PRESSESERVICE NM UB 2016

PRESSESERVICE NM UB 2016

NM for Ungdomsbedrift: En storstilt mønstring for unge innovatører (pressemelding)

Bilder på Flickr  HER. Foto: Ungt Entreprenørskap.   
Program  HER
Oversikt over alle ungdomsbedriftene med forretningsideer og kontaktinformasjon ligger HER.  

 

Beste Ungdomsbedrift - prisutdeler: Dilek Ayhan, statssekretær i Nærings- og fiskeridepartementet 

1. plass:HidePark UB, Kristen vgs Trøndelag, Sør-Trøndelag
2. plass: Alltid Tørr UB, Ski vgs, Akershus
3. plass: Trønderplast UB, Mære Landbruksskole, Nord-Trøndelag
Juryens begrunnelse

 

Ferdprisen for størst verdiskapingspotensial - prisutdeler: Are Dragesund, porteføljeforvalter, Ferd

1. plass: Sea Level UB, Romsdal vgs, Møre og Romsdal 
2. plass: Drapé UB, Hetland vgs, Rogaland
3. plass: Organizer UB, Raufoss vgs, Oppland
Juryens begrunnelse
 

 
ManpowerGroups pris for beste HR-bedrift - prisutdeler: Maalfrid Brath, konsernsjef, ManpowerGroup

1. plass: First Meal UB, Karmsund vgs, Rogaland
2. plass: Champion UB, Frogn vgs, Akershus
3. plass: MagnoCare UB, Mailand vgs, Akershus
Juryens begrunnelse

 

Spleiselagets regnskapspris - prisutdeler: Ingebjørg Harto, direktør for næringslivspolitikk, NHO

1. plass: Easy Bake UB, Lister vgs, Vest-Agder
2. plass: Motion UB, Hamar Katedralskole, Hedmark
3. plass: Érimos Mafura UB, Gjøvik vgs, Oppland
Juryens begrunnelse

 

Beste utstilling - prisutdeler: Lennart Johansson, kommersiell direktør, Norges Varemesse

1. plass: First Meal UB, Karmsund vgs, Rogaland
2. plass: Braut UB, Færder vgs, Vestfold
3. plass: Ski Cork UB, Kongshavn vgs, Oslo
Juryens begrunnelse

  
Beste selger - prisutdeler: Vidar Hovland, ungdomssekretær, Handel og kontor i Norge

1. plass: Bartek Sarkowski, PowerWalk UB, Oslo Handelsgymnasium, Oslo
2. plass: Sigurd Tjernes, SCord UB, Halden vgs, Østfold
3. plass: Marte Møllestad, SpiceGirls UB, Møglestu vgs, Aust-Agder
Juryens begrunnelse 
 

Shells innovasjonspris - prisutdeler: Lillian Aasheim, kommunikasjonssjef i Norske Shell

1. plass: Sea Level UB, Romsdal vgs, Møre og Romsdal
2. plass: RENKO UB, Samisk vgs, Finnmark
3. plass: InfinityCharger UB, Lambertseter vgs, Oslo
Juryens begrunnelse

 
Gastronomiprisen - prisutdeler: Julia Sanna Maria Brännström Nordtug, politisk rådgiver, Landbruks- og matdepartementet 

1. plass: First Meal UB, Karmsund vgs, Rogaland
2. plass: Tørkling UB, Senja vgs, Troms
3. plass: Brød-rett-hjem UB, Stranda vgs, Møre og Romsdal
Juryens begrunnelse

 
Beste yrkesfaglige bedrift - prisutdeler: Hege Schøyen Dillner, konserndirektør stab, Veidekke

1. plass: Håmmar og spikar UB, Leksvik vgs, Nord-Trøndelag
2. plass: Max UB, Akademiet vgs, Rogaland
3. plass: SMIDIG UB, Odda vgs, Hordaland
Juryens begrunnelse
  

Beste sosiale entreprenør - prisutdeler: Bjarte Arnesen, produktsjef, Q-meieriene

1. plass: MagnoCare UB, Mailand vgs, Akershus 
2. plass: InJob UB, Tjora Storm vgs, Sør-Trøndelag
3. plass: Barnas Kjøkken UB, Metis Akademiet vgs, Hordaland
Juryens begrunnelse

Nordeaprisen for beste forretningsplan - prisutdeler: Halvor Danielsen, Deputy Head of Business Banking i Nordea Norge  

1. plass: aDAPt UB, Flora vgs, Sogn og Fjordane
2. plass: SkiCork UB, Kongshavn vgs, Oslo
3. plass: Brød-rett-hjem UB, Stranda vgs, Møre og Romsdal
Juryens begrunnelse

Vismas pris for beste kundeopplevelse på nett - prisutdeler; 

1. plass: BioBam UB, Sandvika vgs, Akershus
2. plass: Flexi Box UB, Spjelkavik vgs, Møre og Romsdal
3. plass: Style Benefits UB, Akademiet vgs Ålesund, Møre og Romsdal
Juryens begrunnelse 
   

Beste reklamefilm - prisutdeler: Tone Pettersen, prosjektleder, Kunnskapsparken Origo

1. plass: Engage UB, Spjelkavik vgs, Møre og Romsdal
2. plass: Lokk UB, Arendal vgs, Aust-Agder
3. plass: Clean Coffee UB, Dahlske vgs, Aust-Agder
Juryens begrunnelse

Beste logo - prisutdeler: Hans Erik Møller, grafisk designer i Tank Design

1. plass: MatFatet UB, Foss vgs, Oslo
2. plass: Ubersound UB, Glemmen vgs, Østfold
3. plass: 50/50 UB, Porsgrunn vgs, Telemark
Juryens begrunnelse

EwB-prisen - prisutdeler: Tor Kåpvik, fung. administrerende direktør i Ungt Entreprenørskap Norge

1. plass: Self Care UB, Dalane vgs, Rogaland
Juryens begrunnelse

  

Beste markedsføring - prisutdeler: Sindre Fossum Beyer, konsulent i Try reklamebyrå 

1. plass: Generasjon Prestasjon UB, Ålesund vgs, Møre og Romsdal
2. plass: KjøleskAPP UB, Thora Storm vgs, Sør-Trøndelag
3. plass: Kjærlighetsbarna UB, Odda vgs, Hordaland
Juryens begrunnelse