Studenter løser NHO-utfordringer

75 studenter fra 10 høgskoler og universitet var invitert til Nasjonal Gründercamp for å hjelpe NHO i arbeidet med å nå flere unge i næringslivet.

 

 

 ”Utform et produkt/tjeneste/konsept som gjør at unge i næringslivet ønsker NHO-medlemskap for sin bedrift” lød oppdraget fra NHO. 

 

Onsdag 28. oktober kl 1200 ble oppdraget gitt, og klokken 0800 dagen etter skulle forretningsplanene leveres.”Vi jobbet hele natten på hotellet og var først ferdige kl 0600 i dag tidlig”, forteller PPU-studentene fra Høgskolen i Hedmark.

 De færreste av studentene hadde kunnskap om NHO før gründercampen og en del av ideene som kom frem var skreddersydde markedsføringstiltak rettet mot unge i utdanning.

 

Det var intens konkurranse mellom de 16 studentlagene som deltok i den aller første nasjonale gründercampen for studenter i høyere utdanning. Vinnerlaget ble produktdesignstudentene Randi Enger, Lene Kilde og Espen Unaas ved Høgskolen i Akershus.

 

Næringspolitisk direktør i NHO, Petter Haas Brubakk, ga følgende begrunnelse:

”Vinneren har en løsning som gir nye innfallsvinkler til utfordringer som NHO står ovenfor. Samtidig har de forstått unge i næringslivet. De beskriver et konsept for hvordan NHO kan lage en myk innfasing for nyetablerte bedrifter. De har gjort god research og har også plassert løsningene i organisasjonen.”

Premien er en studietur til Brussel i samarbeid med NHO og Ungt Entreprenørskap.

 

2. plass gitt til studenter fra innovasjon og entreprenørskapsstudiet ved BI Oslo og 3. Plass gikk til PPU-studenter ved Høgskolen i Hedmark. De får dermed inngang til NHO´s årskonferanse i januar.  

 

 

 

 

 

Vinnere fra Akershus, Oslo og Hedmark sammen med jurymedlemmer.

 

 

”Alle kan ikke vinne, men dere har alle bidratt med gode ideer som NHO kan ta med seg videre”, sa jurymedlem Johan H. Andresen under premieutdelingen.

 

 

Ungt Entreprenørskap takker alle studenter, veiledere og jurymedlemmer for god innsats!

 

Aftenposten: Ungdom for nyskaping

NHO: Vant med "NHO-Gründer"

 

 

Flere bilder i bildegalleri: