen 4-Konsulent Fylkesmannen i Oslo og Akershus
Øivind Eriksen Spesialrevisor Skatt Øst/Samarbeid mot svart økonomi (SMSØ)
Ane Maria H. Mjaaseth Direktør Bærum Næringsråd
Harald R. Waugh Frivillighetskonsulent Bærum kommune
Thora Helene Støren Art Director/Innovasjonsstudent NMBU / NMBU Technology Transfer
Daniel Kumar Gründer UE Alumni/GSA Alumni
Ingun Raastad Adjunkt Nannestad vgs
Kine M. Holtet Markedsføringsansvarlig Høland og Setskog Sparebank
Petter Skotland Daglig leder Ungt Entreprenørskap Akershus
Trygve Lia Kommunestyrerepresentant (Frp) Asker kommunestyre
Tore Jacobsen Nøstvik Gründer og daglig leder Eldre Event
Espen Bråthen Næringsutvikler Aurskog-Høland kommune
Anne Siri Brun Næringsutvikler Nes kommune
Sivert Wallander Bjerkely Skoleelev Kjelle vgs
Mariann Tveter Daglig leder Follo Næringsråd
Helene Kran Løvestam Gründer Tempus
Karl Henrik Laache Kommunestyrerepresentant (V) Nannestad kommune
Henrik Lundberg Daglig leder Trøgstad Auto og Bensinstasjon
Inger Solstad HR-sjef Franzefoss
Nils Blekeli Associate, Large Cap Leveraged Finance Nordea
Henning Holmen Anleggssjef Franzefoss Gjenvinning
Kay Arne Sørensen Daglig leder/politisk rådgiver (H) Joe Silver/Asker kommune
Mathilde Svinø Gründer Tempus
Elin Steffenrud Andersen Daglig leder Tut & Kjør trafikkskole
Gerd Ljunggren Personaldirektør ASKO Øst
Christian Holth Gründer og kokk Fjøset restaurant
Lise Arvesen Gründer og daglig leder Virrevapp.no
Pernille Horst Lund Næringslivskontakt og leder APS Asker produkt
Silje Aaser Lege Bærum Sykehus
Christer Rødseth Gründer jr. Kokkelandslaget
Kari Hauge Distrikssekretær LO Oslo og Akershus
Tuva Gundersen Gründer Tempus
Ann Wood Avd.leder Lillestrømbanken
Monica Skutlaberg  Helt Partner Jobzone Lillestrøm
Ida Norseng Tandberg Gründer og markedsansvarlig Eldre Event
Tonje Hesthagen  Avd. sjef kommunikasjon og samfunn OSL
Carina H. Bratli UB-lærer økonomiske fag Sandvika vgs
Michelle S. Bogen Relocation Manager Doorway to Norway
Espen Bakke Spesialrådgiver Bærum Kommune
Boje Bjerkholt Varaordfører Skedsmo kommune
Lise G. Haukeberg Rådgiver Nærings- og handelsdepartementet
Gro-Helen Randem Svendsen Rådgiver NAV Nes
Marie Lie Venjum Prosjektleder Kjeller Innovasjon
Kristin Lunde Regional Manager Visit Asker og Bærum
Line Berg Myran Student NMBU
Marley K. Singarjah Daglig leder Gründerskolen Alumni

Pressekontakt i Ungt Entreprenørskap Akershus

For foto kontakt John Obstfelder på e-post: john.obstfelder@ue.no

 

Vinnere rangert etter tildelingsrekkefølge 11. mars 2014:

Premieutdeling mellom kl. 10-11:00

Beste logo for Ungdomsbedrift (videregående skole)

1. Bluelife Sound UB, Asker vgs.

2. Norsk Creo UB, Dønski vgs.

3. Smartbag UB, Lørenskog vgs.

Beste logo for Elevbedrift (ungdomsskole)

1. Simply Sweet EB, Ramstad u.skole

2. Funny Breakfast EB, Stav u.skole

3. Morgenfuglene EB, Alværn u.skole

Beste kundeopplevelse på nett for Ungdomsbedrift (videregående skole)

1. Fotokameratene UB, Rosenvilde vgs.

2. Festens hjelper UB, Frogn vgs.

3. Sprayfleks UB, Ski vgs.

Beste forretningsplan for Ungdomsbedrift (videregående skole)

1. Fireflash UB, Ski vgs.

2. Easy Net UB, Mailand vgs.

3. Evig Ung UB, Sandvika vgs.

Beste reklamefilm for Ungdomsbedrift (videregående skole)

