Fylkesmesse for ungdomsbedrifter 2017

Østfold · 15.mars 2017

AEWA UB 16 9

AEWA UB fra Hans Nielsen Hauge videregående skole er Beste Ungdomsbedrift i Østfold i 2017. 

 
Hva gjør morgendagens næringslivsledere i dag? Onsdag 15. mars arrangerer Ungt Entreprenørskap Østfold årets fylkesmesse i Rakkestadhallen. Over 90 ungdomsbedrifter på vgs konkurrerer i 14 ulike kategorier. 

Besøk messen og la deg inspirere og imponere over kreative ideer og verdiskapende ungdommer!

ONSDAG 15. MARS 
 

08.00-10.00 Rigging av stand (det er mulig å rigge kl. 14.00-20.00 dagen før)

10.00-10.30 Åpning og premieutdeling
 Beste logo 
 Beste nettsted 
 Beste reklamefilm 
 Beste forretningsplan

10.30-15.30 Utstillingen åpen
 Ungdomsbedrifter fra Østfold viser sine varer og tjenester. 

10.45-14.00 Presentasjoner på scene (Pitch)
 Ungdomsbedrifter presenterer sine bedrifter på scenen.

15.30-16.30 Premieutdeling 
 Beste selger 
 Beste markedsføring
 Beste utstilling
 Beste innovative produkt, 
 HR-prisen
 Beste sosiale entreprenør
 Beste yrkesfaglige bedrift
 Skatteetatens pris for beste regnskap
 Beste scenepresentasjon 
 Størst verdiskapingspotensial
 Beste ungdomsbedrift

 

Skjermbilde 2017-03-02 kl. 10.33.22

Alle ungdomsbedrifter har en utstilling/stand med en bakvegg (1,95 m x 2,50 m) og to sidevegger (1,00 m x 2,50 m). Utstillingen har en gulvflate på ca. 2,0 m x 2,0 m.
NB! Det er ikke lov å stifte, tape eller lignende i gulvet. Det er heller ikke lov å male i utstillingshallen.

Veggene er av hvitmalt trefinér og de er brukt i noen år. Vi anbefaler derfor at dere tar med stoff, tapet eller lignende for å dekke veggene.

Det er tilgang til strøm i utstillingene, men dere må ta med egen skjøteledning.

Det vil være mulig å rigge fra ca. 14.00 dagen før messen. Det er lov å bruke stifter, tape og lignende på utstillingsveggene, men ALT må fjernes når messa er over.

Det er ikke lov å tilberede mat (steke/koke) i utstillingshallen. Det er heller ikke lov å spille musikk i utstillingen. Dere må ta hensyn til at det står bedrifter inntil og/eller bak dere. Vis respekt for andre utstillere og de ulike jurydeltakerne. 

Messeområde

Ungdomsbedrifter som deltar på fylkesmessen 2017. 

