GründerExpo

Akershus · 28.februar 2018

Vinnere_17

NM og RØM vinnere fra GründerExpo 2017.

Vil du møte kremen av Akershus fremtidige gründere og arbeidstakere? Da bør du ta deg en tur til Norges Varemesse på Lillestrøm onsdag 28. februar 2018.

Siden august 2017 har elever fra ungdoms – og videregående skole lagt ned masse arbeid i bedriften. De har jobbet med ideer, produsert varer, laget forretningsplan, reklamert, markedsført seg, og solgt varer og tjenester. UB-elevene har også vært med på forskjellige kurs som regnskap, markedsføring, personal og ledelse. Dette ble gjennomført av våre samarbeidspartnere Skatt Øst og NAV Arbeidslivssenter.

På messa onsdag 28. februar fra klokken 10.00 – 16.30 viser elevene frem sine bedrifter, konkurrer i forskjellige kategorier og salg av produkter.

Prisutdeling EB er klokken 15.00 - 16.00 for Elevbedrifter fra ungdomsskolen.

Prisutdeling UB er klokken 17.00 - 18.00 for Ungdomsbedrifter fra videregående skole.

Vi lover en messe full av kreativitet, samspill og skaperglede! Velkommen til GründerExpo 2018.

PROGRAM

(Med forbehold om endringer)

TIRSDAG 27. FEBRUAR
15.00 - 21.00        Mulighet for rigging av stand for de som ønsker å komme dagen før.
            
                            Panelintervju og scenepresentasjon for Beste Ungdomsbedrift.
ONSDAG 28. FEBRUAR
08.00 - 09.45        Rigging av utstillingene
09.00 - 10.00        Jurymøte
10.00 - 11.00        Velkommen, og prisutdeling i forhåndsjuryerte klasser
11.00 – 16.30         Åpen utstilling for Ungdomsbedrifter
                             Juryen besøker utstillingene
11.00 – 14.15         Åpen utstilling for Elevbedrifter
                             Juryen besøker utstillingene
11.15 – 14.00         Presentasjoner for deltakere til prisen Beste Elevbedrift.
 

12.00 - 14.00          Lærerkurs for EB-lærere og UB-lærere

15.00 - 16.00          Prisutdeling ved hovedscene for elevbedrifter.
        
17.00 – 18.00         Prisutdeling ved hovedscene for ungdomsbedrifter.

For info om hva de forskjellige konkurransene innebærer, last ned heftet "Konkurranser og påmelding" her:

https://indd.adobe.com/view/9c8eb621-89cb-415c-acbf-d65af136a844

Hva skjer 27. februar 2018, altså dagen før selve messa?

Da er det scenepresentasjon og panelintervju for bedrifter som skal konkurrere i Beste Ungdomsbedrift. Det starter klokken 15.00. Dere vil få mer info om dagen når fristen for innlevering av delårsrapport er ute, altså 1. februar.

For info om hva de forskjellige konkurransene innebærer, last ned heftet "Konkurranser og påmelding" her:

https://indd.adobe.com/view/068a3cfb-9b1f-4b71-a166-ac0f263b5169

UNGDOMSBEDRIFT? Meld deg på her innen 11. desember: https://ue2.wufoo.eu/forms/swozbhy1b5nooc/ PÅMELDINGSFRISTEN ER UTE!

ELEVBEDRIFT? Meld deg på her innen 15. januar: https://ue2.wufoo.eu/forms/wq21k581vki83j/ PÅMELDINGSFRISTEN ER UTE!