1. Brush It UB, Mailand vgs.

2. Pixelless UB, Rosenvilde vgs.

3. Hyped Apparel UB, Frogn vgs.

Beste reklamefilm for Elevbedrift (ungdomsskole)

1. Eggformerne EB, Solvang u.skole

2. Sommerfuglene EB, Aursmoen u.trinn

3. Flexi EB, Stav u.skole

Premieutdeling mellom kl. 14-15:00

Beste markedsføring (ungdomsskole)

1. Ompalompane EB, Bingsfoss u.skole

2. Sommerfuglene EB, Aursmoen u.trinn

3. Barnevakten EB, Ramstad u.skole

Beste utstilling (ungdomsskole)

1. Sommerfuglene EB, Aursmoen u.trinn

2. Nybakt EB, Landøya u.skole

3. Superflex EB, Torstad u.skole

Beste selger (ungdomsskole)

1. Silje Lindberg, Colour Soup EB, Bjørkelangen u.skole

1. Lars Magnus Lappen, Superflex EB, Torstad u.skole

Beste vare og tjeneste (ungdomsskole)

1. Fleksi EB, Stav u.skole

2. Ramorama EB, Gjerdrum u.skole

3. Mellomleggspapir EB, Solvang u.skole

Gastronomiprisen (ungdomsskole)

1. Rett fra sjøen EB, Landøya u.skole

2. Nybakt EB, Landøya u.skole

3. Barnas hjemmelagde, Vesong u.skole

Beste sosiale entreprenører (ungdomsskole)

1. Ompalompane EB, Bingsfoss EB

2. Sommerfuglene EB, Aursmoen u.trinn

3. Fleksi EB, Stav u.skole

Beste Elevbedrift (ungdomsskole)

1. Sommerfuglene EB, Aursmoen u.trinn

2. Stjernebakst, Landøya u.skole

3. Ompalompane, Bingsfoss u.skole

 

Premieutdeling mellom kl. 16-17:00

Beste markedsføring (videregående skole)

1. Go'Mix UB, Sandvika vgs.

2. Fire flash UB, Ski vgs.

3. Purifying Beauty UB, Nannestad vgs.

Beste HR/IA-Bedrift (videregående skole)

1. Smør og kjør UB, Mailand vgs.

2. Duplex UB, Ski vgs.

3. Fire Flash UB, Ski vgs.

Beste verdiskapingspotensial (videregående skole)

1. Vernetuppen UB, Mailand vgs.

2. Quick Zip UB, Lørenskog vgs.

3. Spray Fleks UB, Ski vgs.

Beste yrkesfaglige bedrift (videregående skole)

1. Purifying Beauty UB, Nannesyad vgs.

2. Freeze UB, Nannestad vgs.

3. Mat i nærheten UB, Hvam vgs.

Beste selger individuelt (3 personer vinner lederprogram i Canada) (videregående skole)

1. Ole Nicolai Kristiansen, Snap on Shoe UB, Frogn vgs.

1. Marte Kornstad, Fire Flash UB, Ski vgs.

1. Martine Marlene Ruud, Dream UB, Mailand vgs.

Beste utstilling (videregående skole)

1. Go'Mix UB, Sandvika vgs.

2. Fire Flash UB, Ski vgs.

3. Dørstokkmila UB, Ski vgs.

Beste innovative vare/tjeneste (videregående skole)

1. Fire Flash UB, Ski vgs.

2. Vernetuppen UB, Mailand vgs.

3. Bag-It UB, Frogn vgs.

Beste regnskap (videregående skole)

1. Bag in Bag UB, Mailand vgs.

2.Ungdom for eldre UB, Mailand vgs.

3. Fire flash UB, Ski vgs.

Beste sosiale entreprenører (videregående skole)

1. Spray Fleks UB, Ski vgs.

2. Spesialstyrken UB, Asker vgs.

3. Easy Net UB, Mailand vgs.

Beste Ungdomsbedrift (videregående skole)

1. Fire Flash UB, Ski vgs.

2. Spray Fleks UB, Ski vgs.

3. Spesialstyrken UB, Asker vgs.

 

Ungdomsbedrifter som skal representere Akershus under NM for ungdomsbedrifter på Norges Varemesse 29.-30. april:

- Smør og Kjør UB, Mailand vgs.

- Vernetuppen UB, Mailand vgs.

- Go'Mix UB, Sandvika vgs.

- Fire Flash UB, Ski vgs.

- Spray Fleks UB, Ski vgs.

 

Ungt Entreprenørskap Akershus gratulerer alle vinnerne, og ønsker de NM-klare bedriftene lykke til med sine forberedelser til Norgesmesterskapet!