Stand Ungdomsbedrift Skole
1 9N9 UB Mysen vgs
2 AEWA UB HNH vgs
3 Aktivitetsgledarne UB Greåker vgs
4 Antikrøll UB Frederik II vgs
5 Attøb UB Glemmen vgs
6 Barnepass UB Malakoff vgs
7 Bag O UB Frederik II vgs
8 Bagmark UB Halden vgs
9 Barneglederne UB Glemmen vgs
10 B.B.B UB Malakoff vgs
11 Barnevokterne UB Halden vgs
12 Bil og bildeler UB Mysen vgs
13 Bilapp UB Malakoff vgs
14 Chew Chew UB Askim vgs
15 CleanUp UB Kalnes vgs
16 Comfy UB Kirkeparken vgs
17 Consilium UB Glemmen vgs
18 Easy Adapt Advertising UB Malakoff vgs
19 Copycrew UB Halden vgs
20 Current Future UB Glemmen vgs
21 Deadline UB Mysen vgs
22 Den Hjelpende Hånd UB Halden vgs
23 Doozy UB Malakoff vgs
24 Convenient Fashion UB Glemmen vgs
25 Easy Charge UB Kirkeparken vgs
26 EasyTech UB Frederik II vgs
27 Enkel Dobbeldyne UB Askim vgs
28 Et varmt hjerte UB Kirkeparken vgs
29 Evengo UB HNH vgs
30 Eventbag UB Frederik II vgs
31 Feel Fresh UB Greåker vgs
32 Femme du Monde UB Malakoff vgs
33 Fingertuppen UB Frederik II vgs
34 FPLock UB Malakoff vgs
35 Glemme PC fiks UB Glemmen vgs
36 GetMoving UB Kirkeparken vgs
37 Green Light UB Glemmen vgs
38 Grenseløs UB Greåker vgs
39 H2H Elevtjenester UB Halden vgs
40 Handlevogna UB HNH vgs
41 Halden Russeservice UB Halden vgs
42 HotCable UB Glemmen vgs
43 Imperium UB Kalnes vgs
44 Je Veux Møbler UB Kirkeparken vgs
45 Leken Livsstil UB Halden vgs
46 Knasende sprøe UB Kirkeparken vgs
47 Lekepatruljen UB Halden vgs
48 Livsglede UB HNH vgs
49 Lux UB Glemmen vgs
50 Logokondomer UB HNH vgs
51 LYMM TechSupport UB Glemmen vgs
52 Make it Easy UB Frederik II vgs
53 Mashimoni UB Mysen vgs
54 MindGame UB Kirkeparken vgs
55 Mitt Helsebånd UB Malakoff vgs
56 MobileStuff UB Askim vgs
57 Mopedtrekk UB Frederik II vgs
58 MultiConnect UB Greåker vgs
59 Mustapp UB HNH vgs
60 Mysen Elevtjenester UB Mysen vgs
61 NEA UB HNH vgs
62 Naps UB Frederik II vgs
63 Nytt og nyttig UB HNH vgs
64 Oi! UB Mysen vgs
65 Otaku Life UB Mysen vgs
66 Plakaten UB Glemmen vgs
67 Porsnes Trykkeri UB Halden vgs
68 PostPal UB Askim vgs
69 Rask elektronikk UB Glemmen vgs
70 SafetyTrace UB Malakoff vgs
71 RETROBOX UB Glemmen vgs
72 Sarcina UB Askim vgs
73 SciMar UB Greåker vgs
74 Sea & Learn UB Kirkeparken vgs
75 Skjermbeskyttelse UB Malakoff vgs
76 Society Logic UB Kirkeparken vgs
77 Solid UB Halden vgs
78 Superfryd UB Mysen vgs
79 TasteTrykkeri UB Halden vgs
80 TBF Treningstøy UB Malakoff vgs
81 Thread Art UB Glemmen vgs
82 TensjoNova UB Malakoff vgs
83 Trygg UB Kirkeparken vgs
84 Trykk og Service UB Glemmen vgs
85 Twisted Shelftable UB Askim vgs
86 UBer Design Malakoff vgs
87 Undervott UB Askim vgs
88 Ungjobb UB Malakoff vgs
89 Veldedighetshjelp UB Halden vgs
90 Vertigo Nose UB Frederik II vgs

Ungdomsbedriftene som deltar i beste UB konkurransen skal ha en scenepresentasjon (PITCH) på maks 2 minutter. 
Dere disponerer 5 trådløse håndholdte mikrofoner og styrer PowerPoint presentasjonen selv fra scenen.
Dere får varsel (gult kort) når det gjenstår 15 sekunder. 