INNLEVERINGSLINKER TIL UNGDOMSBEDRIFT

1. Beste kundeopplevelse på nett Frist: 1. februar LAST OPP BIDRAG HER FRISTEN ER UTE
2. Beste forretningsplan Frist: 1. februar LAST OPP BIDRAG HER FRISTEN ER UTE
3. Bærekraftprisen Frist 1. februar LAST OPP BIDRAG HER FRISTEN ER UTE
4. Beste markedsføring Ingen frist Ingen opplastning
5. Beste HR/IA-bedrift Ingen frist Ingen opplastning
6. Størst verdiskapingspotensial Ingen frist Ingen opplastning
7. Beste yrkesfaglige bedrift Frist: 1. februar LAST OPP BIDRAG HER FRISTEN ER UTE
8. Beste selger Ingen frist Ingen opplastning
9. Beste utstilling Ingen frist Ingen opplastning
10. Beste innovative produkt Ingen frist Ingen opplastning
11. Beste regnskap Frist: 15. februar LAST OPP BIDRAG HER
12. Beste sosiale entreprenør Ingen frist Ingen opplastning
13. Beste samarbeid med næringslivet Frist: 1. februar LAST OPP BIDRAG HER FRISTEN ER UTE
14. Beste Ungdomsbedrift

Delårsrapport: 1. februar

Presentasjon: 15. februar

LAST OPP DELÅRSRAPPORT HER FRISTEN ER UTE

LAST OPP PRESENTASJON HER

INNLEVERINGSLINKER TIL ELEVBEDRIFTER

1. Beste logo Frist: 1. februar LAST OPP BIDRAG HER FRISTEN ER UTE
8. Beste reklamefilm Frist: 1. februar LAST OPP BIDRAG HER FRISTEN ER UTE
12. Beste Elevbedrift: Presentasjon Frist: 15. februar LAST OPP BIDRAG HER

Info om stand

Dere må huske å bestille strøm når dere melder dere på.

Strøm for de som har bestilt:

• 500 W strøm til hver stand med en dobbel stikkontakt.

Innvendige mål på stands:

• 2,49 meter høy (alle vegger)

• 1,96 meter bred (bakvegg)

• 1,00 meter dyp (sidevegg) + 0.96 meter i utvidelse forover (uten sidevegg, men med drager). Utforming av utstillingen må være innenfor målene som er oppgitt. Dere har selv ansvar for hvordan og hva dere skal fylle utstillingen med.

Dere kan ikke:

• Flytte vegger.

• 0,96 meter som er uten sidevegg, men med drager kan ikke dekkes for med hengende eller stående gjenstander pga utstillingsnaboer på hver side. Dere kan        ødelegge hverandres utstilling.

• Dere kan ikke ta med levende dyr pga allergi.

Stand1

GründerExpo 2018    
KONKURANSER OG PRISUTDELERE (med forbehold om endringer i jurysammensetning)  
     
UNGDOMSBEDRIFTER fra VIDEREGÅENDE SKOLER  
     
Offisiell åpning Akershus fylkeskommune  
Lars Birger Salvesen Fylkesvaraordfører (Krf) Akershus fylkeskommune
     
Forhåndsjuryerte konkurranser (prisutdeling kl. 10:00-11:00)  
1. Beste kundeopplevelse på nett (UB) 31 EnterCard Group  
Melita Ringvold (prisutdeler) Department Manager Corporate Brand and Communications PR & Media relations Entercard Group
Marita Nordli   Entercard Group
Monica Sundin   Entercard Group
Kristoffer Barbøl Vikebak   Entercard Group
     
2. Beste forretningsplan (UB) 69 Nordea  
Jan Helge Sæterstrand (Prisutdeler)   Nordea
Erik Solvik   Nordea
Birger Rasmussen   Nordea
     
     
Konkurranser 28. februar (prisutdeling kl. 17:00-18:00)    
3. Bærekraftprisen (UB) 19 Storebrand  
Ellen-Carine Stenrud (Prisutdeler) Investor Relations Officer Storebrand
Henrik Andersson (Prisutdeler) HR - Emplyer Branding Storebrand
Eline B. Lorentzen Museumspedagog Eidsvoll 1814
Terje Tandberg Adm. direktør Budstikka
     
4. Beste markedsføring (UB) 104 Takeda  
Thomas Mogan (prisutdeler) Innovation & Customer Excellence Director Takeda
Jan Erik Lorentzen Senior Marketing Specialis Entercard Group
Kari Hillesland Markedskoordinator Explorius Education
Morten Bastrup Næringssjef Bærum kommune
Sissel Breda Rogne Gründer og daglig leder Zirius kompetanse
Tor Martin Olsen Daglig leder Animer
Tove Taalelsen Blogger Travel Queen
Vidar Mørch Markeds- og kommunikasjonssjef Museene i Akershus
     
