GründerExpo 2013

Akershus · 13.mars 2013

Foto: Beste ungdomsbedrift i Akershus 2013: ProSleeve UB fra Ski vgs

Foto: ProSleeve UB fra Ski videregående skole vant prisen for beste ungdomsbedrift under GründerExpo 2013

Vinnerne er kåret, trykk her for å lese mer om beste elevbedrift og ungdomsbedrift 2013

Pressesenter med oversikt over alle vinnerne finner du lenger ned på siden under fanen "presse"

____________________

Vil du møte kremen av Akershus fremtidige gründere og arbeidstakere. Da bør du ta deg en tur til Norges Varemesse på Lillestrøm onsdag 13. mars der vi for første gang har samlet elevbedrifter (EB) fra ungdomsskole og ungdomsbedrifter (UB) fra videregående skole.

Siden august 2012 har elever fra ungdoms – og videregående skole lagt ned masse arbeid i bedriften. De har jobbet med ideer, produsert varer, laget forretningsplan, reklamert, markedsført seg, og solgt varer og tjenester. UB elevene har også vært med på forskjellige kurs som regnskap, markedsføring, personal og ledelse. Dette ble gjennomført av våre samarbeidspartnere Skatt Øst, NAV og Nordea.

GründerExpo er høydepunktet, men det ender ikke her for UB elevene har mulighet til å komme videre NM og EM som holdes i London i år. EB elevene har mulighet til å komme videre til Region Øst mesterskapet der de konkurrerer mot EBer fra Østfold, Oslo, Oppland og Hedmark.

På messa onsdag 13. mars fra klokken 10.00 – 18.00 er det premieutdeling, elevene viser frem sine bedrifter, konkurrer i forskjellige kategorier, samt selge produkter og tjenester.

Rigging av stand skjer tirsdag 12. mars fra klokken 15.00 – 21.00. EBer kontakter læreren sin angående rigging dagen før.  

Vi lover en messe full av kreativitet, samspill og skaperglede! Velkommen til GründerExpo 2013!

Vedlagt ligger årets messemagasin:

Program GründerExpo:

08:00-10:00  Rigging av stand

10:00-11:00  Velkommen og premieutdeling i forhåndsjuryerte klasser, ved stor scene hall E

11:00-17:00  Åpen utstilling i hall E

11:15-15:15  Presentasjoner fra elev- og ungdomsbedrifter i konkurransen Beste EB og Beste UB, rom 1 og rom 2 E hall

12:00-14:00  Lærerkurs/seminar, rom 6 E hall

14:00-15:00  Premieutdeling Elevbedrifter, stor scene E hall

15:00           Nedrigging av stand for elevbedrifter (ungdomsskole)

17:00-18:00  Premieutdeling ungdomsbedrifter, stor scene E hall

18:00           Nedrigging av stand for ungdomsbedrifter (vgs)

Årets GründerExpo foregår i Hall E på Norges varemesse 13. mars.

I år vil det være messe for både elevbedrifter (ungdomsskole) og ungdomsbedrifter (vgs). Det er foreløpig påmeldt 197 ungdomsbedrifter og 30 elevbedrifter.

Hallen åpner for rigg for elever 12. mars klokken 1500. Messehallen vil være oppe til 2100. 13. mars åpner dørene klokken 0800 for rigg. Utstyr til stand kan tas igjennom port til E hall.

Vi ber om at daglig leder for elev- og ungdomsbedriftene melder seg i informasjonsdisken til UE Akershus ved ankomst for å motta all praktisk informasjon i forbindelse med arrangementet.

De ungdomsbedriftene som deltar i konkurransen beste regnskap må levere bilagspermen sin ved ankomst

Se faktaark for mer praktisk informasjon:

Her vil du finne deltagende ungdomsbedrifter og elevbedrifter med utstillingsnummer:

Under finner du oversikt over messeområdet:

I år vil vi ha presentasjoner i to rom. Se vedlegg for din bedrifts presentasjonstid:

Bedrifter som ikke møter opp, og som ikke har meldt seg av senest en uke før arrangementet vil få en faktura på 500,- for uteblitt deltagelse. Det vil også bli ilagt en bot på 500,- dersomm bedriften rigger ned tidligere enn en halvtime før premieutdeling (UB)

I år vil det være totalt 29 konkurranser fordelt på 10 for elevbedrifter i ungdomsskolen og 19 for ungdomsbedrifter i vgs. 27 av konkurransene avgjøres av forhåndsplukkede jurymedlemmer, mens GründerExpo Special Award EB og UB avgjøres av elevene selv. Alle kategorier vil ha tre premier, bortsett fra GründerExpo Special Award.