Tider for scenepresentasjon

Tid Ungdomsbedrift Skole
1145-1200    
1 Trygg UB Kirkeparken videregående skole
2 MultiConnect UB Greåker videregående skole
3 Attøb UB Glemmen videregående skole
4 SafetyTrace UB Malakoff videregående skole
5 Undervott UB Askim videregående skole
6 AEWA UB Hans Nielsen Hauge videregående skole
7 MindGame UB Kirkeparken videregående skole
8 SciMar UB Greåker videregående skole
9 Green Light UB Glemmen videregående skole
10 Comfy UB Kirkeparken videregående skole
11 Lux UB Glemmen videregående skole
12 Twisted Shelftable UB Askim videregående skole
13 Trykk og Service UB Glemmen videregående skole
14 Mitt Helsebånd UB Malakoff videregående skole
15 Evengo UB Hans Nielsen Hauge videregående skole
16 Current Future UB Glemmen videregående skole
17 Bag O UB Frederik II videregående skole
18 Et varmt hjerte UB Kirkeparken videregående skole
19 Enkel Dobbeldyne UB Askim videregående skole
20 Society Logic UB Kirkeparken videregående skole
21 PostPal UB Askim videregående skole
22 Make it Easy UB Frederik II videregående skole
23 Glemmen PC fiks UB Glemmen videregående skole
24 Feel Fresh UB Greåker videregående skole
25 Barnevokterne UB Halden videregående skole
1300-1415    
26 Mustapp UB Hans Nielsen Hauge videregående skole
27 CleanUp UB Kalnes videregående skole
28 Solid UB Halden videregående skole
29 Je Veux Møbler UB Kirkeparken videregående skole
30 Bilapp UB Malakoff videregående skole
31 Doozy UB Malakoff videregående skole
32 MobileStuff UB Askim videregående skole
33 Eventbag UB Frederik II videregående skole
34 Barneglederne UB Glemmen videregående skole
35 Bagmark UB Halden videregående skole
36 Livsglede UB Hans Nielsen Hauge videregående skole
37 Lekepatruljen UB Halden videregående skole
38 GetMoving UB Kirkeparken videregående skole
39 TBF Treningstøy UB Malakoff videregående skole
40 Sarcina UB Askim videregående skole
41 Consilium UB Glemmen videregående skole
42 Leken Livsstil UB Halden videregående skole
43 Imperium UB Kalnes videregående skole
44 Sea & Learn UB Kirkeparken videregående skole
45 Easy Adapt Advertising UB Malakoff videregående skole
46 Plakaten UB Glemmen videregående skole
47 Fingertuppen UB Frederik II videregående skole
48 Easy Charge UB Kirkeparken videregående skole
49 TensjonNova UB Malakoff videregående skole
50 Den Hjelpende Hånd UB Halden videregående skole
51 Chew Chew UB Askim videregående skole

 

Beste logo:

 
Kirsten Gløckner Gunnerud Suveren kommunikasjon
   
Beste kundeopplevelse på nett:  
Magnus Kristiansen The Pitch
   
Beste forretningsplan:  
Kolbjørn Røstelien Sparebank1 Østfold Akershus
Jon Kalnes Embriq
   
Beste reklamefilm:  
Trond Atle Bokerød Nordic Media lab
   
Beste markedsføring:  
Jens Kristian Gulbrandsen  Nexans
Jens-Petter Berget Halden kommune
Frederikke Stensrød Næringshagen Østfold
Atle Andreassen I-Pack
Jon Erik Stensrød Nøst SB
Hilde Marie Wold Drivhuset
   
Beste innovative produkt:  
Glenn Lund Østfold Energi
Anne Wold Anne Wold
Gjermund Karlsen ATEA
Ivar Listerud Moss To-Takt
   
Beste utstilling:  
Arne Morten Johannessen Podium
Heidi Wang Erlandsen  Skolelederforbundet
Gerd G Corneliussen Fylkesmannen 
Camilla E. Sørensen Fredrikstad kommune
Stein Erik Lauvås Stortingspolitiker
Linda Engsmyr Sarpsborg kommune
Alf-Petter Halvorsen  
Joachim Gustavsen JYB
Mikael Nilsson Søyland Nøst SB
Endre Steinbru Borregaard
   
Beste selger (individuell konkurranse):  
Kirsti Hjortaas Borregaard
Ingunn G. Heltvedt Podium AS
Kevin Hermansson KGH Customs
Kjell Hagen Sparebankstiftelsen
Svein Roald Hansen Stortingspolitiker
Janne Cathrine Eidissen Østfold fylkeskommune
Svein Larsen Sarpsborg kommune
Dan Mario Røian JBY
Henning Blindheim HB Invest
Frank Remy Sand Fresenius Kabi
   
Beste yrkesfaglige bedrift:  
Anita Smedstuen Hafslund
Geir Bakken Installatøren
Anne Kristine Holstad Arbeidstilsynet
Jon Arne Häll Nexans
   
Skatteetatens pris for beste regnskap:  
Anne Lise H. Noren Skatteetaten
Svein Grane Skatteetaten
Kari Helene Foss Skatteetaten
   
Beste HR-bedrift:  
Elise Johannessen NAV Arbeidslivssenter
Steinar Friberg NAV Arbeidslivssenter
Monica Brox Arbeidstilsynet
Henrik Holter Nøst SB
   
Beste sosiale entreprenør:  
Karianne Nyheim Stray NAV Arbeidslivssenter
Therese Thorbjørnsen NAV Arbeidslivssenter
Kåre Lenton JYB
Nina Krafft Skolleborg Aremark frivilligsentral
   
Beste scenepresentasjon  
Espen Holtan Ung Kultur Østfold
Lars Erik Antonsen Sarpsborg kommune
Irene Østbø Fredrikstad kommune
   