5. Beste HR/IA-bedrift (UB) 79 NAV arbeidslivssenter Akershus  
Øystein Sjøtveit (kun prisutdeler) Avdelingsdirektør NAV arbeidslivssenter Akershus
Maria Julnes Gram (juryleder) Rådgiver NAV arbeidslivssenter Akershus
Frederik Strindberg HR rådgiver og HMS ansvarlig Norsk Folkehjelp
Martine Løkka (Tidligere NM vinner SB Beste HR-IA bedrift) Masterstudent 5. år, organisasjon, ledelse og arbeid Universitetet i Oslo
Jan Erik Forseth Daglig leder Briga
Maria Obstfelder Masterstudent 5. år, organisasjon, ledelse og arbeid Universitetet i Oslo
Siri E. Abrahamsen Fasilitator/rådgiver Livet & Lederskapet
     
6. Størst verdiskapingspotensial (UB) 61 Nordea  
Håvard Lindtvedt (prisutdeler) Avdelingsbanksjef Nordea
Leif Frode Onarheim Varaordfører (H) Asker kommune
Mads Tefre Rydholt Managing Partner Norway Hudson Nordic
Randi Maardalen Head of Marketing Execution Entercard Group
Sandra Hovland  Business Strategist & Client Transformation Officer Devoteam Fornebu Consulting
Siw D. Steen Direktør forretningsutvikling Orkla Food Ingredients
     
7. Beste yrkesfaglige bedrift (UB) 34 ASKO Øst  
Gjermund Strømnes (Prisutdeler) Transportsjef ASKO Øst
Svein Nordnes (Prisutdeler) Driftsleder RL/SL ASKO Øst
Gunvor Eldegard Prosjektleder yresfagløftet Akershus fylkeskommune
Stein Polden Opplæringskonsulent Service og samferdsel opplæringskontor
     
8. Beste selger (individuell konkurranse) (UB) Thon Eiendom  
Per Kristian Trøen (prisutdeler) Senterdirektør Strømmen Storsenter
Bjørn Skovli Daglig leder Oppover kommunikasjon
Gro Collet Senterdirektør Ski Storsenter
Kathrine S. Ingerø Senterdirektør Sandvika Storsenter
Line Gustavsen Markedssjef Jessheim Storsenter
Martin Askautrud  Salgssjef Partnersalg TV2
     
9. Beste utstilling (UB) 153 Norges Varemesse  
Andreas Ljones (kun prisutdeler) Leader New business & Partnership Events Norges Varemesse
Eli Næsfeldt Prosjektleder Norges Varemesse
Kim Erik Hansen Salg- /prosjektleder Messekompaniet
Kirsti Kierulf Gründer og Fylkestingsrepresentant (H) Akershus fylkeskommune
Melita Ringvold Head of Communications and citizenship Entercard Group
Reidar Myrvang Gründer og daglig leder Lederrådgivning
Tarjei Evensen Gründer og daglig leder Design
Thomas Jansen Butikksjef Meny Skedsmo senter
Turid Kristensen Stortingsrepresentant (H) Stortinget
     
10. Beste innovative produkt "vare og tjeneste" (UB) 75 Byggmakker Handel  
Runar Didriksson (prisutdeler) Salgssjef Retail Byggmakker Handel
Cecilie Hänninen Rådgiver, seksjon for næring Akershus fylkeskommune
Edgar Valdemanis Rådgiver Seniorvikarene
Lone Sletten Daglig leder Athenas AS
Michal Hika Innovasjons Catalyst  Telia Company
Thor Ole Fongaard Daglig leder Follo Næringsråd
     
11. Spleiselagets regnskapspris (UB) 69 Skatt Øst  
Ann Kjersti Kjeia Sletten (Kun prisutdeler) Regiondirektør Skatt øst Skatt Øst
Anne Lise H. Noren Seniorrådgiver Skatt Øst
Irene Dompen Rådgiver Skatt Øst
Lars Erik Aamodt Rådgiver Skatt Øst
Svein Grane Seniorrådgiver Skatt Øst
     