For mer informasjon om konkurranser og messen:

Et arrangement av GründerExpo sin størrelsen krever mange jurymedlemmer. Nedenfor er foreløpige bekreftede liste over de som vil være involvert i juryeringen av ungdomsbedriftene. Tilsvarende oversikt for elevbedrifter vil bli offentliggjort nærmere selve arrangementsdagen. Alle jurymedlemmene stiller opp uten vederlag, og gir ved det en arbeidsdag til elevarbeid og for å gi elev- og ungdomsbedriftene en god og rettferdig juryering.

Vi minner alle bedriftene om at de må være oppsøkende selgere og tiltrekke seg jurymedlemmenes oppmerksomhet. 

Juryoversikt for elevbedrifter:

Anette Ganges Markedskoordinator Kjeller Innovasjon
Grazyna Saxgaard Rektor Aursmoen skole
Gry Cecilie Halvorsrud Gründer Låven klær og interiør
Henrik Lundberg Student  
Kay Arne Sørensen              Politiker, kommunestyremedlem    Asker kommune
Lise G. Haukeberg Rådgiver Nærings- og handelsdepartementet
Mari Lie Venjum Prosjektleder Kjeller Innovasjon
May Brit Børresen Lærer Nannestad skole

Juryoversikt for ungdomsbedrifter:

Abderrahim  (Abdu) Mokhtari  Rådgiver NAV Arbeidslivssenter Akershus
Anders Østensen Ordfører Gjerdrum kommune
Ane Maria H. Mjaaseth Daglig leder Bærum Næringsråd
Anita Gerø Avdelingsleder/Partner Jobzone Lillestrøm
Anne Jenny Dvergsdal   Nordea
Anne Lise Noren Førstekonsulent Skatt Øst
Arild Honningsvåg (juryleder) Direktør eksterene arrangementer Norges varemesse
Arne   Rune Gjelsvik Leder hovedutvalg utdanning og   kompetanse Akershus fylkeskommune
Beate Sletten Rogers Rådgiver Bedriftsavtaler Sparebank1 Oslo Akershus
Bente Randi Tagestad Førstekonsulent Skatt Øst
Benthe Biltvedt Leder utvalg kultur og oppvekst Oppegård kommune
Birgitte   Viddal Lunde Markedssjef Kjøpesentere Olav Thon Gruppen
Carl Nicolai Lundgreen Vold Senterdirektør Sandvika Storsenter
Eli   Stensby Varaordfører Ullensaker kommune
Elin Kubberød Associate   Professor Entrepreneurship and Innovation Universitetet for Miljø- og   Biovitenskap
Erik Bakke Næringslivskonsulent Aurskog-Høland Kommune
Farshad Teharani Acting Chairman Oslofjord Offshore Forum
Fredrik   Vegsgaard   Cappa
Geir   Petterson Rådgiver Follorådet
Geir Sand Nilsen Gründer Gründer TV
Georg   Vestby Senterdirektør Ski Storsenter
Gro   Haugland Næringssjef Bærum kommune
Harald Kvist Oldermann Kokkenens Mesterlaug Oslo
Henrik Gislerud Leder Idé og utvikling Messekompaniet
Henrik Ulrich Godager Berge Leder Follo Askim sparebank
Hilde  F Wold Administrasjonssjef Budstikka
Hilde Elisabeth Johansen Ass. fagdirektør Finans Norge
Hilde   Thorkhildsen Ordfører Nittedal kommune
Hilde Øverby Ass. Banksjef Aurskog sparebank
Hildur Bernhoftsen Daglig leder Schau's Buss
Ida   Nilsson Fagsjef Miljø Franzefoss
Inger Lise Fagerli Avdelingsdirektør NAV Akershus
Jan   Mærli Ordfører Aurskog-Høland kommune
Janne Grøtvik Uleven Seniorrådgiver Innovasjon Norge
Jens Kristian Rostad Rådgiver, Næringslivs- og   forvaltningssamarbeid Universitetet for Miljø- og   Biovitenskap
John   Harry Skoglund Ordfører Fet kommune
John Pavels Wilhelmsen Gründer og forretningsutvikler JP Wilhelmsen
John Ødbehr Ordfører Vestby kommune
Kai Rune Tollefsen Seniorrådgiver Fylkesmannen i Oslo og Akershus
Kari   Hauge Distriktssekretær LO Oslo og Akershus
Kari Helen Foss Spesialrevisor Skatt Øst
Kari   Vangen 4-H konsulent Fylkesmannen i Oslo og Akershus
Kim   Sørensen Rådgiver NITO Fag og kompetanse
Kine M Holtet Markedsføringsansvarlig Høland og Setskog Sparebank
Kjell-Åge Hjelpdahl Personalsjef OSL
Kjetil Rydland Leder Hovedutvalg plan og næring Hurdal kommune
Knut   Aandal Daglig leder Visit Follo
Knut Boge Studieleder, Institutt for   helse, ernæring og ledelse HiOA, studiested Kjeller
Kristin E. Kittelsen HR-direktør Nycomed
Lene Eriksen Property Asset   Manager, Shopping Centre Aberdeen Asset Management
Lisbeth   Hammer Krog Ordfører Bærum kommune
Mariann   Tveter Daglig leder Follo Næringsråd
Martin   Lunquist Virksomhetsleder kultur, næring, idrett og friluftsliv Nesodden kommune
Merete Hagen Schill Daglig leder Stil tekstilservice AS
Morten   Bastrup Næringssjef Asker kommune
Morten Hovland Varehussjef MAXBO Stormarked Hvam
Nina Sandberg Ordfører Nesodden kommune
Nina   Solli Regionsdirektør NHO Oslo og Akershus
Ole Kristian Kaurstad Varaordfører Nes kommune
Ove Engen Logistikkdirektør transport ASKO Øst
Per Kristian Trøen Senterdirektør Strømmen Storsenter
Per-Olav   Lauvstad Prosjektleder OREEC
Rita Håkonsen Ungdomskonsulent Lillestrømbanken
Robert Eriksen Lokalbanksjef Sparebank1 avd. Nittedal
Robert Lauritsen Markedsdirektør Lillestrøm Sportsklubb
Signe Haver Daglig leder Asker Produkt
Siv Lunde Kolrud (kun utdeler) Adm. direktør Norges varemesse
Stein Erik Lie Senterleder Romerikssenteret
Terje   Tandberg Adm. direktør Budstikka
Thore Vestby Ordfører Frogn Kommune
Tina Kanstad Dokken Filialleder Trøgstad Sparebank, avd. Fetsund
Tone Strand Molle Prosjektleder og eier Strand Invest Bærum
Tonje A. Olsen Ordfører Enebakk kommune
Tonje Fossan-Waage (juryleder) Rådgiver NAV Arbeidslivssenter Akershus
Tonje   Hesthagen Avd. sjef kommunikasjon og   samfunn OSL
Tora Varvin Leder Check in-segmentet Nordea
Vicki Olafsen Fylkesaksjonsleder Akershus TV-aksjonen
Øivind   Eriksen Spesialrevisor Skatt Øst
Øivind Nullmeier Spesialrevisor Skatt Øst
Øivind   Sand Ordfører Rælingen kommune
Øyvind Michelsen Fylkesdirektør, Plan, næring og miljø Akershus fylkeskommune