Størst verdiskapingspotensial:   
Jon Tørmoen SpareBank1 Østfold Akershus
Brage Ivar Evjen SpareBank1 Østfold Akershus
Bodil Elisabeth Skaug Hansen SpareBank1 Østfold Akershus
Kristin Elisabeth Gerhardt SpareBank1 Østfold Akershus
   
Beste Ungdomsbedrift:  
Kolbjørn Røstelien SpareBank1 Østfold Akershus
Bjørn Horten Portalene
Hege Aatangen NAV Østfold
Terje Beck NELFO

Pressekontakt: Wenche Wærner, wenche@ue.no, mobil 93 43 78 00

Pressemeldinger sendes til lokal presse så snart vi rekker det i løpet av kvelden.
Bilder fra messen og av vinnere publiseres på Flickr: FYLKESMESSA 2017. Foto: UE Østfold. 

 

Beste ungdomsbedrift - i samarbeid med Sparebank 1 Østfold Akershus
1. plass:  AEWA UB, Hans Nielsen Hauge vgs
2. plass:  MindGame UB, Kirkeparken vgs
3. plass:  SciMar UB, Greåker vgs

Størst verdiskapingspotensial - i samarbeid med Sparebank 1 Østfold Akershus
1. plass:  AEWA UB, Hans Nielsen Hauge vgs
2. plass:  SafetyTrace UB, Malakoff vgs
3. plass:  Comfy UB, Kirkeparken vgs

Beste yrkesfaglige bedrift - i samarbeid med Hafslund
1. plass:  Convenient Fashion UB, Glemmen vgs
2. plass:  DeadLine UB, Mysen vgs
3. plass:  Lux UB, Glemmen vgs

Beste innovative produkt - i samarbeid med Østfold Energi
1. plass:  AEWA UB, Hans Nielsen Hauge vgs
2. plass:  SciMar UB, Greåker vgs
3. plass:  Comfy UB, Kirkeparken vgs

Beste scenepresentasjon
1. plass:  Make it Easy UB, Frederik II vgs
2. plass:  Livsglede UB, Hans Nielsen Hauge vgs
3. plass:  Fingertippen UB, Frederik II vgs

Spleiselagets regnskapspris
1. plass:  Knasende sprøe UB, Kirkeparken vgs
2. plass:  Convenient Fashion UB, Glemmen vgs
3. plass:  Attøb UB, Glemmen vgs

Beste HR-Bedrift - i samarbeid ned NAV Østfold
1. plass:  AEWA UB, Hans Nielsen Hauge vgs
2. plass:  Easy Charge UB, Kirkeparken vgs
3. plass:  TensjoNova UB, Malakoff vgs

Beste sosiale entreprenør
1. plass:  Mashimoni UB, Mysen vgs
2. plass:  Livsglede UB, Hans Nielsen Hauge vgs
3. plass:  9N9 UB, Mysen vgs

Beste markedsføring
1. plass:  SafetyTrace UB, Malakoff vgs
2. plass:  TensjoNova UB, Malakoff vgs
3. plass:  Mustapp UB, Hans Nielsen Hauge vgs

Beste utstilling
1. plass:  AEWA UB, Hans Nielsen Hauge vgs
2. plass:  Mashimoni UB, Mysen vgs
3. plass:  TensjoNova UB, Malakoff vgs

Beste selger - i samarbeid med Borregaard
1. plass:  Arta Lajqi, SafetyTrace UB, Malakoff vgs
2. plass:  André Lier, AEWA UB, Hans Nielsen Hauge vgs
2. plass:  Nora Marchich, Attøb UB, Glemmen vgs

Beste logo  
1. plass:  MindGame UB, Kirkeparken vgs
2. plass:  AEWA UB, Hans Nielsen Hauge vgs
3. plass:  Bilapp UB, Malakoff vgs

Beste kundeopplevelse på nett  
1. plass:  AEWA UB, Hans Nielsen Hauge vgs
2. plass:  Trykk og Service UB, Glemmen vgs
3. plass:  Attøb UB, Glemmen vgs

Beste forretningsplan   
1. plass:  MindGame UB, Kirkeparken vgs
2. plass:  Comfy UB, Kirkeparken vgs
3. plass:  MultiConnect UB, Greåker vgs

Beste reklamefilm  
1. plass:  Livsglede UB, Hans Nielsen Hauge vgs
2. plass:  Imperium UB, Kalnes vgs
3. plass:  EasyTech UB, Frederik II vgs