12. Beste sosiale entreprenør (UB) 57 Raadmannen  
Torgeir Stensli (prisutdeler) Gründer Raadmannen
Lars Birger Salvesen Fylkesvaraordfører (Krf) Akershus fylkeskommune
Aina Berntsen Seksjonsleder, fagopplæring forvaltning Akershus fylkeskommune
Helene Lie  Seniorrådgiver Norges Vel
Hilde Helland  Gründer og daglig leder Kolibri Omsorg
Marthe-Stine Tveter Virksomhetsleder Akershus Fylkeskommune - Veiledningssentrene 
     
13. Beste samarbeid med næringslivet (UB) 23 Aspelin Ramm Eiendom  
Mette Saastad  (prisutdeler) Eiendomsforvalter Rosenholm Campus Aspelin Ramm Eiendom
Aarstein Rebne Nærings- og utviklingsansvarlig Nittedal kommune
Jonas Drage Søreng Senior Partner Manager Entercard Group
Jørn Høye Faglig leder salg og marked Briga
     
14. Beste Ungdomsbedrift Akershus (UB) 57 Akershus fylkeskommune  
Lars Birger Salvesen (Prisutdeler) Fylkesvaraordfører (Krf) Akershus fylkeskommune
     
Panelintervju (27. februar)    
Gruppe 1:    
Sille Solberg Ansv. for vgs. og høgskole, nestleder Ungt Entreprenørskap Østfold
Morten Molin Wang Studen / Høgskolen i Kristiania UE Alumni
Thomas Rostad Student / Handelshøyskolen BI UE Alumni
     
Gruppe 2:    
Henrikke Ulvund Prosjektkoordinator Ungt Entreprenørskap Norge
Karoline Ruud Serviør og lugarpike Hurtigruten/UE Alumni
Stian Taalesen Student / Handelshøyskolen BI UE Alumni
     
Presentasjon fra scene (27. februar)    
Gruppe 1:    
Markus Molin Wang Gründer  Festutstyr
Athina Holm Veberg Student / Copenhagen Business School UE Alumni
Martine Marlene Ruud Student / Høgskolen i Lillehammer UE Alumni
     
Gruppe 2:    
Victoria Bjelke Stein Student / Copenhagen Business School UE Alumni
Lotte Bugge Øen Student / Handelshøyskolen BI UE Alumni
Siri Andrine Bakken  Butikkmedarbeider Florine Blomster/UE Alumni
     
     
Salgssamtale ved stand 28. februar)    
Gruppe 1:    
Karoline Ruud Serviør og lugarpike Hurtigruten/UE Alumni
Athina Holm Veberg Student Copenhagen Business School UE Alumni
Morten Molin Wang Studen / Høgskolen i Kristiania UE Alumni
     
Gruppe 2:    
Martine Marlene Ruud Student / Høgskolen i Lillehammer UE Alumni
Markus Molin Wang Gründer  Festutstyr/UE Alumni
Victoria Bjelke Stein Student / Copenhagen Business School UE Alumni
     
     
Delårsrapport (Forhåndsjuryering + 28. februar)  
Kari Bjørnø Vangen Førstekonsulent  Fylkesmannen Oslo og Akershus
Hans-Henrik Hartmann Underdirektør Skatt Øst
     
Innplasseres senere:    
Erik Bakke Næringslivskontakt Aurskog-Høland kommune
Geir Roger Bjerkan eller Leif Ole Håvardsrud   Sparebank 1 Ringerike Hadeland Avd. Nittedal
Silje Katinka Jansen Prosjektleder Norges miljø og biovitenskapelige universitet
     
     
ELEVBEDRIFTER fra UNGDOMSSKOLER    
     
Forhåndsjuryerte konkurranser (prisutdeling fra kl. 10:00)  
1. Beste logo (EB) 73 Xidé  
Lisbeth Øyen (Prisutdeler) Grafisk designer - avdelingleder Xidé
     