Pressekontakt i Ungt Entreprenørskap Akershus

For foto kontakt John Obstfelder på e-post: John@ue.no

 

Vinnere rangert etter tildelingsrekkefølge:

Premieutdeling mellom kl. 10-11:00

Beste logo for Ungdomsbedrift (videregående skole)

  1. ExtraLife UB, Asker vgs
  2. Nameless Clothing UB, Nannestad vgs
  3. Tempus UB, Nadderud vgs

Beste logo for Elevbedrift (ungdomsskole)

  1. Få det gjort EB, Aursmoen
  2. Wenches Pastasalat EB, Landøya
  3. Makron Pikene EB, Bråte

Beste webside for Ungdomsbedrift (videregående skole)

  1. Tempus UB, Nadderud vgs
  2. Null Krøll UB, Ski vgs
  3. Pentagon "Smartbox" UB, Asker vgs

Beste sosiale medier for Elevbedrift (ungdomsskole)

  1. Bygdemedia EB, Bråte
  2. BåndIt EB, Aursmoen
  3. Fåårbård EB, Gjerdrum

Beste forretningsplan for Ungdomsbedrift (videregående skole)

  1. Trill Tørt UB, Mailand vgs
  2. ProSleeve UB, Ski vgs
  3. Simple Security UB, Mailand vgs

Beste reklamefilm for Ungdomsbedrift (videregående skole)

  1. Promohuset UB, Rosenvilde vgs
  2. Småjobb UB, Hvam vgs
  3. Gift Helper UB, Frogn vgs

Beste brosjyre for Elevbedrift (ungdomsskole)

  1. BåndIt EB, Aursmoen
  2. Få det gjort EB, Aursmoen
  3. Makron Pikene EB, Bråte

Beste brosjyre for Ungdomsbedrift (videregående skole)

  1. Null Krøll UB, Ski vgs
  2. Ispin UB, Frogn vgs
  3. SOY UB, Den norske skolen i Rojales (ESP)

 

Premieutdeling mellom kl. 14-15:00

Beste utstilling (ungdomsskole)