2. SoMe-prisen (sosial medier) (EB) 54 Kvinner i business  
Heidi Brandt (Prisutdeler) Markedssjef  Norgesgruppen Servicehandel
Toril Flåskjær Hotelldirektør Scandic Fornebu
Silje Oldebråten  Styremedlem Kvinner i Business
     
3. Beste reklamefilm (EB) 24 Mailand vgs  
Anne Lise Nygård (prisutdeler) Lærer, Medier og kommunikasjon Mailand vgs.
Håkon Kvalsnes (juryleder) Lærer, Medier og kommunikasjon Mailand vgs.
     
     
Konkurranser 28. februar (prisutdeling kl. 15:00-16:00)    
4. Beste profilering (EB) 125 Aurskog Sparebank  
Helene Enger Skjønnhaug (prisutdeler) Markedssjef Aurskog Sparebank
Cathrine Arnesen Produsent/prosjektleder Stang Media
Julia Sofie Rosseland Hansen Faglig Ungdomssekretær LO, distriktskontoret Oslo og Akershus
Kristin Holstad Daglig leder Visit Asker og Bærum
Maria Hoff Aanes Næringssjef Skedsmo kommune
Maria Prestø Lærer kunst og håndvek Rotnes ungdomsskole
  Student, master i entreprenørskap og innovasjon Norges miljø- og biovitenskapelige universitet
Vibeke Glosli Daglig leder Asker sentrum
     
5. Beste selger (Individuell konkurranse) (EB) Høland og Setskog Sparebank  
Kine M. Holtet (prisutdeler) Banksjef PM Høland og Setskog Sparebank
Gry Skådinn Prosjektleder Bærum Næringsråd
Jarle Henriksen Salgsdirektør Corporater
Marianne Bjølgerud Daglig leder Fet Spareforening Fet Næringsråd
Thomas Rostad Student Handelshøyskolen/BI
Tom Staahle Ordfører (Frp) Ullensaker kommune
     
6. Beste vare (EB) 57 Franzefoss  
Inger Solstad (prisutdeler) Personalsjef Franzefoss
Annelise B. Kullmann Prosjektingeniør MHTech
Helle Johnsrud Student, master i entreprenørskap og innovasjon Norges Miljø- og biovitenskapelige universitet
Ola Rønne Arkeolog/ansvarlig for pilgrimsledene i Akershus Akershus fylkeskommune
     
7. Beste tjeneste (EB) 22 Romerikes blad  
Anita Eriksen (prisutdeler) Regional markedskoordinator Romerikes Blad
Roger Wangberg Kommunestyrerepresentant (V) Fet kommune
     
8. Beste smaksopplevelse (EB) 34 Akershus fylkeskommune (Kantine)  
Thomas Furuly (prisutdeler) Kantineleder/fagutdannet kokk Akershus fylkeskommune
Andrea Obstfelder Student Bioteknologi og kjemi / MET Universitet Ferskvare MENY (deltid)
Jens Petter Seljebu Markedssjef Eureca Engros
Lillian Jahr Otterholt Spesialrådgiver strategi og samfunnsutvikling Lørenskog kommune
     
9. Beste samarbeid med næringslivet (EB) 43 Lillestrømbanken  
Ritha Håkonsen (prisutdeler) Barne og ungdomsansvarlig Lillestrømbanken
Anita Gerø Avdelingsleder/parter Job Zone Lillestrøm
Camilla Håltem  Næringssjef Lørenskog kommune
Gunnar Apeland Daglig leder Sørum Næringsforening
     
10. Beste grønne entreprenør (EB) 46 Fretex Øst-Norge  
Arnt Willy Hjelle Salgs og markedssjef Fretex Miljø
Eivind Madsen HR-sjef Fretex Miljø
Mari Fjellstad Stensvåg Produktdesigner/Kjøkkenkonsulent for Epoq Kjøkken Lefdal
Siri Andrine Bakken  Butikkmedarbeider Florine Blomster/UE Alumni
     
11. Beste sosiale entreprenør (EB) 38 LO Oslo og Akershus  
Kari Hauge (prisutdeler) Distriktssekretær LOs distriktskontor Oslo og Akershus
Lotte Bugge Øen Student / Handelshøyskolen BI UE Alumni
Odd Haktor Slåke Ordfører (H) Frogn kommune
Tina Kanstad Dokken Autorisert finansiell rådgiver og forsikringsrådgiver Trøgstad Sparebank
     
12. Beste Elevbedrift Akershus (EB) 27 AVINOR  
Kjell-Åge Hjelpdahl (prisutdeler) Avdelingssjef Personal- og organisasjonsutvikling Oslo Lufthavn AS Avinor
     
Presentasjon fra scene    
Kjell-Åge Hjelpdahl Avdelingssjef Personal- og organisasjonsutvikling Oslo Lufthavn AS Avinor
Knut Aandal Daglig leder Akershus reiseliv
Ernst-Modest Herdieckerhoff Varaordfører (Miljøpartiet) Lørenskog kommune
Roger Evjen Ordfører (Ap) Aurskog-Høland kommune
     
Salgssamtale ved stand    
Hans Kristian Solberg Fungerende ordfører (Sp) Enebakk kommune
Leif Haugland Varaordfører (Sp) Gjerdrum kommune
Ninni Aarhus Tranum Daglig leder Visit Romerike
Stian Taalesen Student Handelshøyskolen/BI

Her legger vi ut informasjon om vinnerne i løpet av arrangementdagen.

Pressekontakt John Obstfelder:  john.obstfelder@ue.no (908 34 905)
Pressemeldinger sendes til lokal presse så snart vi rekker det i løpet av kvelden.

Vinnere etter tildelingsrekkefølgen nedenfor, og bilder legges her:  https://flic.kr/s/aHsmfVxTo4

.

UTDELING MELLOM kl. 10:00 -11:00

Årets entreprenørskapsskole

1. 

Årets entreprenørskapslærer

1. 

Hedersprisen

1. 

Beste Logo (ungdomsskole)

1. 

2. 

3. 

Beste kundeopplevelse på nett (videregående skole)

1. 

2. 

3. 

Beste reklamefilm (ungdomsskole)

1. 

2. 

3. 

Beste forretningsplan (videregående skole)

1. 

2. 

3.

SoMe-prisen (ungdomsskole)

1. 

2. 

3. 

.

UTDELING MELLOM kl. 15:00 -16:00

 .

Beste profilering (ungdomsskole)

1. 

2. 

3. 

Beste selger (ungdomsskole)

Jenteklassen: 

1. 

Gutteklassen:

1. 

Beste vare (ungdomsskole)

1. 

2. 

3. 

Beste tjeneste (ungdomsskole)

1. 

2. 

3. 

Beste smaksopplevelse (ungdomsskole)

1. 

2. 

3. 

Beste samarbeid med næringslivet (ungdomsskole)

1. 

2. 

3. 

Beste grønne entreprenør (ungdomsskole)

1. 

2. 

3. 

Beste sosiale entreprenør (ungdomsskole)

1. 

2. 

3. 

Beste Elevbedrift Akershus (ungdomsskole)

1. 

2. 

3. 

.

UTDELING MELLOM kl. 17:00 -18:00

Bærekraftprisen (videregående skole)

1. 

2. 

3.

Beste markedsføring (videregående skole)

1. 

2. 

3.

Beste HR/IA-bedrift (videregående skole)

1. (NM-deltaker)

2. 

3.

Størst verdiskapingspotensial (videregående skole)

1. (NM-deltaker)

2. 

3.

Beste yrkesfaglige bedrift (videregående skole)

1. (NM-deltaker)

2. 

3.

Beste selger (videregående skole)

1. 

2. 

3.

Spleiselagets regnskapspris (videregående skole)

1. 

2. 

3.

Beste sosiale entreprenør (videregående skole)

1. 

2. 

3.

Beste samarbeid med næringslivet (videregående skole)

1. 

2. 

3.

Beste Ungdomsbedrift Akershus (videregående skole)

1. (NM-deltaker)

2. 

3.