  1. Makron Pikene EB, Bråte
  2. Få det gjort EB, Aursmoen
  3. BåndIt EB, Aursmoen

Beste selger (ungdomsskole)

  1. Sara Hansson Lier, BåndIt EB, Aursmoen
  2. Sofie Bjerke og Karoline Schau, Drame in the house EB, Drøbak Montessori
  3. Anne Sofie Rønnfelt, Småen EB, Alværn

Beste Produkt (ungdomsskole)

  1. Fail Production EB, Drøbak Montessori
  2. Makron Pikene EB, Bråte
  3. Småen EB, Alværn

Beste tjeneste (ungdomsskole)

  1. Få det gjort EB, Aursmoen
  2. Drama in the house EB, Drøbak Montessori
  3. BåndIt EB, Aursmoen

Beste sosiale entreprenører (ungdomsskole)

  1. BåndIt EB, Aursmoen
  2. Sukkerpikene EB, Alværn
  3. Wristlove EB, Alværn

GründerExpo Special Award 2013 (ungdomsskole)

  1. BåndIt EB, Aursmoen

Beste Elevbedrift (ungdomsskole)

  1. BåndIt EB, Aursmoen
  2. Flåårbård EB, Gjerdrum
  3. Old Passion EB, Gjerdrum

 

Premieutdeling mellom kl. 17-18:00

Beste HR/IA-Bedrift (videregående skole)

  1. Lastebilpakken UB, Mailand vgs
  2. Eldre-Event UB, Sandvika vgs
  3. Hvahvor UB, Sandvika vgs

Beste verdiskapingspotensial (videregående skole)

  1. Eldre-Event UB, Sandvika vgs
  2. 2Shoe, Nadderud vgs
  3. Komac, Sandvika vgs

Beste yrkesfaglige bedrift (videregående skole)

  1. Light me up, Nesbru vgs
  2. Promohuset, Rosenvilde vgs
  3. BoaBoden, Nesbru vgs

Beste selger individuelt (videregående skole)

  1. Frida, Portable Power UB, Asker vgs og Martin, Bli sett UB, Nadderud vgs
  2. Martine, Smart Kit UB, Nadderud vgs

Beste utstilling (videregående skole)

  1. HvaHvor UB, Sandvika vgs
  2. Rulu Adventures UB, Ski vgs
  3. ProSleeve UB, Ski vgs

Beste innovative vare (videregående skole)

  1. Trill Tørt UB, Mailand vgs
  2. Simple Security UB, Mailand vgs
  3. Light me up UB, Nesbru vgs

Beste innovative tjeneste (videregående skole)

  1. Easy Nett UB, Mailand vgs
  2. HvaHvor UB, Sandvika vgs
  3. Eldre-Event UB, Sandvika vgs

Beste markedsførings- og salgsteam (videregående skole)

  1. Geco Adventures UB, Asker vgs
  2. Mobistol UB, Sandvika vgs
  3. Bli sett UB, Nadderud vgs

Beste regnskap (videregående skole)

  1. Phone it UB, Mailand vgs
  2. Pentagon "Smartbox" UB, Asker vgs
  3. Null Krøll UB, Ski vgs

Energidesignprisen (videregående skole)

  1. Klinski UB, Dønski vgs
  2. BarneFestFikseren UB, Hvam vgs
  3. Geco UB, Asker vgs

Beste sosiale entreprenører (videregående skole)

  1. Easy Net, Mailand vgs.
  2. Inesse UF, Värmland, Sverige
  3. Trill Tørt UB, Mailand vgs

Ewb-prisen (Entrepreneurship Without Borders) (videregående skole)

  1. BarneFestFikserne UB, Hvam vgs
  2. Zip Plugs UB, Mailand vgs
  3. HvaHvor UB, Sandvika vgs

GründerExpo Special Award 2013 (videregående skole)

  1. Promohuset, Rosenvilde vgs

Beste Ungdomsbedrift (videregående skole)

  1. Prosleeve UB, Ski vgs
  2. Simple Security UB, Mailand vgs
  3. Trill Tørt UB, Mailand vgs

 

Ungdomsbedrifter som skal representere Akershus under Norgesmesterskapet for ungdomsbedrifter på Norges Varemesse 25.-26. april:

  1. ProSleeve UB, Ski vgs
  2. Geco UB, Asker vgs
  3. HvaHvor UB, Sandvika vgs
  4. Eldre-Event UB, Sandvika vgs
  5. Lastebilpakken, Mailand vgs

 

Ungt Entreprenørskap Akershus gratulerer alle vinnerne, og ønsker de NM-klare bedriftene lykke til med sine forberedelser til Norgesmesterskapet!